- Toison d'or- Bohemia works - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Toison d'or- Bohemia works

Diskuze o plnicích perech všech ostatních značek.

Toison d'or- Bohemia works

Příspěvekod Josse » 20 kvě 2011 21:29

tady to plnící pero bych asi zařadil k Centropenu protože dělali v jednom koncernu (koh-i-noor) ale nebudem v tom dělat borde...
Pero Bohemia works řady Toison d'or čislo 5164
delky
zavřena: 134 mm
otevřena 125 mm
s nasazeným víčkem 143 mm
pozlacené víčko i klip zlaty hrot (nejde mi rozebrat takže k hrotu se nedostanu :( )
je k němu i koženkové bílo černé pouzdro nevím jestli původní ...
kdyby někdo něco věděl k teto značce tak sem s tim!
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod

Re: Toison d'or- Bohemia works

Příspěvekod graphophilus » 25 srp 2014 16:58

Toison d´or Bohemia works je Koh-i-noor, ale v letech, kdy probíhal soudní spor o značku, výrobce z opatrnosti značku koh-i-noor nepoužíval.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Toison d'or- Bohemia works

Příspěvekod Denim » 04 led 2015 17:46

Dobrý den,

mám plnicí pero uvedené značky. Je moc krásné, dostal jsem ho v r 1975 a protože začínám po té co jsem si zkazil rukopis propiskami psát opět psacím perem, tak padla volba pochopitelně na něj.
Mám ale s ním problém, kdykoliv chci s ním začít psát ( druhý den), tak ho musím dlouze rozepisovat a někdy ho ani nerozepíši. :(

Jindy ho vezmu do ruky a píše po týdenní odstávce bez problému.
Zkoušel jsem ho i čistit a nepomohlo to. Nevíte prosím někdo, čím by to mohlo být, nebo kam bych se měl obrátit, kde by mi toto pero opravili?
Děkuji
Denim
 
Příspěvky: 14
Registrován: 13 pro 2014 21:17

Re: Toison d'or- Bohemia works

Příspěvekod Jaromír » 04 led 2015 18:45

Zdravím,
napadá mne pouze poloha pera při skladování. Pokud se nerozepíše po nějakém čase, kdy bylo hrotem vzhůru, tak je možné, že inkoust, který vytekl z podavače inkoustu zpět do rezervoáru, má potíže opět se dostat skrz podavač ke hrotu.

Pokud má pero potíže se startem i po skladování hrotem dolů, bude tam asi jiná závada.
Když se nechce rozepsat, je podavač inkoustu pod hrotem "nasáklý"? Je vidět inkoust mezi hrotem a podavačem, nebo je celý hrot i podavač suchý?
Jaromír
 
Příspěvky: 11
Registrován: 14 srp 2014 19:24

Re: Toison d'or- Bohemia works

Příspěvekod Denim » 07 led 2015 20:22

Děkuji moc za odpověď.
Já uvedené pero uchovávám v poloze ležmo. Každopádně dle návodu nyní zkusím zjistit více. Moc díky
Denim
 
Příspěvky: 14
Registrován: 13 pro 2014 21:17

Re: Toison d'or- Bohemia works

Příspěvekod Denim » 01 úno 2015 19:45

Zdravím Jaromíre,

vyzkoušel jsem doporučené a zjistil jsem následující. Pero jsem skladoval v poloze hrotem dolu. Na podavači (domnívám se, že je to ta černá ploška pod kovovou částí -hrotem- pera) inkoust je a konec hrotu pera je suchý-pero nepíše. Nepodařilo se mi ho rozepsat. Nevím co s tím. :cry:

Je v praze nějaká opravna psacích per?

Předem díky
Denim
 
Příspěvky: 14
Registrován: 13 pro 2014 21:17

Re: Toison d'or- Bohemia works

Příspěvekod Gek » 02 úno 2015 08:19

Jaký je v peru inkoust ?? Pera ukládám ležmo a píší i po víkendu hned. Inkoust K-I-N, nebo bombičky z papírnictví s neznámým obsahem. Ale píší stále.
Věci mají jen cenu radosti, kterou mohou způsobit. Richard Aldington
Gek
 
Příspěvky: 94
Registrován: 12 lis 2014 21:28
Bydliště: Moravany


Zpět na Ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků