- Nažloutlý papír jako ze starých sešitů - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Nažloutlý papír jako ze starých sešitů

Kromě pera a inkoustu je papír dalším důležitým předmětem při psaní.

Nažloutlý papír jako ze starých sešitů

Příspěvekod benzin » 28 pro 2017 22:03

Ahoj,
já sem tu dobu sešitů se nažloutlými listy nezažil. Ale dostalo se mi do ruky několik starších sešitů, nebo čtenářských deníků mého strejdy (asi byly vyrobeny někdy v 60, možná 70 letech.) Ten jejich papír je pro plnící pero úžasný. Inkoust se nerozpíjí ani při použití širších hrotů a tekutějších inkoustů a v klidu se dá psát i na druhou stranu listu.

Bohužel listy, které sem takto ukořistil z těchto starých sešitů a vázal si je do vlastních bloků mi došly. Nevíte kde takový papír sehnat? Asi by se mělo jednat o nebělený papír, ale když něco takového hledám, jde o ekopapír a to bude asi něco úplně jiného. V podobné barvě se dělají papíry pro kresbu uhlem, nebo rudkou - jsou to papíry chamois. Ale to je zase asi pro plnící pero nevhodný papír. Ideálně bych to chtěl sehnat ve formě samostatných archů (i takových sem pár měl), nebo ve formě bloku A4 či jako A4 sešit.
benzin
 
Příspěvky: 40
Registrován: 13 zář 2013 07:56

Re: Nažloutlý papír jako ze starých sešitů

Příspěvekod vojtahlad » 28 pro 2017 22:37

Aktuální verze bloků K-Classic Studentský blok z Kauflandu (viz toto vlákno: http://www.penforum.cz/viewtopic.php?f=30&t=381) má zažloutlý papír, který se s plnicími pery kamarádí překvapivě dobře. Jsou za hubičku a požadavkům by mohly vyhovět. Tedy pokud od srpna zase nezměnili papír...
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Nažloutlý papír jako ze starých sešitů

Příspěvekod benzin » 31 pro 2017 11:31

Díky za radu. Není to sice úplně stejný papír, ale je to slušná náhrada.

Mají tam taky i o něco levnější blok "Malblock Drawing pad", vyjde na jednu A4 o facku levněji, má o něco vyšší gramáž a je tedy i bělejší, což se taky může hodit.
benzin
 
Příspěvky: 40
Registrován: 13 zář 2013 07:56

Re: Nažloutlý papír jako ze starých sešitů

Příspěvekod vanilka » 05 bře 2019 18:27

Některé klasické školní sešity ještě mají papír vhodný na psaní inkoustem. Kupovala jsem např. v Lídlu sešity bez linek a čtverečkované a ty jsou vyhovující, ty linkované už ale ne. Chce to intuici a prohlédnout si texturu papíru, než zakoupíte.
vanilka
 
Příspěvky: 8
Registrován: 05 bře 2019 15:36


Zpět na Bloky, notesy, záznamníky a papíry vůbec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků