- Waterman graduate - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní

Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Waterman graduate

Diskuze o plnicích perech značky Waterman.

Waterman graduate

Příspěvekod Stepan » 22 lis 2018 16:05

Zdravím chtěl bych se zeptá jaký máte názor na waterman graduate uvažuju že bych ho koupil tak bych prosil nějákě osobní postřehy abych nekupoval zajíce v pytli.
Stepan

Re: Waterman graduate

Příspěvekod Skoupe » 01 úno 2019 20:14

Mám waterman graduate chrome ct a jsem moc spokojen. Hrot řadím mezi nejlepší, se kterými píši. Pero vypadá moc hezky, je akorát do ruky a musim říct, že působí jako mnohem dražší pero.

Aktuálně ale řeším problém. Začal mi protékat konvertor. V místě, kde se strká do pera, ve spoji vznikla prasklina. No, psal jsem na shop, kde jsem koupil, co se stalo a řekli mi, že je to běžná závada a že mi pošlou zdarma nový. No, 14 dní a stejný problém. Pera nosím v pouzdře, věšinou v náprsní kapse. Protože rád střídám barvy a plnění považuji za rituál, nechci přejít na bombičky.
Řeším tedy 2 věci: a) na obrázku standardního konvertoru je ást, která se zastrkává kovová. Ve skutečnosti je plastová. Po netu to řeší spousta lidí a vypadá to, že je to o štěstí, jaký konvertor se k vám dostane nebo se doporučuje sehnat ten kovový.
b) jsou jiné konvertory, které do Watermana budou pasovat?

Napadlo mě ještě zkusit objednat z jiného shopu, že tady je třeba vadná šarže.. Nebo je to kravina

Díky a ahoj,

Skoupe
Obrázek
Skoupe

Zpět na Waterman