- Frontier pouští moc inkoustu - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Frontier pouští moc inkoustu

Diskuze o plnicích perech značky Parker.

Frontier pouští moc inkoustu

Příspěvekod confiG » 07 říj 2012 21:50

Dobrý večer spolupisálci,
již dlouhá léta píšu Frontierem, ale v poslední době se mi stala nemilá věc. Při psaní pouští mé pero obrovské množství inkoustu, což má za následek linku minimálně srovnatelnou s hroty B a ošlikvě se rozpíjí. Myslel jsem, že vada bude v hrotu, který přežil můj pád ze židle, kdy jsem se v panice chytil rukou stolu, jenže jsem měl v ruce pero a ohnul jsem hrot a pak ho rovnal. Nicméně jsem ho opatrně (no vlastně je tak tvrdý, že to moc opatrné nebylo) narovnal zpět a psal dál, nezměněná kvalita. Avšak poslední dobou mi píše jak jsem psal výše. Objednal jsem tedy nový hrot F, ale ten píše ještě více tučne a rozpití je zde opravdu obrovitánské (cca 0,75mm!). Už si nevím rady, uměl by mi někdo poradit, čím by to mohlo být? Děkuji všem za případné odpovědi.
confiG
 
Příspěvky: 6
Registrován: 07 říj 2012 21:41

Re: Frontier pouští moc inkoustu

Příspěvekod Walter20 » 07 říj 2012 22:31

Vzhledem k tomu, že jsi vyměnil celý hrot (respektive celou část úchopu i s hrotem) - nezačal jsi používat jiný inkoust (jiné vlastnosti - zvláště tekutost inkoustu apod.)? Používáš konvertor, nebo bombičky (pokud konvertor, zkontroluj, zdali není poškozený apod.)?

P. S. Parker Frontier (hrot F) jsem používal cca dva roky. Obdobně jsem hrot zničil drobnou nehodou (pád ze stolu, pero se zapíchlo přímo do koberce). Přestože je toto pero dodnes relativně populární (ve své cenové), nikdy jsem si na něj - ve smyslu držení pera při psaní - nezvykl (podstatně mi vadil vyčnívající kovový kroužek na konci úchopové části, čistě z estetického hlediska mne nenadchlo na úchopu velmi rychle zničené/ošoupané povrchové pogumování).
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Frontier pouští moc inkoustu

Příspěvekod confiG » 07 říj 2012 22:39

Inkoust mám už asi 3 roky (ta samá lahvička) a používám bombičku, kterou plním inzulinovou stříkačkou. Mně naopak sedí Frontier jako jeden z mála a co hůř pravě se přestal vyrábět. Jediné co mě napadlo jestli by to nemohlo být tou starou bombičkou? Taky je stále původní.
confiG
 
Příspěvky: 6
Registrován: 07 říj 2012 21:41

Re: Frontier pouští moc inkoustu

Příspěvekod Walter20 » 07 říj 2012 22:42

Velmi pravděpodobně to bude právě tou bombičkou (neboť to zlobí i se zcela novým "spodkem").
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Frontier pouští moc inkoustu

Příspěvekod confiG » 07 říj 2012 22:48

Ok modlím se, aby to tak bylo. Hned zítra nějakou novou koupím. Mohl by to nakonec být i inkoust? Mám ho, jak jsem psal, asi 3 roky na stole. Není na něj přímý sluneční svit ale... Nevím radši se zeptám. Jinak moc děkuji za rady a čas
confiG
 
Příspěvky: 6
Registrován: 07 říj 2012 21:41

Re: Frontier pouští moc inkoustu

Příspěvekod Walter20 » 07 říj 2012 22:55

Spíš jsem měl napsat, že pokud není chyba v inkoustu - i když se jedná o stejný, který dříve problém nedělal (ale i inkoust svým způsobem stárne, popřípadě pokud nebyl omylem něčím neředěný apod.) - zkusil bych výměnu bombičky za novou (viz těsnění apod.), tím určitě nic nepokazíš.
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Frontier pouští moc inkoustu

Příspěvekod confiG » 07 říj 2012 22:59

Tím vlastně vyzkouším obojí. Když to přestane a po naplnění znova začne bude jasno. Ok moc děkuji a přeji dobrou noc :)
confiG
 
Příspěvky: 6
Registrován: 07 říj 2012 21:41

Re: Frontier pouští moc inkoustu

Příspěvekod Walter20 » 07 říj 2012 23:00

V podstatě není zač. ;) Dobrou...
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Frontier pouští moc inkoustu

Příspěvekod kerad » 11 říj 2012 09:38

Ahoj, prosim napis jak to konecne dopadlo :)
kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław

Re: Frontier pouští moc inkoustu

Příspěvekod confiG » 11 říj 2012 09:55

Ahoj pisnu hned jak budu mit bombicku :) bohuzel mam skolu treba dnes 12hod. Ale snad ji sezene pritule a vecer pisnu, spis zitra. Projezdil jsem celou dejvickou kvuli jednomu obchodu, ktery se trikrat prestehoval, ale na webu ma puvodni adresu, kde mi nakonec rekli ze je uz nemaj. Takze vydrz prdka vydrz zitra udelam test a pisnu. :)
confiG
 
Příspěvky: 6
Registrován: 07 říj 2012 21:41

Další

Zpět na Parker

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník