- Hero 9026 - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Hero 9026

Diskuze o plnicích perech všech ostatních značek.

Hero 9026

Příspěvekod tritrek » 27 led 2016 09:43

Takže, skúsim zhrnúť moje prvé pocity z pera Hero 9026.

Najprv ma zaujal výzor:
Obrázek

...a fakt, že predajca to deklaroval ako kaligrafické pero.

Nuž, to pero má F možno EF hrot a rozhodne nie je kaligrafické - za predpokladu všeobecnej mienky, že za kaligrafické perá považujeme perá s hrotom tzv. italic či stub, ale aj perá s ohybným hrotom, t.j. flex. Už pri pohľade na obrázok a z popisu, že má steel nib som tušil, že to nič moc (kaligrafické) nebude, no ale nedaj za to 1-2 doláre :) Tak som to skúsil.

Samotné pero je pekné, celočierne, lesklé, na vrchnáku čínsky text... možno nejaké motto, alebo rýchly recept na ostrokyslú polievku, bohvie - ale vypadá štýlovo - však je to kaligrafické pero....
Telo deklarované z kovu, ale pri phľadu donútra sa mi skôr zdá, že plast (na čo by dali kovovú vložku do už aj tak kovového tela, však? Má to konverter podivného typu, nie pumpička, nie otočný, ale taký divný poťahovací, pomerne blbo sa s tým naťahuje atrament, ale ide to.

Písanie, zatiaľ som to skúsil s jedným atramentom, KIN modrým, píše s ním, ako keby som chcel písať púdrom na suchú koženú sedačku. Atrament je asi drahý artikel u nich, lebo nejako neteče.

Ale pero sa drží dobre, vyváženosť oukej, ja to asi skúsim s iným atramentom (aj keď tento mi zatiaľ fungovalo všade) a keď ani tak sa nepodlomý, vyskúšam rozobrať a potuningovať hrot. Uvidíme.

Zatiaľ je tak 2/10 a to len vďaka výzoru.
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Hero 9026

Příspěvekod vojtahlad » 27 led 2016 22:18

To jste měl docela kliku, protože Číňani jako kaligrafická obvykle označují pera s tzv. fude hrotem - výrazně zahnutým, u něhož síla tahu závisí na sklonu pera. Možná se s nimi dá naučit, ale od pohledu mi připadají docela nepoužitelné. Tady je to vidět, psát se začíná cca od třetí minuty:

https://www.youtube.com/watch?v=2t-i7Y_w2BQ
vojtahlad
 
Příspěvky: 521
Registrován: 28 srp 2014 06:48


Zpět na Ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků