- Pilot 78G - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Pilot 78G

Diskuze o plnicích perech značek Pilot a Namiki.

Re: Pilot 78G

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 09 bře 2013 23:14

Tomkeb: Co je důvodem prodeje tohoto pera? :) Mě ještě nestihlo dorazit a tento kousek už je k mání :)
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Pilot 78G

Příspěvekod tomkeb » 10 bře 2013 18:24

To je trochu delší příběh: Původně jsem ho chtěl jako levné pero do kapsy – nemrzelo by mě kdyby se rozbilo nebo ztratilo… Ale pár dní předtím než dorazilo jsem při cestě do školy uklouzl na schodech na náledí a spadl na záda, největší náraz schytal batoh. Později jsem zjistil, že to odnesla modrá Prera, kterážto byla vejpůl. Podařilo se mi ji slepit vteřinovým lepidlem, ale už není tak pěkná… tak si říkám že už se o ní nemá cenu bát a budu ji tahat i do nebezpečných podmínek.

78G je pěkné, ale po chvíli používání jsem dospěl k názoru že mám radši Preru. Šroubovací víčko mi nakonec moc nevyhovuje když při přednáškách pero potřebuju často otevírat a zavírat… No a nakonec je na 78G vidět, že je z levnějšího soudku…
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Pilot 78G

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 18 bře 2013 20:05

Tak jsem se dnes stal i já majitelem tohoto kousku.
a jak to bylo u mě?

Prvotně přišlo nadšení z balení které obchodník pro zásilku provedl :)
Následovala ledová sprcha... Odložil jsem kovové tělo Parker Sonnet a následovalo uchopení kusu plastu... a tady následovalo mé prvotní odložení... cítil jsem se být smutný...
Zbytek pracovního dne jsem si užíval jinak než psaním a tak jsem peru nedal nejmenší možnost.

Když přišel okamžik, kdy mohu psát tak jsem narazil první bombičku s černým inkoustem... nekonečné chvilky, než se inkoust dostal na špičku hrotu, ale pak to přišlo. Hrot hravě klouzal po papíru, písmenko malované jedno za druhém, lehkost tahu, a perfektně tenká stopa inkoustu na papíře.

Po několika hodinách psaní mi už ani nechybělo, že nemám v ruce ten těžký psací nástroj. Neřekl bych že jedno nebo druhé pero je lepší, protože každé má svoje. Pilot 78G je pero za 9,90$ ve finále si na nic exkluzivního nehraje a přesto udělá radost již po pár tazích na papíře proti tomu Parker Sonnet je reprezentativní kousek za 2150 Kč, který zaujme svojí propracovaností, materiálem a celkově ukazuje, kam se řadí a má na to plné právo. Parker už dělá zajímavý jen to, že to je Parker a u neznalých je to zkrátka ikona kvalitního psaní.

Tak jako tak mě Pilot 78G přesvědčil, že i za málo peněz se dá udělat dobrá služba. Co se týká zpracování tak sice na první pohled je pero zdobené, ale po chvilce je poznat jeho značná lacinost a věřím, že brzy bude v pánu plastový závit a při první chvilce nepozornosti se pero bez velké námahy povede zlomit (nedávám mu velké šance, ale jakmile dorazí další kousky tak se pokusím natočit crashtest :) )

Suma SUMÁRUM jako levné plnící pero na každodenní používání plní PILOT 78G všechna očekávání a určitě nezklame ani náročnější pisatele


Dnes již nestíhám provést scan psaného vzorku, ale zítra jistě přiložím odkaz (nechvátám, protože textů z tohoto pera je zde již několik)
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Pilot 78G

Příspěvekod ondra.palas » 19 bře 2013 07:52

Pěkný popis prvotních dojmů!

Byl jsem na tom dost podobně, hlavně jeho nízká hmotnost mi dělala zpočátku problémy při rychlejším psaní.
Časem jsem si rozskřípal hrot, asi vinou nepříliš kvalitního kancelářského papíru. Provedl jsem malou úpravu, trošku rozšířil stopu a teď je to za poslední měsíc moje nejpoužívanější pero. ;)
ondra.palas
 
Příspěvky: 42
Registrován: 07 zář 2012 13:47
Bydliště: Dačice

Re: Pilot 78G

Příspěvekod Josef.Pope » 19 bře 2013 11:32

Zdravím,
Mám toto pero s hrotem B a F a nemohu si vynachválit. Zvláště hrot B je skvělý a přesně to co jsem hledal. U tohoto pera to není o tom, aby jste někoho okouzlili speciálním kouskem, ale aby jste měli opravdu dobrý pocit ze psaní a o to přeci jde.

Nehledě na to, že speciální kousky plnícího pera dokáží ocenit jen někteří. V práci to mám na stole každý den. Proč máš tak drahé pero. Jaký je rozdíl mezi perem za 500,- a za 5000,- Kč.

Každopádně Pilota 78G doporučuji. Píše se mi s ním lépe, než s některými drahými kousky.
Josef.Pope
 
Příspěvky: 50
Registrován: 30 říj 2012 23:26
Bydliště: Brno

Re: Pilot 78G

Příspěvekod Walter20 » 19 bře 2013 22:07

Souhlasím s Josef.Pope. 78G je po stránce designu, konstrukce a použitých materiálů sice velmi jednoduché, ovšem čistě a relativně detailně zpracované pero. Kdo se v perech vyzná, ví, oč v tomto případě jde. Netřeba se za něj stydět, naopak (na mě spíš než lacině působí křehce a půvabně). V nízké cenové se obecně jedná o velmi vyhledávaný a respektovaný psací nástroj (zvlášť v případě verze s hrotem "Broad", který lze de facto označit za "Italic"; "I love this pen!"). Pokud někdo shání velmi levné plnící pero, v prvé řadě tip na Pilot 78G je na místě.
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Pilot 78G

Příspěvekod Ťule » 25 dub 2013 14:54

Po měsíci používání velká spokojenost. Skvělé pero pro každodenní používání.
Jediný problém, který nastal bylo, že se při transportu pera hrotem vzhůru uvolňoval konvertor (vypadnul a volně se pohyboval v násadce). Vyřešil jsem to snadno vložením pružinky do násadky, ta konvertor zafixuje kde má být, ale přijde mi to velmi divné - neudělal jsem při vkládání konvertoru něco špatně?
pera v provozu: HERB 330; Lamy Nexx (M); Pilot 78 G (F)
pera ztracená: Parker Contact (M)
inkousty: K-I-N Brillant modrý; Diamine Old English Emerald Green; Diamine New Century Chocolate Brown; Pilot Namiki Black; K-I-N Černý
Ťule
 
Příspěvky: 4
Registrován: 22 bře 2013 08:46

Re: Pilot 78G

Příspěvekod ondra.j » 14 kvě 2013 22:09

Připojuji se s chválou - Pilot 78g F a B s Diamine Chocolate Brown a 78g M s Diamine Presidential Blue jsou naprosto výborná pera. Zvláště pak u toho s hrotem M a eyedropper úpravou pochybuji že budu potřebovat v dohledné době inkoust doplňovat. :D
ondra.j
 
Příspěvky: 21
Registrován: 03 pro 2012 18:51

Re: Pilot 78G

Příspěvekod ypres_bass » 14 kvě 2013 22:35

můžeš přidat podrobnosti k tomu "eyedropperu"? dík
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Re: Pilot 78G

Příspěvekod ondra.j » 17 kvě 2013 23:29

Můžu, to není problém :) Je to jednoduché, stačí vyndat konvertor, pomocí kapátka do zadní části nakapat dostatek inkoustu (asi 1.5 cm pod okraj), závit a plast namazat trochu vazelínou (použil jsem obyčejnou bílou, lékárenskou) a sešroubovat. Pak už jen otřít zbytek vazelíny a pero je připraveno na několik měsíců spokojeného psaní.

Vazelína docela dobře drží, takže by se nemělo pero při otevírání rozšroubovávat.
ondra.j
 
Příspěvky: 21
Registrován: 03 pro 2012 18:51

PředchozíDalší

Zpět na Pilot

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků