- Wing Sung 3008 - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Wing Sung 3008

Diskuze o plnicích perech všech ostatních značek.

Wing Sung 3008

Příspěvekod vojtahlad » 04 úno 2018 23:40

Model 3008 patří do nové řady obnovené firmy Wing Sung. Kombinace pístového plnění a hrotu a la Lamy mě hodně lákala a prozradím předem, že nezklamala.

První dojem: Velmi dobrý. Pero působí velmi solidně, rozměry, design i váha, vše je tak akorát. V této disciplíně utržilo jediný šrám - na víčku byla nalepena samolepka ve stylu japonských per s informací o modelu, šířce hrotu a podobně. Bohužel její lepidlo nějak reagovalo s barvou, kterou částečně rozpustilo, takže po odlepení zůstal mírně světlejší obdélník.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Design a provedení: Podoba dost připomíná produkci TWSBI, konkrétně asi nejvíc model 580. Dost se to probírá, ovšem nutno přiznat, že se rozhodně nejedná o kopii, spíše o variaci na dané téma. I vzhledem k této skutečnosti budu pero porovnávat s modelem TWSBI Eco, svým jediným perem od TWSBI.

Obrázek Obrázek

Jak vidíte na fotografii, rozměry obou per jsou velmi podobné. Také kvalita provedení je podle mého soudu zcela srovnatelná. Nenašel jsem nic, co bych Wing Sung 3008 vytkl.

Určitou zajímavostí je, že tělo není kulaté, ale má tvar mnohostěnu. Na následující fotografii j to dobře patrné:

Obrázek

Pero je k mání v několika barevných variantách. Tělo je vždy průhledné, ale můžete vybírat z několika různých barev víčka a vnitřního mechanismu a také volit mezi žlutou a bílou barvou kovových prvků.

Hrot: Jak již bylo řečeno, hrot napodobuje standardní hroty firmy Lamy. Napodobenine je velmi zdařilá, protože na pero se dají hroty Lamy nasadit. Pravda, byly celkem volné a pro dlouhodobé používání bych se zřejmě snažil hrot přihnout, aby se nasouval těsněji. Nicméně drží a píše - ve vzorku níže vidíte text napsaný tímto perem se dvěma různými hroty Lamy.

Díky tomu nejste omezeni na tloušťky EF a F, což jsou jediné, s nimiž se Wing Sung 3008 prodává. Nabídka Lamy je naopak velmi široká. Pravda, za hrot dáte víc než za celé pero.

Obrázek

Původní hrot byl spíše suchý, takže jsem rozevíral a přibrušoval. Po úpravách je z něj mokrý, spíše širší hrot F, který se chová vzorně. V porovnání s Lamy je o chlup pružnější.

Jak se s ním píše: Po výše zmíněných úpravách je radost s perem psát. Svými rozměry i vahou je tak akorát do ruky, hrot je zcela spolehlivý. Nezasychá, nevynechává, spouští hned a píše a píše. Díky velké zásobě inkoustu mu to vydrží velmi dlouho.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Levý sloupec na ukázkách byl psán tímto perem, nejprve s původním hrotem a následně pro srovnání se dvěma hroty Lamy (F a kaligrafický 1,9 mm), Vpravo pak pro srovnání vidíte TWSBI Eco, také s hrotem F. Je, myslím, patrné, že tloušťka čáry hrotů F se příliš neliší, všechny tři hrají podobnou ligu. Tok inkoustu je bohatý, uživí i docela žíznivý hrot 1,9 mm.

Celkový dojem: Dlužno ještě poznamenat, že ceny začínají někde kolem směšných 2 USD (při aktuálním kurzu pod 50 Kč). Zrovna tohle je ovšem příklad pera, které bych se nerozpakoval doporučit i za výrazně vyšší cenu. Postupně jsem si pořídil pár (desítek) čísnkých per a tohle společně s Jinhao 992 bych mezi nimi řadil na úplnou špičku.

Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil vojtahlad dne 25 dub 2018 11:37, celkově upraveno 1
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Wing Sung 3008

Příspěvekod pet84rik » 05 úno 2018 18:37

Parádna recenzia, ďakujem.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Wing Sung 3008

Příspěvekod vojtahlad » 25 dub 2018 11:48

Po čase přidám dvě doplňující poznámky:

Plast, ze kterého je závit ve víčku, se zdá být docela měkký a poněkud se ožvýkal. Nejsem si vědom, že bych pero někdy zavřel drsně přes závit, přesto k tomu má pero teď tendenci a při zavírání občas musím trochu laborovat, než najdu tu správnou polohu.

Objevila se upravená verze, k vidění je třeba na eBay. Na první pohled se dá poznat podle úplně jiného víčka - je rovné, má jinou sponu a na spodním okraji není kovový prstenec. V dikusi na FPN TruthPil psal, že se jedná o generické pero prodávané pod několika různými značkami. Vzhledem k ceně jsem s objednávkou nijak moc neváhal, dám pak vědět.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Wing Sung 3008

Příspěvekod vojtahlad » 05 kvě 2018 11:57

Nová verze dorazila včera, zkusím tedy rychlé srovnání. Rozměry jsou v podstatě stejné. V zavřeném stavu je nová verze o něco delší, ale je to dáno jen posunem víčka, po otevření jsou pera prakticky shodná:

Obrázek Obrázek

Právě ve víčku je mezi oběma verzemi nejviditelnější rozdíl. Nové je rovné, má jinou sponu, postrádá kovový prstenec na spodním okraji a má i jiný vrcholek.

Obrázek Obrázek

Naproti tomu druhý konec je prakticky stejný. Pokud existuje nějaký rozdíl, nenašel jsem ho. Dobře, jeden ano: tyčka posouvající píst je u nového modelu průhledná, u starého černá. Nicméně píst obvykle bývá v horní úvrati, takže stejně není vidět.

Obrázek Obrázek

Subjektivně na mě nová verze působí o dost lacinějiěl. Pamatuji si, že z původní jsem měl velmi dobrý pocit, kvalitou mi zpracování připapdá zcela srovnatelná s TWSBI. První dojem z nové verze byl "ta nízká cena je vidět". Řekl bych, že dost dělá násadka, která je teď místo mnoha rovných plošek jednoduše kulatá. Je to drobnost, ale psychologický dopad značný. Svůj díl přidává i nižší váha. Původní verze váží 26 g, nová jen 22 g. Celkově je takové nějaké nesolidní.

Na peru jsou také vidět pozůstatky po lisování - po stranách hrotu zůstaly dva ošklivé výčnělky a na násadce jsou jasně viditelné čáry oddělující obě poloviny lisovací formy. Původní verze je zpracována pečlivěji.

Obrázek Obrázek Obrázek

Hrot nové verze se zdá být užší, ale na šířku stopy to nemá vliv. Po dodání byl velmi suchý, pero sotva psalo. Musel jsem opět rozevírat. Při té příležitosti jsem zjistil, že je z velmi měkkého materiálu a snadno se ohýbá. U původní verze jsem psal, že hrot Lamy na ní sedí poněkud volně. Tady je plnič ještě o něco menší a hrot Lamy na něm prostě nedrží - viklá se tolik, že s ním nelze psát.

Obrázek Obrázek Obrázek

Celkový dojem: přestože se mi nový design víčka líbí víc než ten původní, souhrnně mám z původní verze lepší pocit.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Wing Sung 3008

Příspěvekod tritrek » 21 kvě 2018 14:32

Milujem toto pero, ale bohužial 2 doláre sú 2 doláre: telo fajn, hrot super, výzor na jednotku, len materiál je slabší: mne sa zlomil ten farebný kus plastu hneď pri prvom plnení, v čom beží závit piestu. A pri čom som mimoriadne jemný s mojími perami... hej, človek by mohol povedať, že stojí ako lepšia ceruzka, takže si kúpim X ďalších kusov, len to sa mi prieči s mojim eko prístupom...
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Wing Sung 3008

Příspěvekod lahcim » 09 říj 2018 12:59

Ahoj,

neřešil někdo u tohoto pera špinění prstů v místě kovového kroužku v úchopové části? Nevím jestli tam zůstaly zbytky po plnění nebo je tam nějaká jiná chyba.

EDIT:
Tak nakonec to byly jen zbytky inkoustu po plnění. Dnes už prsty nešpiní.
Naposledy upravil lahcim dne 13 říj 2018 18:10, celkově upraveno 1
lahcim
 
Příspěvky: 24
Registrován: 25 srp 2017 12:48

Re: Wing Sung 3008

Příspěvekod Filip » 10 říj 2018 09:52

Taky jsem si koupil toto pero a jsem z něj upřímně nadšený. Psal jsem si s ním poznámky na přednáškách a opravdu mě to s tím bavilo. Nevím čím to je, ale mě pero od začátku píše spíše mokře.
Parker I.M. Brushed Metal CT Medium nib, Parker I.M. Brushed Metal GT Medium nib
Diplomat Traveller black Laquer Fine
Parker Vector Roller Fine +Nepřeberné množství per Jinhao, Baoer, WingSung...
Filip
 
Příspěvky: 14
Registrován: 04 čer 2017 09:57
Bydliště: Břeclav

Re: Wing Sung 3008

Příspěvekod BranoV » 29 lis 2018 19:17

Som nadšenec klasického torpéda a viečka so závitom. Ale toto pero som si kúpil. Len preto, že je priesvitné. Zatiaľ neľutujem. Píše sa mi s ním fakt veľmi dobre. Len mi vadí, že nemôžem s nim písať s nasadenou násadkou. Rád tak píšem. Teda, dá sa s nim tak písať, ale mám z toho nepríjemný pocit nestability. To je asi jediné, čo mi na tom pere vadí. Ale je to len asi môj subjektívny pocit.
BranoV
 
Příspěvky: 14
Registrován: 08 led 2017 20:05
Bydliště: Martin


Zpět na Ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník