- Kde sehnat blok s kvalitním papírem - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Kde sehnat blok s kvalitním papírem

Kromě pera a inkoustu je papír dalším důležitým předmětem při psaní.

Kde sehnat blok s kvalitním papírem

Příspěvekod Margrethe » 23 úno 2018 12:38

Ahoj, nevíte někdo, kde se dá sehnat (ideálně kroužkový) blok s kvalitním papírem? Kupovala jsem si bloky Rhodia v Penshopu, ale tam už je bohužel nemají a nenašla jsem je ani nikde jinde v ČR. Sháním tečkovaný nebo čtverečkovaný blok A5 s obdobnou kvalitou papíru, jako má Rhodia.
Sailor Lecoule Rose Quartz MF
Faber Castell Essentio Aluminium Rose F
Faber Castell Loom Piano Plum F
Pilot Metropolitan Middle Range Red + Turquoise
Parker Urban Fashion Cool Magenta F
Lamy Safari Neon Coral 1,5mm
Sheaffer 100 Gloss Purple F
Margrethe
 
Příspěvky: 8
Registrován: 14 zář 2015 14:57

Re: Kde sehnat blok s kvalitním papírem

Příspěvekod hovnocuc » 23 úno 2018 19:52

Co zkusit Oxford bloky? Papir je 90g/m2 a daji se koupit na http://www.propsani.cz (ale teckovany nemaji mam pocit).

Jinak nekde tu nekdo doporucoval bloky z Kauflandu a vim, ze maji A5 ctvereckovanou za, mam pocit, neco pres 20 korun.
hovnocuc
 
Příspěvky: 14
Registrován: 08 úno 2018 21:40

Re: Kde sehnat blok s kvalitním papírem

Příspěvekod RomanKlusak » 24 úno 2018 10:23

Dobrý den,

Mohu doporučit to, co sám používám. Mám pro vás tedy tři varianty. Abyste mohli porovnat, používám Pelikan m150 (F) a Lamy 2000 (EF) s inkousty od Diamine a Parker.

Nejprve je tu krouškový blok Kaufland Classic Office A5, 70g/m2, 100 listů, Cena je 19 kč a musím říct, že jsem s ním maximálně spokojen. Nepropíjí a ve většině případů na druhé straně není ani písmo vidět. Používám pro každodenní poznámky.

Potom používám sešity Oxford. A5. 90g/m2, 40 listů, cena 22 kč. Mám raději kroužkovou vazbu. Používám ho na poznámky bokem, když mě něco napadne, co později musím promyslet.

Třetí možnost a asi nejlepší pro vás je Oxford Urban Mix, kroužková vazba A5, 90g/m2, 100 listů, cena 78 kč. Používám ho na poznámky ve škole.

Při nákupu Oxford doporučuji si jít do menšího papírnictví v menším městě.

Pěkný den
RomanKlusak
 
Příspěvky: 12
Registrován: 14 čer 2016 14:39

Re: Kde sehnat blok s kvalitním papírem

Příspěvekod Martin D. » 03 kvě 2018 09:26

Několik let používám leuchtturm1917 čtverečkovaný je dokonce i na penshopu.. předtím jsem měl paperblanks, moleskine.. po zkušenostech na leuchtturm nedám dopustit :-D
Martin D.
 
Příspěvky: 7
Registrován: 03 říj 2017 12:08


Zpět na Bloky, notesy, záznamníky a papíry vůbec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků