- J.Herbin Rollerball - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

J.Herbin Rollerball

Diskuze o plnicích perech všech ostatních značek.

J.Herbin Rollerball

Příspěvekod Exteron » 19 srp 2014 17:13

Zdravíčko, prohlížel jsem si ebay a zaujalo mne toto "nepero". Nemáte s ním někdo zkušenosti? Zejména by mě zajímalo jestli se do něj dají použít delší bombičky, protože na obrázcích jsou vždy jen ty krátké... jde to?
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: J.Herbin Rollerball

Příspěvekod jakub.s » 21 srp 2014 15:56

Ahoj,
mám dva a používám hlavně místo propisky na rychlé čmárání a psaní (případně jako barevný značkovač). Bombičky bere jen krátké (dlouhé se tam nevejdou), dá se do něj dát minikonvertor (určitě pístový Monteverde, nevím jestli "balonek" Kaweco), nelze z něj snadno udělat eyedropper (díry v krytu).
Je to fakt jen kus plastu do kapsy, když nechceš mít propisku a pero nerad půjčuješ:-)

:j

PS Vím že ti dlužím tu recenzi na jejich černý inkoust. Už ho mám nabitý a víkendu se na to fakt vrhnu:-)
PPS imho se vyplatí ho kupovat jen na tom http://www.bureaudirect.co.uk/ (troje bombičky + roller za 10 liber + poštovné 3,50 + druhý týden v měsíci mají 10% slevu)
jakub.s
 
Příspěvky: 75
Registrován: 30 čer 2014 12:17
Bydliště: Letná

Re: J.Herbin Rollerball

Příspěvekod jakub.s » 21 srp 2014 16:00

Jo a v některých recenzích si stěžují, že drhne po papíře. S tím jsem se u těch svých nesetkal.
Hrot je odhadem M a je fakt malinký (cca 10 cm bez a 14 cm s nasazeným krytem)
jakub.s
 
Příspěvky: 75
Registrován: 30 čer 2014 12:17
Bydliště: Letná


Zpět na Ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků