- PLNICÍ PERO PARKER I.M. BLACK CT - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

PLNICÍ PERO PARKER I.M. BLACK CT

Diskuze o plnicích perech značky Parker.

Re: PLNICÍ PERO PARKER I.M. BLACK CT

Příspěvekod tomkeb » 03 úno 2013 16:35

Walter20:
Uznávám vaše argumenty, ale stále to vnímám jako nezáviděníhodnou situaci, kterou jsem naštěstí zatím nezažil a doufám, že ji ani nezažiji.

Kubixman:
Ohledně K-I-N vizte toto téma… Dovolím si nabídnout opačný názor – pokud vám to říkala paní v PenShopu, možná si jen chtěla zajistit kšeft s inkousty renomovaných značek. Parker I.M. zase není natolik luxusní a drahé pero, že bych se v něm osobně bál K-I-N použít… koneckonců, ublížil někdy nějakému peru ve vlastnictví člena zdejšího fóra? Tím vás samozřejmě nechci nijak tlačit k jeho použití, to v žádném případě, spíš jsem osobně proti tomu, aby se z něj obecně dělal kdovíjaký strašák.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: PLNICÍ PERO PARKER I.M. BLACK CT

Příspěvekod Kubixman » 09 úno 2013 17:25

Tak jsem měl s perem ještě týden nervy. Byl jsem se zeptat, čím by to mohlo být, prý nejspíš víčkem, ale jelikož jsem se nechtěl pera vzdát při škole, zkusil jsem to s ním ještě jednou. Nepsal jsem jsem asi dva dny, pero kompletně zaschlo - je to vidět při otočení pera, najednou zmizelo přes tři čtvrtiny inkoustu v konvertoru - řekl jsem si: "Tak a dost!"
Pero jde na reklamaci ;)
Kubixman
 
Příspěvky: 5
Registrován: 02 úno 2013 16:21
Bydliště: KnČl

Re: PLNICÍ PERO PARKER I.M. BLACK CT

Příspěvekod Nefrita » 09 úno 2013 20:52

Před dvěma roky jsem si koupila plnicí pero Parker IM Brushed Metal GT. Mám s ním stejnou zkušenost. Dlouho jsem s ním nepsala a nyní jsem mu chtěla dát ještě jednu šanci - znovu jsem ho naplnila inkoustem a věřila, že bude psát bez problémů. Dnes jsem ho málem vyhodila do koše. Neustálé rozepisování plnicího pera není normální. Další šance nebude :!:
Nefrita
 
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2012 14:06

Re: PLNICÍ PERO PARKER I.M. BLACK CT

Příspěvekod ypres_bass » 09 úno 2013 22:52

já mám 3x Parker IM Profile (2xM + 1xF) a mám tu zkušenost, že to pero potřebuje být v zápřahu, nosil jsem ho do školy a denně s ním napsal pár stránek a jelo "na první dotek"
teď když ho používám jenom občas, tak je potřeba rozepisovat.
prostě asi tenhle model potřebuje k životu "stálý průtok"
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Re: PLNICÍ PERO PARKER I.M. BLACK CT

Příspěvekod Walter20 » 02 dub 2013 00:26

Jak jsem již dříve zmínil, toto pero jsem zakoupil už před dvěma či třemi lety, teprve ale před pár měsíci ze zvědavosti vytáhl a zprovoznil. Po stránce designu, použitých materiálů a samotného zpracování se z prvního pohledu/seznámení jedná o (za nemnoho peněz) velice povedené pero. Kdybych vybíral jen podle oka, klidně bych za něj dal i dva tisíce. Opravdu se mi líbí (odhlédněme teď od faktu, že mi po stránce ergonomie nevyhovuje). Vypadá střídmě, konzervativně, nástroj, který lze už v základu považovat za v pravdě reprezentativní. Ale k věci: Prvně musím zmínit, že jsem po krátké době zakoupil další hrot (opět "F"), poněvadž s původním jsem nebyl spokojen. Bohužel ani v případě druhého jsem neměl štěstí. Původní hrot měl svou pravou část ve špičce vychýlenou lehce dospodu. Ovšem i po srovnání vyšlo najevo, že ani tento zásah nestačí k tomu, aby hrot po papíru místo škrábání a drhnutí začal lehce klouzat. Dobrá, říkám si, co už, někdy člověk narazí na horší kousek... Tak jsem milý hrot vzal a párkrát jemně přejel po brusném kameni v potřebném směru a úhlu, čímž jsem dosáhl kýžené hladkosti (ve výsledku je ale také linka o drobný kousek silnější, neb mnou užitý brusný kámen nebyl potřebných kvalit; ovšem jistý prostor k nápravě tady zůstává, později vyzkouším). Mezitím jsem objednal další hrot. Bohužel stejný problém, a to opět se škrábavou a drhnoucí špičkou (upravím později, po koupi extra jemného brusného papíru - zkusím asi něco z nabídky Albion Alloys; buď sadu jemnosti 320-12000, nebo přímo 15000-60000, viz odkaz níže). Krom toho hrot od počátku spouštěl málo inkoustu (to se ovšem podařilo napravit, s tím nebyl větší problém). Ale...

K jednomu postřehu, respektive k těsnosti vršku: Dokud jsem v začátku pero zkoušel s inkoustem Diamine Blue-Black Petrol, nebyl se zasycháním žádný problém. Také Diamine Denim fungoval (podobně Noodler´s Black), ač spustit ihned první linku nebylo vždy úplnou samozřejmostí. Ovšem po cca dvou měsících užívání jsem pero napustil Diamine Majestic Blue, vyzkoušel, na dva dny odložil - a to jsem neměl dělat... Třetí den si pero ani neškrtlo, dýchání na hrot nepomohlo, namočení v inkoustu nepomohlo, protáčení inkoustu konvertorem nepomohlo. Nic. Inkoust jsem musel vypustit, hrot s konvertorem jsem nechal půl den odstát v destilované vodě, pak pořádně vypláchl (martyrium...), nechal vysušit. Mezitím jsem k původnímu hrotu použil volný (a nový) konvertor, napustil Denimem, místo vršku jsem použil jednoduché plastové víčko podobné tomu, co bývá na obyčejných fixách (viz obrázek). A ejhle. Najednou se vytratil problém s neschopností okamžitě spustit první linku, naopak byla krásně mokrá. Zkušebně jsem tento "holý" hrot s konvertorem naplněný Denimem a uzavřený plastovým vrškem nechal v klidu několik dní, poté vyzkoušel - opět hrot spustil krásně, bez jakéhokoliv zaváhání. Co takhle zkusit pero s tím novým hrotem, opět napustit (hustějším) Majestic Blue a použít místo originálního vršku ten plastový? Jasně, proč ne. Výsledek? Majestic Blue v I. M. s plastovým vrškem nezaschne ani po několika dnech nečinnosti, hrot spouští linku okamžitě a v příkladné tekutosti...

Závěrem této anabáze: Během cca třítýdenního testování jsem si na svých "dvou" Parkerech I. M. ověřil (zkoušeny různé kombinace vršku originálního, plastového, prohazovány dva zmíněné inkousty, různé časové úseky v použití pera, nepoužívání/odložení pera), že největší problém tohoto výrobku - minimálně v mém případě - není ani tak hrot (respektive mizerná kontrola kvality výstupu při výrobě těchto hrotů, dodávaných včetně úchopové části), ale ne dobře těsnící vršek.

Obrázek

http://www.avax-models.cz/detail/albion ... -12000%29/

http://www.nordlandmodels.com/product/s ... iru:14328/
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: PLNICÍ PERO PARKER I.M. BLACK CT

Příspěvekod kacuiny » 25 úno 2014 17:28

Zajímavá věc, přítel dostal Parker IM CT v modré barvě. Psalo příšerně, vynechávalo i s modrým parker inkoustem. Vyreklamovala jsem ho tedy, vrátilo se nám jako opravené a zárověň funkční. Po výměně náplně ovšem zase začlo zlobit a momentálně nepíše vůbec, pouze opačnou stranou. Je to k vzteku, protože to je dárek opravdu jen pro zlost a já vůbec nerozumim tomu, čím může být daný problém způsoben. Tak asi půjde na další reklmaci.
kacuiny
 
Příspěvky: 6
Registrován: 09 úno 2014 20:53

Re: PLNICÍ PERO PARKER I.M. BLACK CT

Příspěvekod Dr.Watson » 25 úno 2014 18:48

Ono pero pracuje (píše) na základě kapilarity-ze zásobníku gravitací inkoust klesne na vodící tyčku k hrotu /to je to seřízlé, na čem drží kovový hrot, bývala to tvrzená guma), na té vodící tyče jsou zářezy-jejich množství, šířka, hloubka a počet závisí na technologii výroby té které značky. Většinou je právě toto "tajemství" skvělého pera, neboť pozlacený hrot, runa Thor vyrytá do hrotu pera popřípadě inkoust namíchaný podle starých praktik woudou, za měsíčního úplňku na křižovatce pod šibenicí na níž se ještě houpe popravený zločinec seřízneme kousek kůže asi jeden čtverečný palec, tuto usušíme, v moždíři roztlučeme, postavíme na zahradě, musí být čtverec se stranou 2 metry a v každém rohu musí být vsazena jiná růže. Uprostřed postavíme hraničku a nad ní kotlík a do kotlíku nalejeme náš kýžený inkoust který chceme vylepšit. Je dobré je před akcí zvážit kvůli výparu vody. No a až nám inkoust v kotlíku pěkně bublá, rozdělíme viselcovu rozdrcenou kůži na čtyři části, určíme kde je východ, neboť zde začínáme. Vhodíme do ohne první špetku viselcovy suché kůže a 13x opakujeme "Parker, Parker.....Parker", poté ve směru hodinových ručiček druhý roh, vhodit, opakovat mantru "Waterman", opět 13x, další roh mantra Faber-Castel a u posledního rohu to nejdůležitejší neb naše prvobytně pospolná země je pod ochranou boha Centra, je nutné vyslovit slovo Centropen do všech čtyř světových stran, s hlubokou úklonou. Po dokončení plivnete do kotlíku s inkoustem - pozor- přez levé rameno (přez pravé plivou leváci), dobře zamíchat, nechat přejít varem, zchladnout a převážit kvůli doplnění destilky na původní sytost či hustotu.

No a máte osobní inkoust se kterým nikdo jiný nemůže psát, neboy jej v noci strašil ten viselec z křižovatky.


Ale jinak, právě kůli té kapilaritě by zkusil pořádně vyprat hrot i vodící tyč v teplé jarové vodě, může se zachytit špona, mazivo. Velmi záleží i na položení kovového hrotu naavodící gume. Tam všude je inkoust zdržován pro psaní. Malá chybka, smítko a pero píše jinak.
Dr.Watson
 
Příspěvky: 48
Registrován: 24 led 2014 11:22

Re: PLNICÍ PERO PARKER I.M. BLACK CT

Příspěvekod kacuiny » 25 úno 2014 20:12

Děkuji za vyčerpávající poznatek:D Zkusíme tedy pero před reklamací vykoupat a kdyžtak teda ten osobní inkoust.
kacuiny
 
Příspěvky: 6
Registrován: 09 úno 2014 20:53

Re: PLNICÍ PERO PARKER I.M. BLACK CT

Příspěvekod kacuiny » 03 bře 2014 18:09

Pero jsem vykoupala, naplnila teal diaminem a zatím píše jak divý. Tak snad..
kacuiny
 
Příspěvky: 6
Registrován: 09 úno 2014 20:53

Re: PLNICÍ PERO PARKER I.M. BLACK CT

Příspěvekod ondra.j » 07 bře 2015 10:42

Mám stejné pero a hrozně rád bych v něm používal Diamine Majestic Blue/Black, ale dospěl jsem k závěru že tento inkoust velice rád (a hlavně rychle) zasychá v hrotu. Jediné pero ve kterém se dalo použít je Pilot 78g (plasťák se šroubovacím víčkem), kde píše naprosto skvěle, ale do Parkeru se nehodí - pokud vezmete víčko Parkeru IM a fouknete do něj, zjistíte, že víčko netěsní a to se prostě tomuto inkoustu nelíbí. Naproti tomu Diamine Sapphire Blue, Oxblood a Parker Blue a Parker Red v tomto peru nezaschnou (tedy, ne do druhého dne - po měsíci ano). Ještě v něm vyzkouším Presidential Blue, Denim a Midnight ale jsou to méně syté barvy než Majestic tak očekávám stejné chování jako Sapphire Blue.
ondra.j
 
Příspěvky: 21
Registrován: 03 pro 2012 18:51

PředchozíDalší

Zpět na Parker

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků