- Paperblanks - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Paperblanks

Kromě pera a inkoustu je papír dalším důležitým předmětem při psaní.

Paperblanks

Příspěvekod otilrak » 26 zář 2012 01:09

Máte někdo zkušenosti s touto značkou? Velmi mě zaujala, ale stále jsem na vážkách...
PARKER I.M. GUN METAL CT
Sailor Professional Gear Silver
FranklinCovey Lexington Black/Chrome
otilrak
 
Příspěvky: 13
Registrován: 23 zář 2012 09:24
Bydliště: jižní Čechy


Re: Paperblanks

Příspěvekod ondra.palas » 10 říj 2012 18:42

Ahoj,
tady je pár informací o používaných papírech ve výrobcích Paperblanks:
http://attalos.cz/subpage_paperblanks.html

třeba těch 80-85 g/m2 mi přijde tak nějak "hraničně" málo.
ondra.palas
 
Příspěvky: 42
Registrován: 07 zář 2012 13:47
Bydliště: Dačice

Re: Paperblanks

Příspěvekod Nefrita » 12 říj 2012 17:20

otilrak píše:Máte někdo zkušenosti s touto značkou? Velmi mě zaujala, ale stále jsem na vážkách...


Mám zápisník Paperblanks Karakusa (Ultra). Tento zápisník vypadá velice pěkně (na obrázku nevynikne lesk a ani plastičnost), barva listů má lehce krémový nádech, šířka linek je obdobná jako u našich sešitů. Zapisuji si do něho různé citáty, píšu perem Waterman Expert, inkoust Diamine Olive Green. Tato kombinace barvy papíru a inkoustu vypadá dobře, inkoust neprosakuje. Zápisník má 144 stran, proto si během psaní podkládám ruku sešitem, abych vyrovnala rozdíl výšky mezi stolem a sešitem.
Nefrita
 
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2012 14:06

Re: Paperblanks

Příspěvekod Nefrita » 12 říj 2012 17:24

Mám také zápisník z kolekce Tao - s ručně šitou tzv. koptskou vazbou. Zde jsou linky velice slabě viditelné. Jedná se zajímavě zpracovaný zápisník.
Nefrita
 
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2012 14:06

Re: Paperblanks

Příspěvekod Josef.Pope » 30 říj 2012 23:45

Používám Maxi Pocket Companions Coat Pocket a Midi Baroque Ventaglio Rosso a nemohu si vůbec na nic stěžovat. Píšu do nich Watermanem Charleston hrot OB, inkoust Diamine Raw Sienna. Inkoust pěkně drží a nerozpíjí se a papír se nepropisuje.
Měl jsem i zápisníky Moleskine, ale odešel jsem od nich. Papír dost propisuje a při použití silnějšího hrotu je to o to horší.

Pro mě Paperblanks jasná volba. Doporučuji.
Josef.Pope
 
Příspěvky: 50
Registrován: 30 říj 2012 23:26
Bydliště: Brno

Re: Paperblanks

Příspěvekod Golfista » 31 led 2013 16:03

Ptal jsem se v eshopu, jestli můžou poskytnout několik papírů, použitých na stránkách těchto zápisníků, na odzkoušení per a náplní. Napsali mi, že to jejich dodavatel neposkytuje. Chtěl jsem si odzkoušet nějaké kaligrafické inkousty. Protože u psaní se mi stává, že steče najednou hodně inkoustu a na papíře zůstane obrovská vrstva, která dlouho schne. Jde mi o to, aby se nepropila na druhou stranu.
Nemáte s podobným problémem zkušenost?
Golfista
 
Příspěvky: 95
Registrován: 18 pro 2012 20:53

Re: Paperblanks

Příspěvekod Petr.T.M. » 30 bře 2013 19:19

Jeden diář jsem dostal jako dárek při nákupu v penshopu. Pěkná věc.
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Paperblanks

Příspěvekod graphophilus » 31 črc 2014 16:26

Zápisník Paperblanks vlastním. Vazba je imitace brokátu s vysvětlením historického pozadí, zavírání magnetické. Papír je dokonalý pro psaní plnicím perem, má speciální úpravu proti propíjení i rozpíjení. Používám do něj modrý inkoust pilot, který je poměrně hodně tekoucí, ale v paperblanks je stopa inkoustu dokonalá.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Paperblanks

Příspěvekod JakubL » 09 čer 2015 19:53

Paperblanks používám vlastně od doby, co jsem začal s plnícími pery. Papír je naprosto parádní, zápisníky nápadité, krásně zdobené. Někomu to nemusí sedět, ale pokud uschovává člověk svoje myšlenky, nápady, nebo píše deník, tak proč by nemohl vypadat hezky :)

Jinak se papíru týká. Používal jsem hlavně pera s hroty F. Ať už sušší, tak vlhčí a bez problému. Avšak s italic hrotem a úpravou vlhkosti občas inkoust prosvítá i na druhou stranu. Ale na hrátky s vlhčími a kaligrafickými hroty mám Midori :)
JakubL
 
Příspěvky: 47
Registrován: 16 dub 2014 21:38

Další

Zpět na Bloky, notesy, záznamníky a papíry vůbec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník