- Midori alebo "FauxDori"? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Midori alebo "FauxDori"?

Kromě pera a inkoustu je papír dalším důležitým předmětem při psaní.

Midori alebo "FauxDori"?

Příspěvekod Toams » 30 led 2017 14:44

Vážení,

ako ste na tom s týmto brandom? Midori vyzerá fajn, kožka z velryby (kecám), gumičky a výmenné náplne, japonský nápad (aj keď bohvie kde nakúpili know-how ako na väčšinu vecí, v ktorých sú dnes na špici ;)) a všetko to zabalené v hipsterskom obale = veľa kešu za málo roboty.
Takže používate alebo dávate prednosť školským zošitom, firemným diarom, systémom Filofax alebo ADK, prípadne si to-do-list píšete do mobilu, na post-it lístky, príp. na ruku?

Ja si už zháňam kožku a gumičku na výrobu domáceho produktu, a ak japoncov ukecám, aby poslali origoš midori k testovaniu, podám podrobnú NESTRANNÚ recenziu :D, ako si v tomto dueli obidva zapisníky viedli ... mám také tušenie, že môj vyhrá ... kontumačne :lol:
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Midori alebo "FauxDori"?

Příspěvekod pet84rik » 30 led 2017 15:16

presne vystihnute - veľa kešu za málo roboty.

pouzivam rhodiu, L1917, oxford.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Midori alebo "FauxDori"?

Příspěvekod Toams » 30 led 2017 15:23

Rhodiu mam aj ja. Chcem niečo menšie, ale ešte na čo sa dá skicovať, do vrecka bundy alebo pohotovostne do zadného vrecka džínov. A musí to mať mäkký ale trvanlivý obal ... a to veľa možností nemám.
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Midori alebo "FauxDori"?

Příspěvekod pet84rik » 30 led 2017 16:18

paper-oh?
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Midori alebo "FauxDori"?

Příspěvekod Toams » 30 led 2017 17:45

Oh maj Gad, A5 zošit za 3 a pol stovky (bez ČSSR prirážky 8€) ... možno je super, ale ja zapisniky vcelku využívam a za tie prachy môžem mať 1000 vcelku použiteľných A4, resp. si tam môžem zmontovať do toho všetko možné, proste LEGO (R)
A k tomu aj tak chcem formát A65, tj. 105x210mm :)
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Midori alebo "FauxDori"?

Příspěvekod tritrek » 02 úno 2017 09:22

Ja si používam L1917, Clairefontaine a jeden papierik, čo netusím kto vyrobil, ale manželka to doniesla z roboty a dobre sa na to píše s FP, je to hladký papier, nejaká luxusná plnka do nejakého diára... už ani tam nerobí, ani netuší čo to bolo a papierik sa míňa :(
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Midori alebo "FauxDori"?

Příspěvekod vojtahlad » 02 úno 2017 14:27

Midori má výborný papír, ale za Starter kit jsem tu víc než tisícovku prostě nedal. Koupil jsem si na hraní jeden náhradní sešit, užívám si ho, ale tím jsme víceméně skončili.

Život si organizuji v mobilu, diáře ani zápisníky nepoužívám.

Na výpisky a poznámky mám nejraději college bloky - kroužková vzba s perforací pro odtržení a založení do pořadače. Dá se tak psát oboustranně a popsané si libovolně organizovat. Aktuálně používám tyhle: https://www.papera.cz/zbozi/college-block-spoko-a4-80-listu-linka--modry.html Cena je srandovní, papír podezřele tenký, ale s inkoustem se snáší dobře a slušně odolává prosakování (ne úplně, ale nejvíc z bloků, které jsem poslední dobou zkoušel).
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Midori alebo "FauxDori"?

Příspěvekod Toams » 02 úno 2017 15:04

Ja mam tiez pripomienky v mobile, datumy atd., ale holt niekedy potrebujem nieco naskicovat a to sa do mobilu tazko kresli.
Ten format mi vyhovuje, ked beham po stavbe alebo po meste, A65 strcim do zadneho vrecka gati namiesto hrebena a hotovka, je vzdy po ruke. Papier si tam namiesam podla potreby, pripadne v nudzi staci zobrat A5 zosit, odrezat 4cm a je to.
Mne islo hlavne o ten obal a format. Obal posluzi ako nudzova podlozka (nechavam si ho robit z 2,5mm koze) a slusne ochrani papier, o formate som sa uz zmienoval.
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Midori alebo "FauxDori"?

Příspěvekod tritrek » 02 úno 2017 17:48

LOL to Midori má srandovné ceny... že pen holder, t.j. gumička s 3x5cm samolepkou, 15 USD... WTF... to isté v ľubovoľnom papierníctve do 1€... ďalej som ani nešiel...
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Midori alebo "FauxDori"?

Příspěvekod Vlcacka » 04 úno 2017 21:08

Midori je pro hipsteříky se stříbrnou lžičkou v zadku. Já používám tečkované bloky Rhodia na writing samply, linkované sešity Rhodia a Oxford na blbnutí, Filofax třistašedesátku (má to stovkový papír ale zatra úzké řádky) na poznámky při meetinzích a pěstitelské plány, přičemž Clipbook jsem pustila k vo... kamarádce, Cross JotPad SW (bo limitka, jsem geek a nestydím se za to) - tam si zapisuju synopse příběhů, na občasníkový deníček mám Paperblanks Embellished Manuscripts (Poe), Díář 2017 jsem zvolila L1917 plus mám ještě od nich zápisníček na finance, Moleskine mám čtenářský deník (měla bych do něj víc zapisovat) a teď limitkového Iron Mana na test. Krtci se dají i s perem, ale ten kdo by se chlubil že to přežilo BB hrot tak kecá. Mokrý určitě ne.
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Další

Zpět na Bloky, notesy, záznamníky a papíry vůbec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků