- pravidlo 5% - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

pravidlo 5%

Diskuze o tomto fóru. Co se vám líbí, co vás trápí, náměty na vylepšení.

pravidlo 5%

Příspěvekod teatime » 15 kvě 2011 15:27

Ahoj,

díky za fórum. Dlouho jsem si říkal, že je škoda, že u nás nemáme fórum dedikované písátkům. A už máme - takže super!

Nesouhlasím ale se sedmým pravidlem užívání penfora:
Soukromá inzerce.
Uživatelé mají možnost v příslušné sekci fóra nabízet k prodeji či naopak poptávat pera a další příbuzné produkty ... Tímto si vás dovoluji požádat o zaslání 5% z ceny prodaného produktu na PayPalový účet info@penforum.cz. Takto získané prostředky budou použity výhradně na uhrazení provozu tohoto diskuzního fóra.


1. Je to pravidlo, chápu tedy jako závazné. Ale formulace "...si vás dovoluji požádat..." evokuje dobrovolnost. Tak nevím...
2. Pokud jde o povinnost, nesouhlasím.

Komentář: nejsem škrt, na server jiného diskusního fóra jsem přispěl (tam šlo o sbírku), neřešil, jak kdo s penězi naloží či naložil, jen jsem si říkal, že je škoda, že v dané chvíli nemůžu poslat víc - a pak se ukázalo, že mnou zaslaný obnos výrazně překročil průměr.
Ale mít povinné odvody z prodeje - to asi budu prodávat jinde. Ono je to teď jedno, když nás je tu devět, stejně se bude prodávat jinde. Ale nemůže tohle pravidlo brzdit rozvoj komunity? Často lidé prodávají své miláčky, když mají nouzi. Nebo jen škudlí na něco většího a každá kačka dobrá. Nebo...doplňte si každý sám.

Ale třeba je to košer průhledný systém financování. Třeba to není neobvyklé a já jen nejsem dost ostřílen internetem. Jak nad tím přemýšlím, přestává mi to připadat absurdní. Ale 5% je dost :roll:

A teď do mě - první příspěvek a hned pyskuje. Ale zase oceňte, že čtu pravidla :)
teatime
 
Příspěvky: 6
Registrován: 15 kvě 2011 15:00

Re: pravidlo 5%

Příspěvekod kibi » 15 kvě 2011 16:11

tohle pravidlo jsem nejak preskocil... ale nevadi mi :)
kibi
 
Příspěvky: 14
Registrován: 14 kvě 2011 20:30

Re: pravidlo 5%

Příspěvekod Josse » 15 kvě 2011 19:10

mi osobně se tohle pravidlo taky nelíbí, ja je nepsal, ale kdo chce žlutou diru do sněhu... ten si nějak poradí

Provoz fóra, nevim jak to je s náklady ne servr(zatim moc prostoru nezabíráme a fotky se stejně vkládají extra) , ale Powered by phpBB je zdarma takže o náklad miň a raději bych dal příspěvek konkrétně na něco co uvidíme v realu než posílat za každou prodanou věc... ktere skončí kdoví kde, chápu to v komerční inzerci ale normálně vážně ne. K tomu by se musel vyjádřit admin. A tim mě napadá že tady o nikom nic nevím ... http://www.penforum.cz/viewtopic.php?f=40&t=14
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod

Re: pravidlo 5%

Příspěvekod admin » 16 kvě 2011 08:47

Bylo to myšleno samozřejmě striktně dobrovolně, pravidla jsem opsal z několika jiných fór, tohle pravidlo ruším úplně, souhlasím že nemá valný smysl.
Luxusní pera - e-shop s nejen značkovými psacími potřebami
http://www.luxusni-pera.cz
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 18
Registrován: 05 led 2011 11:41

Re: pravidlo 5%

Příspěvekod Josse » 16 kvě 2011 09:00

určitě ne takhle v začátku fora kdy se tady počítám nic moc neprodá ... a jak už si tady s náma:) jak je o s naklady na provoz jestli to není tajné samozdřejmě;)
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod

Re: pravidlo 5%

Příspěvekod teatime » 16 kvě 2011 16:13

admin: To je přístup! Začíná se mi tady líbit :)
teatime
 
Příspěvky: 6
Registrován: 15 kvě 2011 15:00

Re: pravidlo 5%

Příspěvekod Josse » 16 kvě 2011 16:38

Jo za par let až nás tady bude několik tisíc se tomu zasmějem... a nebo dávno nic nebude :lol:
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod


Zpět na O fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků