Stránka 1 z 2

Paperblanks

PříspěvekNapsal: 26 zář 2012 01:09
od otilrak
Máte někdo zkušenosti s touto značkou? Velmi mě zaujala, ale stále jsem na vážkách...

Re: Paperblanks

PříspěvekNapsal: 26 zář 2012 20:05
od Walter20

Re: Paperblanks

PříspěvekNapsal: 10 říj 2012 18:42
od ondra.palas
Ahoj,
tady je pár informací o používaných papírech ve výrobcích Paperblanks:
http://attalos.cz/subpage_paperblanks.html

třeba těch 80-85 g/m2 mi přijde tak nějak "hraničně" málo.

Re: Paperblanks

PříspěvekNapsal: 12 říj 2012 17:20
od Nefrita
otilrak píše:Máte někdo zkušenosti s touto značkou? Velmi mě zaujala, ale stále jsem na vážkách...


Mám zápisník Paperblanks Karakusa (Ultra). Tento zápisník vypadá velice pěkně (na obrázku nevynikne lesk a ani plastičnost), barva listů má lehce krémový nádech, šířka linek je obdobná jako u našich sešitů. Zapisuji si do něho různé citáty, píšu perem Waterman Expert, inkoust Diamine Olive Green. Tato kombinace barvy papíru a inkoustu vypadá dobře, inkoust neprosakuje. Zápisník má 144 stran, proto si během psaní podkládám ruku sešitem, abych vyrovnala rozdíl výšky mezi stolem a sešitem.

Re: Paperblanks

PříspěvekNapsal: 12 říj 2012 17:24
od Nefrita
Mám také zápisník z kolekce Tao - s ručně šitou tzv. koptskou vazbou. Zde jsou linky velice slabě viditelné. Jedná se zajímavě zpracovaný zápisník.

Re: Paperblanks

PříspěvekNapsal: 30 říj 2012 23:45
od Josef.Pope
Používám Maxi Pocket Companions Coat Pocket a Midi Baroque Ventaglio Rosso a nemohu si vůbec na nic stěžovat. Píšu do nich Watermanem Charleston hrot OB, inkoust Diamine Raw Sienna. Inkoust pěkně drží a nerozpíjí se a papír se nepropisuje.
Měl jsem i zápisníky Moleskine, ale odešel jsem od nich. Papír dost propisuje a při použití silnějšího hrotu je to o to horší.

Pro mě Paperblanks jasná volba. Doporučuji.

Re: Paperblanks

PříspěvekNapsal: 31 led 2013 16:03
od Golfista
Ptal jsem se v eshopu, jestli můžou poskytnout několik papírů, použitých na stránkách těchto zápisníků, na odzkoušení per a náplní. Napsali mi, že to jejich dodavatel neposkytuje. Chtěl jsem si odzkoušet nějaké kaligrafické inkousty. Protože u psaní se mi stává, že steče najednou hodně inkoustu a na papíře zůstane obrovská vrstva, která dlouho schne. Jde mi o to, aby se nepropila na druhou stranu.
Nemáte s podobným problémem zkušenost?

Re: Paperblanks

PříspěvekNapsal: 30 bře 2013 19:19
od Petr.T.M.
Jeden diář jsem dostal jako dárek při nákupu v penshopu. Pěkná věc.

Re: Paperblanks

PříspěvekNapsal: 31 črc 2014 16:26
od graphophilus
Zápisník Paperblanks vlastním. Vazba je imitace brokátu s vysvětlením historického pozadí, zavírání magnetické. Papír je dokonalý pro psaní plnicím perem, má speciální úpravu proti propíjení i rozpíjení. Používám do něj modrý inkoust pilot, který je poměrně hodně tekoucí, ale v paperblanks je stopa inkoustu dokonalá.

Re: Paperblanks

PříspěvekNapsal: 09 čer 2015 19:53
od JakubL
Paperblanks používám vlastně od doby, co jsem začal s plnícími pery. Papír je naprosto parádní, zápisníky nápadité, krásně zdobené. Někomu to nemusí sedět, ale pokud uschovává člověk svoje myšlenky, nápady, nebo píše deník, tak proč by nemohl vypadat hezky :)

Jinak se papíru týká. Používal jsem hlavně pera s hroty F. Ať už sušší, tak vlhčí a bez problému. Avšak s italic hrotem a úpravou vlhkosti občas inkoust prosvítá i na druhou stranu. Ale na hrátky s vlhčími a kaligrafickými hroty mám Midori :)