- Sheaffer 440 Imperial - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Sheaffer 440 Imperial

Diskuze o plnicích perech značky Sheaffer.

Sheaffer 440 Imperial

Příspěvekod tritrek » 10 led 2017 16:08

Tak, pet84rik nás tu hecuje, ako zbožňuje Sheafferky, každému ich odporúča, tak mi to nedalo a zaobstaral som si aj ja, aj keď trošku staršie nové pero, 440 Imperial s legendárnou "inlaid nib" v tmavomodrej farbe.
prvé dojmy, čo sa týka vzhľadu sú pozitívne, ešte som to nenaplnil takže "writing experience" ešte nemám... každopádne sa teším :)

Bol to ale ťažký pôrod: objednal som si NOS (New Old Stock - nový tovar zo starých zásob), pero je aj nový, ale viečko bolo zhrdzavené. Vraj je to možné aj pri NOS perách, ale nedalo mi to a zreklamoval som - úspešne, dostal som späť časť peňazí, za čo som si objednal nové viečko, tentokrát od renomovaného predajcu a konečne mám naozaj NOS pero :D
Obrázek
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Sheaffer 440 Imperial

Příspěvekod Toams » 10 led 2017 16:41

Well done, som zvedavy na tu "writing experience".
Mne inlaid nibs stale pripominaju legendarne "cinske pero", s ktorym som nikdy pisat nevedel, nikdy som si ho nekupil a proste nemam ho vobec rad. Bohuzial tato skusenost sa preniesla nie len na Parker ale na vsetky pidi-hroty, takze u mna je to skor psychicky blok :)
Ale Sheaffer Targa pripadne tento Imperial a este Waterman Carene maju vynimku, tu uz je to PAN hrot, hlavne v modeli Targa.

Btw. nejaky popis konstrukcie by to chcelo, nech nemusim googlit :mrgreen:
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Sheaffer 440 Imperial

Příspěvekod tritrek » 10 led 2017 17:11

Toams píše:Well done, som zvedavy na tu "writing experience".
Mne inlaid nibs stale pripominaju legendarne "cinske pero", s ktorym som nikdy pisat nevedel, nikdy som si ho nekupil a proste nemam ho vobec rad. Bohuzial tato skusenost sa preniesla nie len na Parker ale na vsetky pidi-hroty, takze u mna je to skor psychicky blok :)
Ale Sheaffer Targa pripadne tento Imperial a este Waterman Carene maju vynimku, tu uz je to PAN hrot, hlavne v modeli Targa.

Btw. nejaky popis konstrukcie by to chcelo, nech nemusim googlit :mrgreen:

Áno, možno pripomínajú, keďže "klasické čínske pero" je ohavnou kópiou Pier typu Parker 21/51 :D Aj hardcore zberatelia mi odporúčali Targu na začiatok, ale neviem si pomôcť, mne sa vôbec nepáčia... určite bude ešte nejaký Touchdown, Snorkel aj Lifetime... ich hroty sú umením...
Čo sa týka konštrukcie toto je už moderné pero, čiže na bombičky... nuda... :D
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Sheaffer 440 Imperial

Příspěvekod pet84rik » 10 led 2017 22:03

Parada. Ja viem ze Sheaffer nie je v modernej produkcii dnes "in" pretoze nema konstrukciu zo sutrov ani nejaky biely flak na vrchnaciku, ale mne ich pera funguju. A inlaid hrot na Legacy je krasny.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36


Zpět na Sheaffer

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků