- Parker I.M. Black GT - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Parker I.M. Black GT

Diskuze o plnicích perech značky Parker.

Re: Parker I.M. Black GT

Příspěvekod Strapi » 12 led 2014 14:11

Přišel mě Pilot 78G tak budu chvíli používat a uvidím rozdíl. v životnosti "pozlacení"
Strapi
 
Příspěvky: 14
Registrován: 06 led 2014 09:35

Re: Parker I.M. Black GT

Příspěvekod trige » 14 led 2014 12:06

OK napiš, mám Pilot cca 2 měsíce a po každodenním používání je jako nový. Ale taktéž Parker IM, ten mám tedy v chromu, žádné opotřebení není znatelné. Pera střídám průběžně co 2 měsíce nebo podle nálady :-), mám jich 7ks.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Parker I.M. Black GT

Příspěvekod pfrista » 06 dub 2018 09:16

Přispěji do tohoto vlákna - moje zkušenosti s tímto "entry" modelem od Parkeru jsou tristní. Stále vysychá, po jednom dni se musí vždy rozepsat. Když používám originální Parker bombičky (delší), je výsledek o trochu uspokojivější (vyschnou do 14 dnů). Jsem však zvyklý používat vlastní barvu inkoustu a to je trochu problém. S plněním konvertorem je pero o něco méně komfortní. Inkousty Diamine doslova zacpou přívodní systém, jako nejvhodnější se mi vyjevil vlastně ten nejlevnější - Koh-I-Noor. Ten je tak řídký a kyselý, že v podstatě plast za chvilku vyžere. Mosazné tělo je příjemné do té doby, než se začne ošoupávat. Pak je nehezké nejen na pohled, ale i na dotek. Bohužel ani s jinými produkty Parker nejsem moc spokojený, minimálně v ceně do 2000 se vyskytuje řada závad, které bych nečekal a tuto značku opouštím. Waterman je Waterman :-)
Pfrista
pfrista
 
Příspěvky: 15
Registrován: 13 dub 2013 17:35
Bydliště: Praha

Re: Parker I.M. Black GT

Příspěvekod graphophilus » 06 dub 2018 10:49

Chtěl jsem se zeptat, jestli to je osobní zkušenost, že KIN vyžral plast?
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Parker I.M. Black GT

Příspěvekod Zerousek » 04 říj 2018 08:43

pfrista píše:Přispěji do tohoto vlákna - moje zkušenosti s tímto "entry" modelem od Parkeru jsou tristní. Stále vysychá, po jednom dni se musí vždy rozepsat. Když používám originální Parker bombičky (delší), je výsledek o trochu uspokojivější (vyschnou do 14 dnů). Jsem však zvyklý používat vlastní barvu inkoustu a to je trochu problém. S plněním konvertorem je pero o něco méně komfortní. Inkousty Diamine doslova zacpou přívodní systém, jako nejvhodnější se mi vyjevil vlastně ten nejlevnější - Koh-I-Noor. Ten je tak řídký a kyselý, že v podstatě plast za chvilku vyžere. Mosazné tělo je příjemné do té doby, než se začne ošoupávat. Pak je nehezké nejen na pohled, ale i na dotek. Bohužel ani s jinými produkty Parker nejsem moc spokojený, minimálně v ceně do 2000 se vyskytuje řada závad, které bych nečekal a tuto značku opouštím. Waterman je Waterman :-)


Ahoj, ohledně toho vysychání I.M. modelu. Měl jsem naprosto stejný problém. Ráno jsem dopsal a večer už jsem rozepisoval. V případě bombiček to bylo lepší.

Nakonec už tento problém nemám. Na zahraničním fóru mi doporučili přelepit díru ve víčku pod přezkou. Opravdu do I.M. modelů udělali příliš velký otvor ve víčku, že vysychá. Přelepením se to vyřeší. Dnes můžu po týdnu pero vzít a rovnou psát. (Mám šedou lesklou verzi. Izolepa je opravdu jen pod přezkou a nejde vůbec vidět. U tohoto levného modelu to umím překousnout.)
Používám Parker a Waterman modročerné inkousty.
Zerousek
 
Příspěvky: 1
Registrován: 16 zář 2018 12:50

Předchozí

Zpět na Parker

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků