- Aurora - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Aurora

Diskuze o plnicích perech všech ostatních značek.

Aurora

Příspěvekod Sandra » 05 pro 2013 15:07

Jaká současná řada této značky je nejlepší? Před cca 10 lety jsem dostala plnící pero Aurora, psalo se mi s ním úžasně, bohužel se se mnou nevrátilo ze školení, fotku nemám a nikde ho nemůžu najít. Chci zůstat věrná této značce, ale nevím co vybrat. Máte prosím s Aurorou někdo zkušenost ze současnosti?
Sandra
 
Příspěvky: 2
Registrován: 05 pro 2013 14:42

Re: Aurora

Příspěvekod pfrista » 29 zář 2014 21:28

Ahoj, tohle forum by mohlo byt tak krasne, ale bohuzel je spici a zaostale a objevil jsem prispevek az nyni.

Jsem velky fanda Aurory, zaroven je u nas tezke koupit u nekoho, kdo se v teto znacce vyzna. Je to hodne stylova vec a ceny jsou z tech vyssich. V soucasnosti je povedena rada TU Metal, ale klasika je Magellano (ultratenke) a pak rada Ipsilon - jednotlive kousky v modelovych radach maji velmi odlisne ceny podle materialu a zpracovani. Doporucuji obchod v panske pasazi, kde jsou hodne nadseni a ochotni poradit, pripadne i pomuzou s nahradnimi dily.
Pfrista
pfrista
 
Příspěvky: 15
Registrován: 13 dub 2013 17:35
Bydliště: Praha

Re: Aurora

Příspěvekod trige » 30 zář 2014 05:53

Je pravda, že už není mnoho výrobců, kteří by si sami vyráběli hroty (hrotové jednotky). Aurora k nim patří, stejně jako Pelikan.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Aurora

Příspěvekod trige » 30 zář 2014 07:14

[quote="pfrista"]Ahoj, tohle forum by mohlo byt tak krasne, ale bohuzel je spici a zaostale a objevil jsem prispevek az nyni.

Samotné fórum nebude fungovat, si myslím, muselo by se doplnit články, testy, videa, představování a pod. Ale komunita je asi dosti malá, takže by to musel dělat fanda ve volném čase.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Aurora

Příspěvekod pfrista » 04 říj 2014 10:17

to Trige:

Aurora je velmi individuální "nezávislá" značka a třeba na západ od nás má hodně velký zvuk. Ta samostatná výroba k nim patří, trochu mi to přijde, jako výroba supersportů, nebo inhouse strojků do hodinek - to dělají taky jenom ti nejoriginálnější. Aurora mi tak přijde mnohem zajímavější, než třeba Montblanc. Člověk, u kterého vidím Auroru, tak vím, "že ví"...

O penforu:
Nemyslím, že komunita je malá, ostatně třeba na chronomagu se diskutuje i o perech. Tahle hodinářská parta byla ještě před pár lety docela malá, teď už je tam díky hodinkovému boomu řada nováčků, kteří stejně nepíší, ale diskuse je hodně pestrá. Článků moc není, zato diskuse jak ve správném whisky klubu. Oproti chronomagu, kterého jsem léta členem, tady navíc nejsou stanovena základní pravidla - třeba prodej by měl být nastavený tak, že u něj musí být fotka prodávaného zboží a cenovka k jednání.Prodávat by měl někdo, kdo za to ručí svojí pověstí (existencí na fóru) atd. Už vůbec by nemělo být možné, aby se v sekci koupě-prodej objevil nějaký odkaz o tom, že někdo někde viděl něco prodávat (třeba na ebay). To je úplně mimo. Ale to už jsme jinde a nepatří to do sekce Aurora - já konkrétně jsem dal na fórum dotaz/poptávku o koupi právě Aurory - a když jsem se podíval po měsících zpátky, tak ten dotaz byl téměř v čele. Prostě to tu moc nežije. To byl jen povzdech.
Pfrista
pfrista
 
Příspěvky: 15
Registrován: 13 dub 2013 17:35
Bydliště: Praha

Re: Aurora

Příspěvekod trige » 05 říj 2014 14:21

Fórum chronomag je přesně ten typ fóra (znám i další např. Outdoorforum.cz), kde buď velebíš to, co administrátoři, nebo jsi v nemilosti. Já bych právě chtěl na komunitním fóru dostávat i tipy na zajímavé nabídky, chci znám jiný pohled na jednu věc (plnící pero). Proto sem občas takový odkaz dám. Spíše se mi zdá mimo nějaké takové omezení :-) Ale každý jsme jiný, a pokud takové pravidlo tady bude, budu jej respektovat a už mé názory (pohledy na svět Fountain pen) tady nikdo neuvidí :-)

pfrista píše:to Trige:

Už vůbec by nemělo být možné, aby se v sekci koupě-prodej objevil nějaký odkaz o tom, že někdo někde viděl něco prodávat (třeba na ebay). To je úplně mimo. Ale to už jsme jinde a nepatří to do sekce Aurora - já konkrétně jsem dal na fórum dotaz/poptávku o koupi právě Aurory - a když jsem se podíval po měsících zpátky, tak ten dotaz byl téměř v čele. Prostě to tu moc nežije. To byl jen povzdech.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Aurora

Příspěvekod pfrista » 10 říj 2014 17:36

Promin, ale tohle asi nemyslis vazne. To je dost pekna pitomost. Jsem clenem chronomagu 8 let a o vlastni nazor jsem nikdy neprisel.
Pfrista
pfrista
 
Příspěvky: 15
Registrován: 13 dub 2013 17:35
Bydliště: Praha

Re: Aurora

Příspěvekod vojtahlad » 10 říj 2014 19:50

Chronomag bych tu neřešil.

Abychom se vrátili trochu na koleje: Na Pen Chalet mají aktuálně na Aurory slevy, na některé nižší modely docela výrazné: http://www.penchalet.com/category.aspx?cid=2&mid=21&hue=0&sid=0&price=0&nmid=0&tid=0&keyword=
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Aurora

Příspěvekod pfrista » 12 říj 2014 22:12

Díky, to je zajímavé a lepší než předchozí debata :)
Pfrista
pfrista
 
Příspěvky: 15
Registrován: 13 dub 2013 17:35
Bydliště: Praha


Zpět na Ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků