- Lamy Studio - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Lamy Studio

Diskuze o plnicích perech značky Lamy.

Lamy Studio

Příspěvekod pet84rik » 03 dub 2016 11:56

Halo halo, nejaký fanúšik Lamy Studio?

Zo začiatku som Lamy nemal nejako rád, videl som v tom len cirkusové Safari. Ale popravde, prišiel som tejto značke trochu na chuť keď som si kúpil Lamy Logo s EF (chcel som tenký hrot a toto bolo k dispozícii za slušný peniaz). A páči sa mi, že to pero funguje. Tak som si kúpil aj Studio (pred 4 dňami) a toto je pecka, oveľa lepšie sa drží + hrot ostal rovnako dobrý.

Takže ešte raz - je tu niekto, kto má rád svoje Studio? :-)
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Lamy Studio

Příspěvekod tritrek » 03 dub 2016 17:09

Máš tú bežnú matnú? Ako sa správa povrchová úprava? Urite má super grip, ale nie je háklivá? Mne sa hneď zapáčil Pt, no ale ten ide okolo 130...
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Lamy Studio

Příspěvekod pet84rik » 03 dub 2016 17:36

mám toto tuto: http://www.penshop.cz/plnici-pero-lamy-studio-brushed-steel/dp-6706/

povchová úprava sa správa povrchovo.. od zakúpenia som ním písal celkom dosť a úchop je stále natný, telo pera čisté. Za mňa zatiaľ OK.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Lamy Studio

Příspěvekod Toams » 03 dub 2016 19:10

Ja ti dam cirkusove Safari :)
Dnes som si kupil konvertor Z26 (plastak Z24 sa mi velmi nepacil), naplnil modrou 4001 a ...
je to najsuchsie pero (F hrot), co mam, aspon s tymto atramentom, takze idem hladat nieco, co viac tecie alebo pospekulujem s hrotom.

Na Studio som pozeral, ale z nejakeho dovodu nemam rad celokovove pera.
Aky ma "flow" s tym tenkym hrotom a aky pouzivas atrament (pre bratov inkoust :))?
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Lamy Studio

Příspěvekod pet84rik » 04 dub 2016 11:08

mám v ňom Lamy, samozrejme :-D

ale dobre písalo aj napr. s Diamine Amaranth.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Lamy Studio

Příspěvekod vojtahlad » 05 črc 2016 17:32

Vlákno začíná dotazem, jestli tu je nějaký fanoušek Lamy Studio. Hlásím se. Po peru jsem pokukoval nějakou dobu, ale pořídil jsem si je teprve nedávno. A jsem velmi spokojen.

První dojem: Pero vypadá výrazně nad svou cenu. V obchodě je měli zavřené a při počáteční rekognoskaci jsem je automaticky přeskočil, protože jsem je považoval za nerezové Lamy 2000. Až při pohledu na cenovku mi došlo, že se jedná o Studio.

Provedení a vzhled: Tělo i víčko jsou vyrobeny z oceli s kartáčovaným povrchem, který vypadá v kombinaci s lesklými doplňky vážně dobře. Design je vezkrze moderní a minimalistický, což je u Lamy zvykem. Pokud jste staromilci, prefrujete tradiční doutníkové tvary a zdobené hroty, nebude Studio (ani žádné jiné Lamy) nic pro vás. My modernisté si to užíváme. Považuji Studio za jedno z nejhezčích per, která mám.

Není to žádný prcek, velikostí zhruba odpovídá Lamy Safari. Úchop má kulatý průřez, takže držíte znatelně větší průměr než v případě Safari. Úchop je dost dlouhý a úplně hladký. Ponechává naprostou libovůli, kde a jak chcete pero držet.

Obrázek

Obrázek

Kartáčovaná ocel na fotografiích hodně mění vzhled v závislosti na úhlu dopadajícího světla. Na snímcích výše pero vypadá výrazně tmavší, než ve skutečnosti je. Následující fotografie lépe odpovídají skutečnému vzhledu pera.

Třešničkou na designovém dortu je pro mě klip, který mění své zploštění z vodorovného na svislé. Ve výsledku vypadá trochu jako vrtule.

Obrázek

Obrázek

Existují i další varianty, včetně palladiové se zlatým hrotem, ovšem všechny ostatní mají kovový úchop, což nemám rád, takže vybírání bylo jednoduché.

Hrot: Lamy používá u valné většiny svých per (s výjimkou zmiňovaného Lamy 2000) totožné a snadno výměnné hroty, což považuji za velkou výhodu. Člověk si může zkombinovat těla a hroty podle libosti.

Esteticky to až taková výhra není. Hroty jsou malé a minimalisticky designované, zcela v duchu designu Lamy. Připadá mi, že po otevření pero vizuálně trochu zlevní.

Obrázek

Ovšem důležitá je funkce a té není příliš co vytknout. Mám celkem čtyři hroty Lamy - F a B jsem koupil s pery, EF a kaligrafický 1,1 mm jsem pořídil samostatně. Všechny čtyři píší skvěle. Jsou hladké, pouštějí dostatek inkoustu, nevynechávají, startují hned. Zkrtáka je radost s nimi psát. Pravda, jsou velmi tuhé a šířka stopy se přítlakem mění jen velmi málo.

Obrázek

Jak se s ním píše: Velmi příjemně. Pero se dobře drží, velikost i váha jsou tak akorát a hrot funguje, jak má. Pravda, od F bych očekával o něco slabší čáru. Tahle se mi zdá být na půl cesty k M. Ovšem oficiální M od Lamy ještě nemám, takže nemohu soudit. B je o poznání silnější.

Obrázek

Víčko nedrží na druhém konci násadky, takže se pero nedá prodloužit. Ovšem vzhledem k jeho solidní délce necítím potřebu to dělat.

Celkový dojem: Pointu jsem prozradil hned na začátku. Pero jsem si rychle oblíbil a mohu je vřele doporučit. Cena není nijak astronomická a za ty peníze je to vážně mazel.

Obrázek
Naposledy upravil vojtahlad dne 26 dub 2018 22:04, celkově upraveno 1
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Lamy Studio

Příspěvekod pet84rik » 05 črc 2016 21:42

mam ho s EF je to podarene. nemal som LAMY nejako rad, ale po Logu a Studiu sa mi znacka dost zapacila. Pravdupovediac, moje dalsie pero asi bude nemecke, uz len rozhodujem medzi WAldmannom, Pelikanom alebo Lamy, podla obnosu ktory do toho vrazim.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Lamy Studio

Příspěvekod vojtahlad » 06 črc 2016 09:38

Lamy chystá limitky ke svému výročí, bude příležitost koupit něco extra:

http://blog.gouletpens.com/2016/07/sneak-peek-lamy-2000-le-lamy-lx.html
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Lamy Studio

Příspěvekod pet84rik » 06 črc 2016 10:22

videl som zmienku uz vcera na FPN, nepacia sa mi. radsej by som cervene lamy studio, nikde ho nevidim dostupne.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Lamy Studio

Příspěvekod pet84rik » 13 črc 2016 17:53

Videl som v obchode Dialog 3, ach, chcem ho, chcem ho, chcem ho. Ďalšia výplata padne na to, ach ach.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36


Zpět na Lamy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník