Stránka 1 z 1

Lamy CP1 black

PříspěvekNapsal: 07 črc 2021 11:15
od lupusminor
Vybíral jsem si pero v OD Wágner. Předem jsem věděl, že budu chtít nějaké Lamy, protože mají snadno dostupné náhradní hroty, mají vesměs kladné hodnocení od uživatelů a hlavně jsem si je jednotlivě mohl vlastnoručně vyzkoušet. Ve finále jsem se rozhodoval mezi Lamy Logo, Lamy 2000 a Lamy CP1. Podle obrázků na stránkách Lamy jsem mírně favorizoval Lamy Logo, ale naživo vyhrálo jednoznačně Lamy CP1. Lamy 2000 bylo moc pěkné, ale zdálo se mi těžké do ruky. A mezi zbývajícími finalisty mě přímo okouzlila nenápadná neokázalost CP1. Krásně mi padlo do ruky, píše skvěle. Jsem asi příznivcem menších per, ale psát se s ním dá v pohodě i bez vršku. Vroubkovaná sekce neklouže a vršek se lehce zacvakává při zavírání pera i na opačném konci při psaní. Nehrozí tedy samovolné odpadnutí vršku. Spona se dá jednoduchým hmatem odehnout, takže si nemusím rvát kapsy. Na pohled pero působí velmi prostě až uměřeně, na černém válečku nic neruší, nic nepřebývá a hlavně nechybí.

https://www.lamy.com/en/lamy-cp-1/#sku-1203872

Jsem spokojen až nadšen. Vrtá mi však hlavou srovnání s Lamy Pur, které se mi zdá vzhledově velmi podobné, a neměl jsem ho v ruce na porovnání. Nevíte někdo, jaké jsou mezi CP1 a Pur rozdíly?

Re: Lamy CP1 black

PříspěvekNapsal: 07 črc 2021 22:38
od vojtahlad
Gratuluji k nákupu, ať slouží ke spokojenosti.

Tady je nějaké srovnání čtyř podobných tenkých per od Lamy: https://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/245515-lamy-roundup-cp1-st-pur-logo/. Pur má údajně o něco větší průměr a podle fotografií má černý plastový úchop.