- Visconti Van Gogh Maxi - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Visconti Van Gogh Maxi

Diskuze o plnicích perech značky Visconti.

Visconti Van Gogh Maxi

Příspěvekod Toams » 21 dub 2016 12:52

Visconti Van Gogh Maxi, specialna seria Yellow Mandarin, starsi model (cca 2005), 14k hrot F.
Velkost ideal (rovnaka ako 146, ale zlta farba robi to pero opticky trochu mensim, mozno k tomu prispieva aj masivna obrucka na viecku), vyvazenie do spicky, takze viecko robi fajn balanc, ale aj bez neho pise uplne luxusne. Stopa sa blizi japonskym standardom co do sirky, aj co sa tyka hladkosti sklzu (porovnatelne so sirkou EF od Pelikanu, prip. XEF od MB, ak by take nieco vyrabali; ale na hladkost Peli to takto z krabice nema). Konvertor ma kovovy koniec, vyzera o dost lepsie, nez konkurencne pelikany a lamy.
Pero ma dve vychytavky a to nastavitelne predpatie klipu a kovovy zavit v plastovom tele. Predna cast(section) je celokovova, takze zavit sa neosupe ani "barrel" nema tendenciu praskat. Ako bonus v krabicke atrament Visconti bordeaux, ale ako spravny barbar uz je v nom klasika 4001 :)

Fotky som trochu odbil ufonom, snad casom ...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Visconti Van Gogh Maxi

Příspěvekod vojtahlad » 21 dub 2016 15:54

Hodně se mi líbí hrot, ale na tu žlutou barvu bych si asi zvykal celkem těžko. V každém případě gratuluji k pěknému přírůstku.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Visconti Van Gogh Maxi

Příspěvekod Toams » 21 dub 2016 20:47

Som zvyknuty :) Safari je tiez zlte
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Visconti Van Gogh Maxi

Příspěvekod Toams » 24 dub 2016 08:10

Takze poznatky po par dnoch ... drzi sa prijemne, zlta farba vobec nevadi, vsetku pozornost aj tak pritiahne velky hrot a kovova sekcia uchopu. Co sa tyka hrotu, tak tam mensie sklamanie, pisal sucho. Atrament Pelikan Edelstein Topaz je skvely, aj ked trosku na suchsej strane, urcite by ale mal tiect lepsie. Na to, ze je to Visconti, tak suchac najsuchsi ... Tympadom nasledovala mensia uprava hrotu (polovice iridiovej gulicky boli az prilis natesno proti sebe napruzene, takze pri tlaku pisalo fajn, pri lahuckom uchope len tenucka linka), stotinove rozstiahnutie a abrakadabra, pero pise ako lusk. Nie je to ultravlhky hrot Pelikanu, ale to ani nebol zamer, linka je mokra, tenka a nerozpija sa, takze spoko na 100%.
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Visconti Van Gogh Maxi

Příspěvekod pet84rik » 24 dub 2016 08:56

neveríííííííííím, žlté pero pritiahne úplne všetku pozornosť aj keby bol najsamväčší hrot ešte s LED podsvietením :-D

ale uži si pero. nezávidím ti ho, Visconti nie je to po čom by som túžil, ale doprajem každému kúsok radosti :-)

P.S.: aj tak skončíš u Sailora
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Visconti Van Gogh Maxi

Příspěvekod Toams » 24 dub 2016 22:15

nu, nu, nu :P

cudzia pozornost mi je sumak, islo o moj pristup k veci a ze pri pisat stale cumim na ten hrot (1. rhodiovany v zbierke, ak neratom ocelovy stub v Lamy)

p.s. u Sailora uvidime, momentalne neviem, co by mi mohol ponuknut naviac oproti skvadre, co uz mam (maximalne EF, ale to radsej zoberiem technickeho rotringa zo supliku, na to sa nechyta ani japonec a mam to zadarmo ;)) ... ostatne veci, co by ma zaujimali uz stoja jednu oblicku a vyssie, takze len preto, aby som ho mal v puzdre? to radsej zainvestujem do novych palic na golf :D

vsak uz teraz mam 4 peli, mb, lamy a zlutaka a nestiham to vobec tocit. nastastie, moje prve echt pero (Peli M200) ide do vitriny, dalsie (M400) je na vylete v Nemecku (zatial spickovy pristup od Pelikanu, uvidime s akym vysledkom sa pochlapia), takze to nie je az take tragicke a len v dvoch mam rovnaky atrament :D
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Visconti Van Gogh Maxi

Příspěvekod pet84rik » 25 dub 2016 12:25

opakujem, aj tak skončíš u Sailora.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Visconti Van Gogh Maxi

Příspěvekod Toams » 25 dub 2016 13:06

Diky za hodnotne prispevky k teme Visconti ;)
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41


Zpět na Visconti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků