- PLNICÍ PERO PARKER I.M. BLACK CT - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

PLNICÍ PERO PARKER I.M. BLACK CT

Diskuze o plnicích perech značky Parker.

Re: PLNICÍ PERO PARKER I.M. BLACK CT

Příspěvekod Thrawn » 18 lis 2015 00:19

Dobrý den, jsem profesionální byrokrat (napsal bych kde, ale nehodlám se nechat lynčovat) a jako takový jsem nutně musel dojít ke kvalitnímu psacímu nástroji. Jelikož teď sedím pouze v kanceláři, mohl jsem si dovolit ten luxus koupě psacího pera a zvolil jsem toto. Po zkušenostech mohu soudit, že se jedná o kvalitní psací nástroj, který mi plně vyhovuje. Zatím jedinou vadou na kráse je, že se lehce rozešroubává.

Další věc je, že mi zvláště v poslední době zůstává vždy trochu inkoustu na hrotě pera, a to i přes snahu inkoust z hrotu odstranit. Nevíte, čím by to mohlo být? Předpokládám, že chyba bude nejspíš někde na straně údržby (tedy v majiteli :lol: ).
Thrawn
 
Příspěvky: 5
Registrován: 17 lis 2015 23:55

Re: PLNICÍ PERO PARKER I.M. BLACK CT

Příspěvekod vojtahlad » 18 lis 2015 22:17

Inkoust Koh-i-noor nepoužívám dobrých dvacet let, ale mé zápisky z doby, kdy jsem jej používal, jsou stále bez problému čitelné. Otázkou ovšem je, co má současný Koh-i-noor společného s tím starým. Šetří se ledaskde, takže se receptura mohla dramaticky změnit. Nicméně pokud nebude text na světle nebo dokonce přímém slunci, ale zavřený někde v šanonu v šuplíku nebo skříni, čitelnosti po pěti letech bych se nebál.

Pak je tu estetika. Všichni, kteří jej používají, se shodují na tom, že je poněkud bledý. Někdo sem psal, že si jej nechává částečně odpařit na topení, aby získal tmavší barvu. Osobně by mě to nebavilo, ale i to je možnost. Vzhledem k ceně doporučuji zkusmo koupit lahvičku a uvidíte, jestli bleduli snesete, nebo ne. V opačném případě si nedělejte násilí a prostě si kupte lahvičku Parkeru, který se Vám líbí. Je dražší, ale 150 Kč není suma, která by člověka zruinovala, protože vydrží opravdu dlouho. Případně napište Ježíškovi...

V aktovce bych inkoust nenosil, dříve nebo později to musí skončit průšvihem.

A když jsou za rohem ty Vánoce a Vy jste psal, že jste staromilec, doporučuji Vaší pozornosti pero Wing Sung 590. Koupíte je za pár švestek (třeba zde http://www.ebay.com/itm/Vintage-HERO-Wing-Sung-590-Fountain-Pen-Black-Gold-Rare-1990s-Trim-Gift-Box-/361149637524?hash=item5416322394:g:t-MAAOSwiCRUinid) a je to retro jako řemen. Své zkušenosti s ním jsem popsal zde: http://www.penforum.cz/viewtopic.php?f=6&t=771
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: PLNICÍ PERO PARKER I.M. BLACK CT

Příspěvekod Thrawn » 20 lis 2015 09:02

Děkuji za odpověď a tip :) Nejspíš zůstanu u originálního inkoustu od Parkera, vybledlý inkoust by mi nevyhovoval. Jestli vydrží lahvička minimálně rok, tak není co řešit, kvalita má přednost :)

Ještě by mě zajímalo, než to sám vyzkouším, do per jdou i běžné bombičky, co jsou ve školních penálech? Mám tu školní penál pro neteř, ta využívá jen pastelky a bombičky zůstávají ladem, tak je mi líto je vyhazovat. Zvlášť, jestli je mohu takto použít. myslel jsem si, že do IM nejdou jiné, než originální, ale teď jsem tady na fórum četl, že někdo používá do čínských i tyto běžné. Nechal bych si je v kanceláři, kde když mi je někdo ukradne, tak se nic nestane.
Thrawn
 
Příspěvky: 5
Registrován: 17 lis 2015 23:55

Re: PLNICÍ PERO PARKER I.M. BLACK CT

Příspěvekod vojtahlad » 20 lis 2015 10:00

Někteří výrobci používají standardní mezinárodní bombičky (to jsou ty v penále a v běžných papírnictvích), jiní mají své vlastní s odlišným průměrem a/nebo tvarem té části, kterou natlačíte do pera. Parker myslím používá svůj vlastní tvar bombiček a ty standardní do něj nejdou.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: PLNICÍ PERO PARKER I.M. BLACK CT

Příspěvekod Strapi » 10 pro 2015 10:21

Je to tak Parker má vlastní "formát" bombiček. Takže použít buď parker konvertor a nebo origo bombičky plnit čímkoliv.
Co se týče vyblednutí tak mám zkušenost že můj parker Black-blue má po napsání tmavší barvu a časem zesvětlá ale pokud není přímo dlouhodobě vystaven na slunci tak se to zastaví a drží.
Strapi
 
Příspěvky: 14
Registrován: 06 led 2014 09:35

Re: PLNICÍ PERO PARKER I.M. BLACK CT

Příspěvekod kerad » 11 pro 2015 19:10

Baoer 3040 to je takova napodobenina Parkera IM, jenomże s klasickym hrotem. To pero je na klasicke bombicky.

http://firma-aris.pl/produkt/pioro-wieczne-baoer-3040
kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław

Re: PLNICÍ PERO PARKER I.M. BLACK CT

Příspěvekod pevl » 14 pro 2016 11:04

Dobrý den,

ač je téma starší, dovolím si vlastní zkušenost. Tyto pera jsem zakoupil dvě, černé a tmavě modré. Líbil se mi klasický, jednoduchý design. Obě vykazovala stejnou "závadu" jaká je zde popsána. Po řadě pokusů jsem, alespoň pro mě nalezl řešení. Originál Parker dlouhé bombičky - v podstatě bez problémů. Originál dlouhé bombičky Waterman - naprosto bez problémů. Pero píše okamžitě i po měsíční nečinnosti. Zkoušky s barevnými inkousty jsou ještě přede mnou.
pevl
 
Příspěvky: 1
Registrován: 14 pro 2016 10:59

Předchozí

Zpět na Parker

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník