- Pilot 78G - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Pilot 78G

Diskuze o plnicích perech značek Pilot a Namiki.

Re: Pilot 78G

Příspěvekod Walter20 » 20 úno 2013 12:38

ondra.palas píše:Nemáte prosím někdo vyzkoušený nějaký jiný, než originální neprůhledný konvertor? Strašně mě irituje, že nevidím množství inkoustu v konvertoru. Díky


Stávající konvertor v Pilotu 78G je typově CON-20. Ten se obvykle nachází i v mnohem dražších perech jako např. Pilot Namiky Custom 74 (konkrétně v klasických "netransparentních" modelech, kde je ale také - po stránce konstrukce a funkčnosti - jedinou kritizovanou součástí; v průhledných novějších variantách Custom 74 už bývá CON-50 či spíše velmi solidní CON-70). Do Pilotu 78G pasuje konvertor CON-50 určitě, CON-70 již ne (je velký).
Naposledy upravil Walter20 dne 24 úno 2013 15:54, celkově upraveno 1
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Pilot 78G

Příspěvekod ondra.palas » 21 úno 2013 07:05

Na tomhle obrázku jsou nějaké 2 varianty konvertoru CON 20.
Já mám tu horní, která mi přijde trochu ošizená.
Obrázek
ondra.palas
 
Příspěvky: 42
Registrován: 07 zář 2012 13:47
Bydliště: Dačice

Re: Pilot 78G

Příspěvekod Walter20 » 21 úno 2013 10:37

Ten horní konvertor se dá považovat za "ekonomickou" variantu CON-20, většinou se nachází právě v Pilotu 78G s ohledem na celkovou (velmi nízkou) cenu pera. Myslím ale, že zvlášť se běžně zakoupit nedá, obvykle je k mání pouze jako součást Pilotu 78G. V obchodní síti je v nabídce jen ten "neošizený". Jisté rozdíly mezi nimi sice lze vypozorovat, ale v podstatě nejde o nic zásadního (funkčně jde o stejný systém). Viz už komentář k tomu obrázku (Gouletpens.com):

I got a Pilot 78G fountain pen today. However, the oddest thing is that it comes with a Pilot CON-20 converter (those are the ones with the rubber sacs). Guess what? These are the exact same converters that come with the Pilot Parallels – but with the Parallels, Pilot explicitly instructs us to use the CON-20 for flushing purposes only. In the 78G, this converter holds ink without any problems, and I can’t think of a single technical reason why the CON-20 would not work in the Parallels. Am I just more paranoid that usual, today, or is this really weird?

I hear what you're saying! Technically, though, that converter isn't the Con-20....it's some other variation. They are similar, but slightly different. What you have and what comes in the Parallels is the one on top, and the one on bottom is the Con-20:

They're similar, except that the top one has the bladder more exposed and it's a little shorter. The mouth is the same on both though, and you can use them both...but I think because the top converter is a little shorter, it isn't held in place very well by the back end of the Parallel, so it can come loose and leak. You're right though, both converters will fit the Pilot pens! The one on top comes (apparently) with the 78g, the Parallel, and the Knight, from what I've seen so far. No doubt, it's a cheaper converter and that's why it's in these lower priced pens.


http://www.inknouveau.com/2012/01/brians-mailbox-3.html

http://wancher.ocnk.biz/product/808

http://kmpn.blogspot.cz/2008/11/japanes ... rters.html
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Pilot 78G

Příspěvekod tomkeb » 01 bře 2013 14:05

Právě mi dorazilo černé 78G <F> z Hong Kongu a musím tedy říct, že za 190 Kč je to neuvěřitelná řežba. Co se týká srovnání s Prerou, kterou jsem si doteď nemohl vynachválit, píše stejně perfektně, má však navíc pozlacený hrot, praktické zavírání závitem a praktičtější délku, to vše 4× levnější! Jsem ohromen.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Pilot 78G

Příspěvekod kumpa » 01 bře 2013 18:54

tomkeb píše:Právě mi dorazilo černé 78G <F> z Hong Kongu a musím tedy říct, že za 190 Kč je to neuvěřitelná řežba. Co se týká srovnání s Prerou, kterou jsem si doteď nemohl vynachválit, píše stejně perfektně, má však navíc pozlacený hrot, praktické zavírání závitem a praktičtější délku, to vše 4× levnější! Jsem ohromen.


A co teprve varianta s B hrotem... ;-)
kumpa
 
Příspěvky: 15
Registrován: 26 led 2013 21:58

Re: Pilot 78G

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 01 bře 2013 21:21

tomkeb píše:Právě mi dorazilo černé 78G <F> z Hong Kongu

Jak dlouhá byla čekací doba od objednávky? šlo to poštou? Jestli jo chtěli řešit clo?
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Pilot 78G

Příspěvekod Walter20 » 01 bře 2013 21:51

Stenatko_Kokrspanela: Pokud celková cena balíčku - často včetně poštovného - nepřesáhne 22 euro (s ohledem na dolar přepočítej k dnešnímu kurzu), pak je zásilka osvobozena od DPH i cla. Viz už info z odkazu níže:

viewtopic.php?f=8&t=50#p454

Souhrnem: Jestliže zakoupíš Pilota 78G ze zemí mimo EU za cca (včetně poštovného) 10 dolarů, což byl mj. i můj případ, nemusíš se jakéhokoliv dalšího navýšení ceny bát. Doba dodání pera z Honkongu až k adresátovi do ČR se pohybuje (v případě spolehlivých prodejců), dle mých několika zkušeností, v rozmezí cca 14-21 dnů.
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Pilot 78G

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 01 bře 2013 22:06

Legislativu znám, ale co když někoho napadne zpochybnit cenu balíčku?Vím, že mi takto vyhmátli diagnostiku na auta cena byla uvedena 17$, ale rozhodli se přezkoumat a následně vzali nejnižší cenu dle e-bay trochu nemilé bylo to 850$ :)

Jenže pero není diagnostika, tam je cena i hodnota relativní a nevím jak je značen pilot, ale pokud vezmu moje pero Parker Sonnet tak mimo Parker sonnet a označení hrotu F nemá žádný bližší identifikační údaj... a řada sonnet se pohybuje v rozmezí 2-7tis Kč za plnící pero... Zajímalo by mě jestli jsou toto vyhodnotit adekvátně skutečnému stavu.

Ptám se ze zvědavosti protože také čekám kdy dorazí i mě tento vychvalovaný kousek ze stejných končin :) (já si ještě přibalil do balíčku konvertory tak jsem zvědav zda budou lepší než ty, které jsem zahlédl v tomto tématu)
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Pilot 78G

Příspěvekod Walter20 » 01 bře 2013 22:16

Stát se může na celnici cokoliv (viz jejich pravomoci), ale nepředpokládám, i kdyby balíček požadovali otevřít, že by Ti ve finále vypočítali DPH a clo k Pilotu 78G se dvěma konvertory. :) I když... ("Jeden nikdy neví" / "čert nikdy nespí"... :D)
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Pilot 78G

Příspěvekod tomkeb » 02 bře 2013 01:53

78G jsem si objednal inspirován vámi ve stejnou dobu, kdy jsem vám ho poradil; mělo by taky dojít snad v nejbližších dnech. Na obálce uvedli hodnotu 5 $, takže se clem jistě nebude problém…
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

PředchozíDalší

Zpět na Pilot

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků