Stránka 1 z 2

Parker I.M. Black GT

PříspěvekNapsal: 17 říj 2012 16:02
od Mišiší
Svým druhým příspěvkem zakládám vlákno I.M. Black GT. Čekám na jeho doručení i s konvertorem De Luxe GT a zeleným inkoustem Parker Green. Jakmile ho dostanu a otestuji, vložím své poznatky.

Re: Parker I.M. Black GT

PříspěvekNapsal: 31 říj 2012 14:39
od Josef.Pope
Používám Parker I.M. GT už nějakou dobu a mám na něm druhý hrot (M). První hrot mi psal nějak divně a nebylo to úplně ono. Ted mám nový hrot a spokojenost.

Re: Parker I.M. Black GT

PříspěvekNapsal: 14 lis 2012 20:26
od Mišiší
Pero používám více jak 14 dní. Konvertor De Luxe je perfektní. Inkoust luxusní. Musí se ale ráno dost rozepsat, protože první slova jsou temně zelená. Až po chvíli delšího psaní se barva projasní a to je pak teprve krása.
Pero je příjemně těžké a úchop je pro mou ruku vynikající. Lesklý lak je zatím bez vlasových škrábanců a to s ním zacházím běžně, ne jako v rukavičkách.Zdá se tedy, že je dosti odolné. Za tu cenu se mi ani nechce věřit, že je tak kvalitní. Maximální spokojenost.

Re: Parker I.M. Black GT

PříspěvekNapsal: 03 pro 2012 19:09
od ondra.j
Toto pero mám přibližně rok a půl s hrotem M. Zatím ho používám výhradně s modrými bombičkami Parker a jsem úplně spokojený. Nedávno jsem si dokoupil De Luxe konvertor a Sapphire Blue inkoust od Diafine tak jsem strašně zvědavý na rozdíl.

Kupoval jsem ho prakticky "na blind" po letech kdy jsem psal výhradně propiskou, ale po roce a půl už do ruky propisku neberu. Mohu potvrdit že po 24 hodinách je stopa hodně tmavá, ale po jednom řádku se barva ustálí. Jediné co bych peru/hrotu vytkl je že po třech až pěti dnech inkoust zaschne a je nutné hrot vyčistit.

Mohu vřele doporučit.

Re: Parker I.M. Black GT

PříspěvekNapsal: 07 pro 2012 19:51
od Mišiší
Stále mě pero neomrzelo. Se zasycháním inkoustu problém nemám, neboť s ním píši denně :-).

Re: Parker I.M. Black GT

PříspěvekNapsal: 11 pro 2012 22:32
od ondra.j
Jak jsem slíbil, tak jsem udělal a pero jsem naplnil inkoustem Diamine Sapphire Blue. Výsledek mě moc potěšil, barva je opravdu nádherná, zdá se mi že pero píše stále stejnou intenzitou (tedy že inkoust není nejdřív o něco tmavší) a hlavně mi nestihl zaschnout ani při dvoudenní nečinnosti. Navíc plnění z lahvičky je opravdu zajímavý rituál :)

Re: Parker I.M. Black GT

PříspěvekNapsal: 10 led 2013 14:06
od Mišiší
ondra.j píše:Jak jsem slíbil, tak jsem udělal a pero jsem naplnil inkoustem Diamine Sapphire Blue. Výsledek mě moc potěšil, barva je opravdu nádherná, zdá se mi že pero píše stále stejnou intenzitou (tedy že inkoust není nejdřív o něco tmavší) a hlavně mi nestihl zaschnout ani při dvoudenní nečinnosti. Navíc plnění z lahvičky je opravdu zajímavý rituál :)


Ten inkoust mne zajímá :-). Zelenou mám rád, ale už je trochu jednotvárné. Pravděpodobně na chvíli vyměním ...

Re: Parker I.M. Black GT

PříspěvekNapsal: 06 led 2014 09:49
od Strapi
Ahoj, mám toto pero cca 2měsíce a za tu dobu z pera "slezlo" cca 50-60% pozlacení. Je toto normální? Jedná se o zlacení na víčku a tělu. Zlacení na "Hubu" slézá taky ale výrazně pomaleji.
Osobně se mě líbí pera se zlatýmí doplňky a zvažuji koupi nějakého dražšího pera. Zajímá mě jetli je toto vlastnost levnějšího modelu pera nebo můj agresevní pot.
Obrázek, Obrázek, Obrázek, Obrázek

Obrázek vlevo cca týden v provozu <F>, vpravo cca 2měsíce používaný <M>



Díky

Re: Parker I.M. Black GT

PříspěvekNapsal: 06 led 2014 22:18
od Walter20
Agresivita potu je v tomto výrazným činitelem, samozřejmě ruku v ruce s kvalitou (sílou) pozlacení. Dva měsíce je sice na takový stav nepříjemně krátká doba, přesto nemůžu říci, že bych nad tím s "podivem" kroutil hlavou. Tedy vyloženě překvapený nejsem. Právě z těchto důvodu si pera (ale i hodinky apod.) s pozlacenými doplňky v zásadě nekupuji. S podobným problémem se třeba setkávají muzikanti, např. hráči na dechové nástroje - kovové klapky na klarinetu (či příčné flétně aj.) jsou nejčastěji postříbřené nebo poniklované, výjimečně i pozlacené. Někomu tato povrchová úprava (respektive "tyto povrchové úpravy") v dobrém stavu vydrží i několik let, najdou se ale i (při stejném počtu denně odcvičených hodin) tací, jejichž nástroje vypadají už po roce / roce a půl docela "načatě".

Re: Parker I.M. Black GT

PříspěvekNapsal: 09 led 2014 13:00
od tomkeb
Řekl bych že tady bude na vině spíš samotná tloušťka pozlacení a její mechanické odírání. Jak by mohlo zlato chemicky reagovat s potem, když odolává i silným minerálním kyselinám…

Edit: Leda že by obsah zlata v pozlacení byl nízký a reagovaly by další obsažené kovy, jako stříbro nebo měď…

Edit č. 2: Trochu jsem se v tom šťoural a správné by podle mě mělo být toto tvrzení – základním materiálem je mosaz pokrytá tak slabou vrstvičkou zlata, že atomy základního materiálu (tj. měď a zinek) do zlata difundují a dochází k jejich oxidaci, která, ano, může být podpořena např. agresivním potem. Walter20 měl tedy naprostou pravdu.