Stránka 1 z 1

Historie

PříspěvekNapsal: 05 říj 2011 15:39
od kerad
Pristi rok bude 70 let historie, kdy v Barcelone M. Vaque zalozil v roce 1942 dilnu ve ktere vyrabel plnici pera. Jejich hlavne oddeleni je tam dodnes. Nazev to dva slova INOX – nerezova ocel a CROM – chrom.

V roce 1950 Inoxcrom vyrabi sve prvni kompletni plnici pero: Inoxcrom-55, ktere slouzilo mnoho generacim zakum a studentum. Bylo to moc dobre pero za malo penez.

V 70 letech 20 stoleti Inoxcrom otvíra ve světe své první pobočky ve Francii a v Britanii a následuje USA, Německo a Itálie. Zvetsuje se stale nabitka kancelarskeho produktu.

Vzhledem k tomu, Inoxcrom začal komercializaci první licence pro 92, a Barcelona Cobi se společnost přeorientovala, posunula svoji strategii ve vztahu k zahájení licencí vynikajících návrhářů, mezi nimi Jordi Labanda, Antonio Miró, Kukuxumusu, Agatha Ruiz de la Prada, ... a další nedávno se dohodla s Disney s cílem vyrábět a distribuovat výrobky s jeho nejslavnějšími postavami (Hannah Montana, víly, Toy Story 3, auta ...).

Je taky jednim z nekolika vyrobcu, ktery vsechny komponenty a dily vyrabi sam. Nyni prodava sve vyrobky do 75 kraju ve svete.

http://www.inoxcrom.com/

Re: Historie

PříspěvekNapsal: 06 říj 2011 15:57
od Josse
Ahoj moc díky za pěkné čtení! jen tak dál ;)

Re: Historie

PříspěvekNapsal: 23 pro 2014 09:13
od aleeza
Mám špatnou zkušenost s prodejem Inoxcrom v ČR. Asi chyba na straně výhradního dovozce. Chtěl jsem koupit jako dárek pero ze série Poeme, ale raději jsem to vzdal.