- PARKER I.M. GUN METAL CT - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

PARKER I.M. GUN METAL CT

Diskuze o plnicích perech značky Parker.

PARKER I.M. GUN METAL CT

Příspěvekod otilrak » 23 zář 2012 09:38

Již přibližně dva roky vlastním toto pero a nemohu si ho vynachválit. Na psaní dopisů a pohledů, i jen tak na běžné psaní, naprosto skvělé. Ale přišel jsem na jednu zajímavou věc. Po dopsání přiložené bombičky jsem začal používat konvertor a modrý inkoust KOH-I-NOOR. Vše naprosto bez problémů a pero psalo skvěle. Jenže modrý inkoust došel a doma pouze černý od stejné firmy. Pero jsem s ním z poloviny naplnil a přibližně za půl hodiny napsal tři pohledy. Psalo dobře, jen čas od času vynechalo, ale to jsem přisuzoval lesklému povrchu pohledů. Jaké bylo mé překvapení, když jsem chtěl přibližně za hodinu dopsat adresy a pero odmítlo psát?! Několikrát jsem vyčistil a zase naplnil. Výsledek vždy stejný. Po napsání pár vět přestane pero psát. Podle mě je to tím černým inkoustem. Takže rada zní: Do tohoto pera nekupovat černý KOH-I-NOOR inkoust. Zítra budu muset jít a koupit modrý inkoust, ale tentokrát vezmu originální, pokud bude k dispozici. Nebo se pletu a chyba je v peru?
PARKER I.M. GUN METAL CT
Sailor Professional Gear Silver
FranklinCovey Lexington Black/Chrome
otilrak
 
Příspěvky: 13
Registrován: 23 zář 2012 09:24
Bydliště: jižní Čechy

Re: PARKER I.M. GUN METAL CT

Příspěvekod Walter20 » 23 zář 2012 13:40

Pokud pero psalo s daným modrým inkoustem bez problému, pak spíše půjde v souvislosti s černým inkoustem o "nekompatibilitu", která se někdy objevuje (peru onen černý inkoust "nechutná" - zasychá, neteče atd., svou roli tady sehrává více faktorů - hrot, materiály, konstrukce pera apod. vs vlastnosti inkoustu). Pero nepsalo po hodině nepoužívání v uzavřeném stavu, tedy s nasazeným víčkem, nebo bez? Mimo jiné - použil jsi obyčejný černý Koh-i-noor, nebo od tohoto výrobce "dokumentní" (tj. světlostálý, odolnější, užívaný na matriky apod.)? Viz už: viewtopic.php?p=376#p376

Pokud píšeš více, vyzkoušej nějaký inkoust (a hledanou barvu či odstín) věhlasnějšího výrobce (z těch lepších za dobrou cenu např. Parker, Diamine aj.). Modrý Koh-i-noor doma mám, po čase hodně bledne, což mi moc nevyhovovalo. Dokumentní od Koh-i-noor (taktéž mám vyzkoušen a vlastním) vydrží hodně, ale svým složením je hodně agresivní (viz už vlákno udané výše). Pokud nějaký světlostálý, vodě odolný apod., s lepšími vlastnostmi s ohledem na životnost pera než "dokumentní", pak se např. nabízí pigmentový (ovšem také nutno oproti běžným vodě neodolným inkoustům více čistit s ohledem na zasychání) od Sailoru, Platinum apod.
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: PARKER I.M. GUN METAL CT

Příspěvekod otilrak » 24 zář 2012 13:14

Tušil jsem, že půjde o nekompatibilitu. A je to pravda. Byl to klasický černý inkoust za 18 Kč, ne dokumentní. S originálním inkoustem Parker píše jedna báseň a je úplně jedno jestli ho nechám otevřené nebo ne. Vždy chytí okamžitě. Je to opět nádhera.

Jen škoda, že jsem si na těle pera všiml škrábanců. Holt se tam po těch letech udělaly, i když jsem si dával pozor. Dají se nějak rozleštit?
PARKER I.M. GUN METAL CT
Sailor Professional Gear Silver
FranklinCovey Lexington Black/Chrome
otilrak
 
Příspěvky: 13
Registrován: 23 zář 2012 09:24
Bydliště: jižní Čechy

Re: PARKER I.M. GUN METAL CT

Příspěvekod Walter20 » 24 zář 2012 20:08

S těmi mikroškrábanci nic moc neuděláš, spíš se snahou o nějaké "rozleštění" vše zhorší. I. M. je zhotoveno z mosazi, povrch je potažen (barevným) lakem. Jak jsem zmínil, toto pero vlastním (v černé barvě) a přestože jsem s ním zatím ještě nikdy nepsal, drobným škrábancem je již poznamenáno (v tomto stavu bylo už zakoupeno, v obchodě jsem si toho nevšiml - mimochodem - pero jsem pořídil kdys v běžném krámě, kde s ním paní prodavačka moc v rukavičkách nezacházela, nedělalo jí problém pero několikrát pohodit na skleněném pultu, s nějakou měkkou podložku, na které by zboží vybalila/představila, si hlavu nelámala - asi tak, jako se ke zboží neumí chovat mnozí "menší" hodináři... někdy chybí přirozená ohleduplnost, dnes už si na to - znatelné mikroškrábance - dávám velký pozor, zvláště u hodinek).
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: PARKER I.M. GUN METAL CT

Příspěvekod otilrak » 16 kvě 2013 12:26

Takže pero před nějakou dobou přestalo psát. Žádný inkoust nepomáhá. Bylo zakoupeno v dubnu 2010. Pokusím se u něj uplatnit doživotní záruku, která v té době platila, ale moc tomu nedávám...
PARKER I.M. GUN METAL CT
Sailor Professional Gear Silver
FranklinCovey Lexington Black/Chrome
otilrak
 
Příspěvky: 13
Registrován: 23 zář 2012 09:24
Bydliště: jižní Čechy


Zpět na Parker

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků