- Pilot penmanship - pomoc! - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Pilot penmanship - pomoc!

Diskuze o plnicích perech značek Pilot a Namiki.

Pilot penmanship - pomoc!

Příspěvekod brigule » 12 kvě 2016 21:07

Ahoj,
koupila jsem si pero pilot penmanship. Vyndala jsem ho z obalu a chtěla do něj zastrčit přiloženou bombičku. Návod jen v japonštině, ale tak nějak jsem pochopila, jak se to tam strká. Jenže - při zastrkávání bombičky se mi vevniř něco ulomilo - takový asi 4mm dlouhý tenoučký kousek plastu. Nevím k čemu měl být, ale obávám se, že asi měl prorazit bombičku, aby tekl inkoust, protože bombička je zastrčená v peru, ale inkoust z ní neteče - je neporušená. Co mám dělat? Ráda bych pero používala, píše krásně tence. Konvertor stojí víc než samotný pero a mám obavy, aby tenhle blbej kousek ulomenýho plastu nebyl potřebný i pro fungování konvertoru... mimochodem zkoušela jsem udělat i eyedropper (nevím jak je to česky), ale inkoust protéká perem ven, takže tudy cesta taky nevede. :-( jsem z toho nešťastná :-( Díky vám za rady.
brigule
 
Příspěvky: 6
Registrován: 03 kvě 2016 01:10

Re: Pilot penmanship - pomoc!

Příspěvekod jakub.s » 12 kvě 2016 21:18

vezmi za hrot a vytáhni ho z pera, co vidíš?
perforátor bombičky by měl vypadat takhle (druhý zprava)
jakub.s
 
Příspěvky: 75
Registrován: 30 čer 2014 12:17
Bydliště: Letná

Re: Pilot penmanship - pomoc!

Příspěvekod brigule » 12 kvě 2016 21:21

To sice jo, ale když zastrčim bombičku do pera na doraz, tak je tam pořád asi půlcentimetrová mezera ....
brigule
 
Příspěvky: 6
Registrován: 03 kvě 2016 01:10

Re: Pilot penmanship - pomoc!

Příspěvekod jakub.s » 12 kvě 2016 21:27

vzal bych to větší silou (stejně nemáš co ztratit)
podle mě je nesmysl, aby nešla bombička zarazit dál, když bys ulomila ten hrot na bombičku
jakub.s
 
Příspěvky: 75
Registrován: 30 čer 2014 12:17
Bydliště: Letná

Re: Pilot penmanship - pomoc!

Příspěvekod brigule » 12 kvě 2016 21:34

Vyndala jsem to černý, nasadila bombičku (bez síly) a šup! - bombička se otevřela. Dala jsem ji do pera už porušenou, ale ať se snažím jak se snažím ji narazit hlouběji, nejde to. Tak asi budu muset bombičky zastrkávat už porušený... mimochodem, jaký konverter na toto pero pasuje?
brigule
 
Příspěvky: 6
Registrován: 03 kvě 2016 01:10

Re: Pilot penmanship - pomoc!

Příspěvekod jakub.s » 12 kvě 2016 21:56

ono to fakt jde trochu ztuha
pasují tam Con-20 i Con-50, i ten, který se dodává k P-78G nebo americké verzi Metropolitanu
jakub.s
 
Příspěvky: 75
Registrován: 30 čer 2014 12:17
Bydliště: Letná

Re: Pilot penmanship - pomoc!

Příspěvekod brigule » 12 kvě 2016 22:30

A nevíš prosím tě ještě do kterého z těch konvertorů se vejde víc inkoustu? díky!
brigule
 
Příspěvky: 6
Registrován: 03 kvě 2016 01:10

Re: Pilot penmanship - pomoc!

Příspěvekod jakub.s » 12 kvě 2016 23:01

Con-20, ale zase není vidět, kolik inkoustu ti zbývá

no a nebo si můžeš koupit za (téměř) cenu konvertoru Wing Sung 659 a dostaneš 1 skoro Con-50 konvertor, dva hroty (F a náhradní XF) a jedno pero navíc:-)
jakub.s
 
Příspěvky: 75
Registrován: 30 čer 2014 12:17
Bydliště: Letná


Zpět na Pilot

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků