- Nahvalur Horizon - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Nahvalur Horizon

Diskuze o plnicích perech všech ostatních značek.

Nahvalur Horizon

Příspěvekod vojtahlad » 19 čer 2023 10:37

Nahvalur je celkem nový výrobce plnicích per a už jsem si ho stačil docela oblíbit. Mají dobrý poměr výkonu k ceně a jejich pera se mi většinou líbí. Horizon je výjimka potvrzující pravidlo. Strašně mi nesedí ten vlnitý okraj víčka, ale už jsem na něj zaznamenal několik pochvalných reakcí. Co vy? Líbí nebo ne?

https://www.youtube.com/watch?v=0sXrTX_ioWg

Barevná kombinace u verze Twilight mi pro změnu sedí velmi. Kdyby v ní dělali jiný model...
vojtahlad
 
Příspěvky: 521
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Nahvalur Horizon

Příspěvekod graphophilus » 20 čer 2023 08:11

Mi se okraj víčka vůbec nelíbí a připadá mi jako by byl ulámaný. Mám radši konservativnější pera.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Nahvalur Horizon

Příspěvekod lupusminor » 21 čer 2023 08:00

Mě od této firmy zaujal Nautilus a Original Plus. Ale u nautila mám obavu, že mi bude do ruky velký.
Waterman Hémisphere Essential Stainless Steel, Sheaffer VFM Orange, Cross Century Aquatic Yellow, Lamy CP1 Black, TWSBI Eco-T Yellow-green, Gravitas Entry teal green
lupusminor
 
Příspěvky: 60
Registrován: 05 srp 2020 13:29

Re: Nahvalur Horizon

Příspěvekod Sasori » 26 čer 2023 20:53

Taky už nějakou dobu po této značce pokukuji, ale spíše Nautilus, nebo Original plus... Horizon mne nějak nazaujal. :roll:

Zatím nemám zkušenosti s tímto plnícím systémem, tak se nějak nemůžu rozhoupat, jestli objednat nebo ne... :D
Kayu Puro, Michal Čiliak Burly chrome, Barclay 1304, Lamy Logo Black, Regal Cronos, Noodler's ink Charlie, Moonman T1, C1, Picasso Pimio, Kaco Edge, Nahvalur Nautilus, Waterman Hemisphere Stainless Steel CT
Sasori
 
Příspěvky: 26
Registrován: 12 úno 2022 23:18
Bydliště: Hranice

Re: Nahvalur Horizon

Příspěvekod vojtahlad » 27 čer 2023 08:44

Nautilus je skvělý, ta stylová okénka pro kontrolu inkoustu... Steampunk forever. Vakuové plnění mě moc nebere, takže Original Plus není nic pro mě. Mám rád barevná pera a některé varianty Schuylkill se mi líbí velmi. No a pak tu je Original Azure Sea https://cultpens.com/products/cult-pens-exclusive-original-fountain-pen-azure-sea-by-nahvalur
vojtahlad
 
Příspěvky: 521
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Nahvalur Horizon

Příspěvekod Sasori » 31 črc 2023 19:29

Tak jsem se přece jen rozhoupal a koupil si Nautila... :D Kdyby se vyráběl ve velikosti EF byl bych asi raději, ale jinak úplná spokojenost. :ugeek:
Kayu Puro, Michal Čiliak Burly chrome, Barclay 1304, Lamy Logo Black, Regal Cronos, Noodler's ink Charlie, Moonman T1, C1, Picasso Pimio, Kaco Edge, Nahvalur Nautilus, Waterman Hemisphere Stainless Steel CT
Sasori
 
Příspěvky: 26
Registrován: 12 úno 2022 23:18
Bydliště: Hranice

Re: Nahvalur Horizon

Příspěvekod graphophilus » 01 srp 2023 09:13

Nějaká recenze nebude?
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Nahvalur Horizon

Příspěvekod Sasori » 01 srp 2023 11:41

Jaká by byla představa o recenzi? Na tohle pero je už uděláno plno recenzí všude možně. ;)

Píše vlhce, takže s nedostatkem inkoustu při běžném psaní problém není. Jestli je pro někoho velké nebo malé je otázka ruky, zvyku atd. I když nemám zrovna velkou ruku, vyhovují mi spíš pera silnější, příliš tenká mi po delší době psaní začnou vadit. Barevné varianty jsou také o vkusu každého člověka, já si vybral kompletní černou, tzn. Cephalopod black.

Je to první pero s tímto systémem plnění a ještě jsem ho nestihl vypsat, takže nemohu posoudit čištění, ani porovnat s jinými značkami s tímto plněním.

Jediné drobné nedostatky z mého úhlu pohledu bych nakonec našel dva. První je, že se nevyrábí ve velikosti EF, píšu drobným písmem, takže mi více vyhovuje hodně úzký hrot. Druhý je, že průzorová okénka jsou tři, takže nejsou naproti sobě a není tudíž na první pohled zřejmé, kolik je v peru inkoustu - musím s ním otáčet proti světlu a snažit se najít ten správný úhel.

Jinak nemám problém odpovědět na jakýkoliv konkrétní dotaz, stačí se zeptat. :geek:
Kayu Puro, Michal Čiliak Burly chrome, Barclay 1304, Lamy Logo Black, Regal Cronos, Noodler's ink Charlie, Moonman T1, C1, Picasso Pimio, Kaco Edge, Nahvalur Nautilus, Waterman Hemisphere Stainless Steel CT
Sasori
 
Příspěvky: 26
Registrován: 12 úno 2022 23:18
Bydliště: Hranice

Re: Nahvalur Horizon

Příspěvekod graphophilus » 01 srp 2023 13:09

Děkuji, chtěl jsem se zeptat, jestli se při plnění otáčí koncovou částí (jako u Pelikánu), nebo se koncová část odšroubuje a pod ní je hřídel pístu (jako u starých centropenů). Ještě jsem se chtěl zeptat na barvu hrotu. Ten ebonit mě zaujal, jestli je to opravdu ebonit. To se nejlépe pozná liščím ocasem.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Nahvalur Horizon

Příspěvekod Sasori » 01 srp 2023 17:14

Při plnění se otáčí koncovou částí. Přísněji nejdříve se odšroubuje a při zpětném zašroubování dochází k nasávání. Pelikána ve sbírce nemám, tak nemohu srovnat. :roll:

Moje pero je celé černé i s hrotem. Ale ostatní barevné verze mají jiné barvy, případně čisté ocel, či 14K zlato...

Liščí ocas k otestování nemám, ale podle charakteristické vůně a porovnání s plastovými pery které mám se jedná k ebonit. ;)
Kayu Puro, Michal Čiliak Burly chrome, Barclay 1304, Lamy Logo Black, Regal Cronos, Noodler's ink Charlie, Moonman T1, C1, Picasso Pimio, Kaco Edge, Nahvalur Nautilus, Waterman Hemisphere Stainless Steel CT
Sasori
 
Příspěvky: 26
Registrován: 12 úno 2022 23:18
Bydliště: Hranice

Další

Zpět na Ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků