- Parker Vector - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Parker Vector

Diskuze o plnicích perech značky Parker.

Parker Vector

Příspěvekod plinha » 12 pro 2013 09:03

Dobrý den, včera jsem dostal od dcery Parker Vector Black. Sice se s ním pěkně píše, ale občas na začátku slova vynechá. Je to normální? Máte s ním nějaké zkušenosti? Není to tím, že je to ten nejlevnější Parker a tudíž je odfláknutý? Docela mě to překvapilo. Petr
plinha
 
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2013 12:39
Bydliště: Lány

Re: Parker Vector

Příspěvekod Petr.T.M. » 12 pro 2013 11:30

Mám dva. S modrým a zeleným inkoustem Parker. Ten s modrým inkoustem mi to dělá taky. Druhý se zeleným inkoustem v pohodě píše od prvního milimetru. Přičemž ten s modrým inkoustem má už druhý hrot (prvním se mi podařilo praštit o hranu stolu) a dělal to jak první hrot tak druhý hrot. Skoro mi to připadá, že si zkrátka nerozumí typ hrotu s modrým inkoustem Parker.
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Parker Vector

Příspěvekod benzin » 12 pro 2013 12:02

Osobně mám pocit, že je tohle obecná vlastnost inkoustů Quink od Parkeru. Mám modročerný a červený a oba tohle dělají (bez ohledu na to v jakém peru jsou). Pokud dám do Parkeru inkoust jiné značky, šlape jako hodinky. Pokud dám Parker Quink do pera jiné značky, tak se mu taky psát nechce.

Ale měl sem pocit, že při jiném sklonu per (trochu víc naplocho) se to chování zmírní. Každopádně tohle není problém pera, ale inkoustu.
benzin
 
Příspěvky: 40
Registrován: 13 zář 2013 07:56

Re: Parker Vector

Příspěvekod plinha » 12 pro 2013 13:08

Díky za názory, pokusím se tedy změnit inkoust a uvidím. Pero je sice nejlevnější Parker, ale jinak se s ním píše suprově.
plinha
 
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2013 12:39
Bydliště: Lány

Re: Parker Vector

Příspěvekod Niten.Senki » 12 pro 2013 17:33

Dobrý večer,
já mám tuto zkušenost s plnícím perem od Parkru také, ale... sehnal jsem starý, nažloutlý a chlupatý papír. Někdy z roku 1980 a na ten píše normálně. Jinak také občas na začátku vynechá a to jak s originál inkoustem Parker tak i s inkoustem Koh-i-noor.
Objednal jsem inkousty Diamine, jsem zvědav jaká bude změna.
Niten.Senki
 
Příspěvky: 55
Registrován: 06 úno 2013 17:26
Bydliště: Kladno

Re: Parker Vector

Příspěvekod Gabriel » 21 říj 2014 12:47

Zdravím

Rád bych se zeptal na jednu věc. Osobně vlastním Parker I.M. a bohužel po osobní zkušenosti a po přečtení fora má závadu v tom že vršek netěsní a pero vysychá, ale závadu jsem vyřešil výměnou vršku a další problémy s ním nemám ovšem zajímalo by mě zda tuto nedostatečnost má i pero Parker Vector, který má podle obrázku velice podobný vršek ??
Gabriel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 21 říj 2014 12:39

Re: Parker Vector

Příspěvekod Petr.T.M. » 24 lis 2014 09:52

Parkery Vector mám dva. Oba dva píší i po týdnu nepsaní v naprosté pohodě. Inkoust NOODLER'S BAD BELTED KINGFISHER.
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Parker Vector

Příspěvekod purys » 18 říj 2015 10:25

Dobrý den,

mám taky takový záhadný problém s perem Parker Vector. Mám ten kovový s hrotem F (konvertor mám šroubovací přímo od Parkru) a přestává mi po čase psát. Když ho vyčistím ve vodě se saponátem, dám do něj inkoust a začnu psát, tak píše exkluzivně, ale po čase začíná psát sušeji a sušeji. Nakonec se mi třeba stalo, že jsem byl na angličtině, kde mi už vynechávalo, tak moc, že jsem si radši vzal propisku. Myslel jsem si, že mi došel inkoust, ale neměl jsem čas to kontrolovat. Když jsem přišel domů, odšrouboval uzávěr, tak jsem zjistil, že inkoustu je tam ještě půlka. Tak jsem kryt zase zašrouboval a zkusil psát. No a pero psalo zase dobře. Mám chuť pero jít reklamovat, ale fakt nevím, jak jim takový problém vysvětlím. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Inkoust používám Lamy T52 modrý, ale dělalo mi to i s bombičkou Parker quink. Pero mám asi týden a je to moje úplně první pero.

Děkuji moc za jakékoliv rady.
purys
 
Příspěvky: 1
Registrován: 18 říj 2015 10:16

Re: Parker Vector

Příspěvekod graphophilus » 19 říj 2015 08:46

Pokud při psaní přestane psát a potom zase píše, aniž by se mezi tím vyčistilo a znovu naplnilo, tak to se mi stalo. Když jsem ho nechal chvíli hrotem nahoru, zase chvíli psalo. Usoudil jsem, že je v peru nějaká stále přítomná, relativně těžší částečka, která zacpává přívod inkoustu. Zvolil jsem následující řešení: Vyjmul jsem konvertor, pero si dal hrotem do úst, nasál ze sklenice vodu a silně foukl až bubliny létaly a voda stříkala. To jsem několikrát zopakoval. Ve sklenici jsem našel malou částečku. Toto bych zkusil, je to jednoduché a nic se tím nepokazí. Má částečka byla způsobena inkoustem iroshizuku v peru Cross, potom mi to způsobil iroshizuku v testovacím levném peru.
Pokud uvedený postup nepomůže, tak bych nad tím nedumal a reklamoval ho. Normálně jim to vysvětlete jako jste to vysvětlil tady. Kdyby nevěřili, tak jim prostě řekněte, že ho přinesete v nepíšícím stavu (s inkoustem), což nebudou chtít. Pero bych nerozebíral ani neseřizoval, když je nové. Snad vám ho normálně vymění.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53


Zpět na Parker

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků