- Faber Castell Basic - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Faber Castell Basic

Diskuze o plnicích perech značek Faber-Castell, Graf von Faber-Castell, Design, Porsche Design.

Faber Castell Basic

Příspěvekod Exteron » 07 pro 2014 08:55

Zdravím všechny příznivce plnících per, v nedávné době jsem viděl video od Briana Gouleta s perem F-B Basic. Zaujalo mne jestli s ním nemáte někdo nějakou zkušenost. Hlavně mne zaujal měkký úchop z gumy. Kdyby jste někdo měl třeba i jinou zajímavou alternativu k tomu to peru, budu rád za všechny návrhy. :)
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: Faber Castell Basic

Příspěvekod vojtahlad » 07 pro 2014 10:43

Gumový úchop míval i Sheaffer Javelin, ale už se myslím nevyrábí, jen se doprodávají zbytky. V Penshopu ho ještě mají v nabídce jako "obvykle skladem" (http://www.penshop.cz/xdo-vyprodaniplnici-pero-sheaffer-javelin-argent/dp-5263/). Jinde v ČR jsem jej nenašel.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Faber Castell Basic

Příspěvekod Walter20 » 07 pro 2014 19:03

Myslíš alternativu k zmíněnému peru s pogumovaným úchopem? Pak mne napadá např. Parker Reflex. Musím říct, že co se týče ergonomie, jedná se o mé naprosto nejoblíbenější plnící pero. Škoda jen, že se časem ono pogumování - respektive jeho povrchová textura/desén - přirozeně opotřebuje jako např. u oježděné pneumatiky (funkčně tady ale problém není; gumy je tam na tloušťku dost, jen se povrch po létech vyhladí, samotný úchop tím nijak závažně netrpí; jen už to pak nevypadá tak "cool", ale ošoupaně). Na ebay je toto pero dostupné v mnoha barevných variantách. (Já jsem Parker Reflex Black koupil někdy před cca 14 lety ve Zlíně, stál mne nějakých 500/600 Kč, pokud si dobře pamatuji. Netuším ale, zdali aktuálně nabízené modely pocházejí z anglické, či už z indické apod. fabriky.)

Např.:

http://www.ebay.com/itm/Parker-Reflex-F ... 27f1920132

http://www.ebay.com/itm/PARKER-REFLEX-F ... 4add207396

Atd.
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Faber Castell Basic

Příspěvekod 3022 » 23 zář 2015 22:50

Osobni zkusenost bohuzel nemam, ale musim priznat, ze ten Faber Castell Basic vypada opravdu docela elegantne a co mam rad, take pritom i "rafinovane jednoduse":

Obrázek

Obrázek

Prijde mi, ze pokud nevadi (nebo by byl dokonce uprednostnen) vetsi prumer tela, dobrou alternativou by mohl byt Faber Castell Loom (ikdyz ma kovovy uchop) nebo Lamy Nexx - oboji stoji kolem 550,- Kc.

Obrázek

Obrázek

Aspon mi tedy pripadaji "koncepcne podobna".

Musim se priznat, ze mam jisty "odpor" vuci jakymkoliv psacim potrebam s cenou vyssi nez ~250,- Kc (proste se mi to v dnesni dobe a urovni technologie nezda primerena cena pro skutecny prakticky psaci nastroj), ale o tom Loom-u ci Nexx-u trochu vyhledove uvazuji - ze si s nim pripadne za par let udelam radost, pokud me plnici pera nepusti.
3022
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 zář 2015 10:20

Re: Faber Castell Basic

Příspěvekod Tomes » 29 črc 2016 19:36

Zdravím, mám dotaz na majitele pera Faber Castell než o samotné pero jde mi především o konvertor. Jaký konvertor je do řady Basic (Carbon black) je možné použít GvFB K5 nebo Faber-Castell Design?

S perem samotným, nerezový hrot F, jsem převelice spokojen. Píše hladce již od prvního tahu. Příjemný, pogumovaný (?) úchop. Zatím jsem používal jen bombičky GvFB Cobalt Blue, Moss Green a Deep sea green - v barvě se hledám, nyní chci zkusit inkousty Diamine - proto dotaz ohledně konvertoru.

Děkuj za odpověď
Tomes
 
Příspěvky: 1
Registrován: 29 črc 2016 19:25


Zpět na Faber-Castell

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků