- Život - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Život

Diskuze o tomto fóru. Co se vám líbí, co vás trápí, náměty na vylepšení.

Život

Příspěvekod Josse » 07 kvě 2011 11:33

Vím že nás tady moc není, ale i tak by to chtělo trošku to tady rozjet a oživit bez příspěvku tady to forum zapadne a nikdo se sem nepřihlásí. Každy začátek je těžký ale tak snad dokážeme něco vyplodit...
A pro ty co to jen čtou... Zajímáš se o plnicí pera? máš nějaké? Přihlas se pochlub se!
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod

Re: Život

Příspěvekod maxowu » 07 kvě 2011 15:01

Jo jo, je to tak-musíme se snažit a vytrvat.Ale já jako začátečník a spíš praktik než sběratel nemám moc co nabídnout-přesto se vynasnažím-jen najít čas a nafotit fotky.
Ale mám téměř dětinskou radost z tohoto fóra-po cca 10ti leté pauze jsem znovuobjevil plnící pero a nemohl pochopit, že neexistuje forum na toto téma a hle existuje-jen pan Google ho nechtěl prozradit.Ono se to rozjede.
maxowu
 
Příspěvky: 56
Registrován: 25 dub 2011 12:01
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Život

Příspěvekod Josse » 08 kvě 2011 13:56

Neboj se ja jsem spíš sběratel než praktik:) a plničkou jsem psal párkrát v životě :roll:
Ja taky věřím že to půjde, že to tady postupně ožije :!: ja ale postupně končím s zajímavostma z šuplíku tak se budu muset porozhlédnout kolem tohle je i pro mě trochu okraj zajmu... :|
zatím jsme tady, ale sami a i administrátoři na nás zapomněli ... ;)
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod

Re: Život

Příspěvekod kibi » 14 kvě 2011 20:52

ja jsem spis praktik, nez sberatel, per mam asi tak 15-20 a vsechny uzivam nebo jsem uzival :)
poslednich par mesicu nosim Lamy vista Transparent (inkoust sedy Diamine), Waterman Kultur Demonstrator (oranzovy Diamine) a Visconti Rembrandt Blue - tam inkoust casto menim zrovna Diamine Woodland Green :)
kibi
 
Příspěvky: 14
Registrován: 14 kvě 2011 20:30

Re: Život

Příspěvekod Josse » 14 kvě 2011 22:19

no u mě je to spíš tak že se nemůžu rozhoupat které si pořídit:D tak jsem sběratel a mám starší kousky:) kterýma mi je lito běžně psát

tak tě tady mezi náma vítám, jsem moc rád že se přidal aspoň někdo ... pomalu to tady zaplňuji, zatím není čas za týden mám zkoušky ale potom jak bude chvilka tak ke každé značce co je v menu prošťourám internet a vytáhnu něco o historii, tak jak už jsem pomalu začal...
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod

Re: Život

Příspěvekod kibi » 14 kvě 2011 22:38

diky :)
to vypada na zajimavy projekt... :)
kibi
 
Příspěvky: 14
Registrován: 14 kvě 2011 20:30

Re: Život

Příspěvekod Josse » 15 kvě 2011 09:04

no mám v plánu zajímavější projekty než psaní ;) ale zatím to je v plenkách a troskotá to na tom že nejsem schopen sehnat kvalitní hroty bez signace výrobce :cry:
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod

Re: Život

Příspěvekod kibi » 15 kvě 2011 13:19

v penshopu by nevedeli...? zda se mi, ze sezenou cokoliv... :)
kibi
 
Příspěvky: 14
Registrován: 14 kvě 2011 20:30

Re: Život

Příspěvekod Josse » 15 kvě 2011 19:43

ale vedli s pánem Šimečkem si už píšu http://www.penshop.cz/Default.asp?CatID=1091&PN=Type&Typ=41&SORT= (tímto mu chci veřejně poděkovat) ale i tak tam je nevzhledny nápis .... ale o tom mužem debatovat tady
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod

Re: Život

Příspěvekod jersey.se » 20 kvě 2011 08:04

Zdravím všechny inkoustožrouty!
Je tomu asi rok, co jsem znovuobjevil tento tajemný svět vonící po barevných solích. Perem jsem psal již dříve, ale ke své škodě jsem se tenkrát příliš nesnažil rozšířit své obzory, takže krom absence snahy pero správně seřídit, jsem používal i inkousty pofidérní povahy. Nicméně před rokem jsem začal být opravdu unavený a otrávený textem v elektronické podobě, což je obzvláště pikantní vzhledem k faktu že (z donucení a z nouze sice, ale přesto) vykonávám v práci jakousi funkci ajťáka a pořídil si po dlouhé době nové pero. Dnes už bych asi Regal perem nenazval, a dnes ho nepoužívám, ale vděčím mu za nastartování nového zájmu. Mezitím se má sbírka rozšířila a zahrnuje značky jako Sheaffer, Waterman, Pilot, Parker, Lamy a Hero. Momentálně pošilhávám po peru Visconti. Inkoust používám téměř výhradně Diamine - mám rád tu nepřebernou spoustu odstínů i jeho vlastnosti a zápisníky Moleskine.
Jsem velmi rád že se konečně v českém kyberprostoru objevilo forum v pravém slova smyslu (několik diskusí tu už bylo) věnované plnícím perům. Slibuji že v dohledné době vyhotovím recenze svých per
jersey.se
 
Příspěvky: 20
Registrován: 19 kvě 2011 15:35

Další

Zpět na O fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků