- Historie - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Historie

Diskuze o plnicích perech značky Inoxcrom.

Historie

Příspěvekod kerad » 05 říj 2011 15:39

Pristi rok bude 70 let historie, kdy v Barcelone M. Vaque zalozil v roce 1942 dilnu ve ktere vyrabel plnici pera. Jejich hlavne oddeleni je tam dodnes. Nazev to dva slova INOX – nerezova ocel a CROM – chrom.

V roce 1950 Inoxcrom vyrabi sve prvni kompletni plnici pero: Inoxcrom-55, ktere slouzilo mnoho generacim zakum a studentum. Bylo to moc dobre pero za malo penez.

V 70 letech 20 stoleti Inoxcrom otvíra ve světe své první pobočky ve Francii a v Britanii a následuje USA, Německo a Itálie. Zvetsuje se stale nabitka kancelarskeho produktu.

Vzhledem k tomu, Inoxcrom začal komercializaci první licence pro 92, a Barcelona Cobi se společnost přeorientovala, posunula svoji strategii ve vztahu k zahájení licencí vynikajících návrhářů, mezi nimi Jordi Labanda, Antonio Miró, Kukuxumusu, Agatha Ruiz de la Prada, ... a další nedávno se dohodla s Disney s cílem vyrábět a distribuovat výrobky s jeho nejslavnějšími postavami (Hannah Montana, víly, Toy Story 3, auta ...).

Je taky jednim z nekolika vyrobcu, ktery vsechny komponenty a dily vyrabi sam. Nyni prodava sve vyrobky do 75 kraju ve svete.

http://www.inoxcrom.com/
kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław

Re: Historie

Příspěvekod Josse » 06 říj 2011 15:57

Ahoj moc díky za pěkné čtení! jen tak dál ;)
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod

Re: Historie

Příspěvekod aleeza » 23 pro 2014 09:13

Mám špatnou zkušenost s prodejem Inoxcrom v ČR. Asi chyba na straně výhradního dovozce. Chtěl jsem koupit jako dárek pero ze série Poeme, ale raději jsem to vzdal.
sara
aleeza
 
Příspěvky: 1
Registrován: 23 pro 2014 09:08


Zpět na Inoxcrom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník