- Recenze: Jinhao X450 - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Recenze: Jinhao X450

Diskuze o plnicích perech všech ostatních značek.

Recenze: Jinhao X450

Příspěvekod Vlcacka » 17 kvě 2015 12:29

Tohoto obříka jsem si objednala ve světlemodré, "plísňové" barvě. Pokud si ho člověk potěžká v ruce i zavřené, ví, že má "něco" v ruce. Ostatně, váha čtyřiačtyřiceti gramů je důkazem vskutku pádným. Do výšky X 450 narostlo na čtrnáct čísel. A co teprve s nasazeným víčkem - to se vám o ruku v psací poloze opravdu "něco" opře. X 450 je ozdobeno i několika zlatou barvou zvýrazněnými prvky - tenké prstence na vrcholu víčka a na spodní části krytu těla pera, masivní zlatý prstenec s vyraženým názvem a typem pera na ústí víčka, nad a pod gripem a velmi tvrdá spona se třemi tečkami na oblé liště vršku spony. Konce víčka i krytu těla pera jsou leskle černé.
Domnívám se, že masivnost pera způsobuje i silnější linku, byť je pero vyzbrojeno hrotem M. Ten je zlatostříbrný, delší a širší, krásně gravírovaný a drží na papíře jak helvétská víra. Moc se mi líbí drážkovaný, zřejmě tvrdou gumou potažený grip. V peru je zatím standardní školní inkoust a tak byl testovací text napsán jím. Jak je vidno, X450 je celkem mokré, razantní pero.

http://vlcacka.rajce.idnes.cz/Pera#jinhaox450.jpg

Myslím si, že v černé, či zkrátka jednolité barvě by zlaté prvky X450 vynikly víc elegantně, ve směsi se spíše modernějším "plísňovým" vzorkem vypadá pero dost nesourodě, trošku jako těžkotonážní gangsta v džínách, ověšený zlatými řetězy. Svou práci ale odvede poctivě.
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Recenze: Jinhao X450

Příspěvekod vojtahlad » 17 kvě 2015 18:03

Gratuluji k přírůstkům a mám jeden dotaz k tomuhle peru. Jinhao X450 je známé tím, že se nedá psát s víčkem na násadce, protože tam nedrží. je to má osobní zkušenost a četl jsem to i v několika recenzích. Vy se o něm zmiňujete. Číňani se tedy polepšili?
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Recenze: Jinhao X450

Příspěvekod Vlcacka » 17 kvě 2015 19:09

Drželo hezky, nicméně je pravda, že je potřeba trošku na násadce "dorazit". Ale jak píšu, je to váha navíc, takže pak to asi bude na preferencích samotného pisatele. Samozřejmě netuším, jestli se časem povrch násadky neopotřebí, čili neodře. Myslím, že to bude dost pravděpodobné.
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Recenze: Jinhao X450

Příspěvekod trige » 21 kvě 2015 09:49

Osobně bych doporučil udělat test s porovnáním např. s Pilot 78G, nebo cenově podobný "nečíňanem" :-)
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Recenze: Jinhao X450

Příspěvekod vojtahlad » 21 kvě 2015 19:53

Porovnáním s Pilotem 78G mohu klidně přispět, protože obě pera mám. Jsou neporovnatelná ;)

Jinhao X450 je velké, těžké, kovové a snaží se vypadat nóbl. Pilot 78G je malý, lehký, plastový a na nic si nehraje. Má také větší výběr hrotů. Obě má pera píší hladce (Pilot je o chlup hladší) a spolehlivě. Obě mám s hrotem M, ale Jinhao má znatelně silnější linku. Jinhao má větší průměr v oblasti úchopu, takže se mi o něco lépe drží. Nicméně díky lehkosti se mi celkově lépe píše s Pilotem.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Recenze: Jinhao X450

Příspěvekod Vlcacka » 01 čer 2015 09:15

Já si Pilota teprve vyzvednu. :-)
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41


Zpět na Ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků