- knihařství - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

knihařství

Kromě pera a inkoustu je papír dalším důležitým předmětem při psaní.

knihařství

Příspěvekod Golfista » 06 kvě 2013 20:06

Při hledání jsem narazil na stránku, kde se zabývají výrobou kronik, pamětních knih, kroužkových šanonů a podobných věcí. Zajímavé je, že vše dělají v kůži. Udělají téměř cokoli, podle vašich představ. Jenom jsem se zeptal na kroniku se specifickými požadavky a není to absolutně žádný problém.
Dávám to sem proto, že někdo možná taky bude chtít mít něco jedinečného a tady by mohli splnit spousty přání. Třeba to moje určitě. Cena se vám bude zdát asi veliká, ale podle mě je reálná a férová. Pokud jsete někdy něco vyráběli a odváděli z toho daně, pochopíte proč.
Takže pro inspiraci: http://www.tvvv.f.cz/
Golfista
 
Příspěvky: 95
Registrován: 18 pro 2012 20:53

Re: knihařství

Příspěvekod Golfista » 10 kvě 2013 19:38

Tak jsem se před pár dny ptal na vzorky papírů. Chtěl jsem odzkoušet inkousty Nodlers. Mám jich už 5 a chci mít jistotu, že nebudou rozpíjet a prosakovat. Přišli mi domů nejenom vzorky papíru ručně dělaných, (podotýkám překrásných) ale i speciálů strojově dělaných a taky těch běžných. Všechny reagují s inkousty Nodlers perfektně.
Poslali mi taky vzorky kůží, které používají na desky kronik. Prostě nádhera, skvělé jednání a ochota. Už je mi jasné, že na svoji kroniku nepožiju sešit paperblanks, ale nechám si ho udělat se vším, co k tomu patří.
Asi to vypadá jako reklama, ale mám prostě rád ochotu a solidní jednání, se kterým se bohužel nesetkávám často.
Golfista
 
Příspěvky: 95
Registrován: 18 pro 2012 20:53

Re: knihařství

Příspěvekod Golfista » 28 kvě 2013 00:08

Tak už mám i cenovou nabídku. Páni...?! Čekal jsem hodně drahou záležitost, ale tohle ne. I když taková kronika se předci kupuje jenom jednou v životě, Tak ať vypadá nejlíp, jak to jenom jde, no ne? ;)
Golfista
 
Příspěvky: 95
Registrován: 18 pro 2012 20:53

Re: knihařství

Příspěvekod AmbitionMan » 21 lis 2014 03:11

Kolko by stálo dať si vyrobiť 100 stranový zápisník A5 alebo A4?
AmbitionMan
 
Příspěvky: 5
Registrován: 21 lis 2014 02:21

Re: knihařství

Příspěvekod Laivine » 15 lis 2018 08:26

Krásná práce, až se přesunu ze studentské do pracovní fáze, zauvažuji. Zkusím se poptat, zda dělají i opravy - mám vydání Božské komedie v kůži a Ráj se nějak porozpadl (ne mně, předchozím příbuzným). Pobavilo, že dělali misál pro farnost sv. Jiljí - ten vídám každý týden :D
Laivine
 
Příspěvky: 26
Registrován: 13 říj 2018 17:19


Zpět na Bloky, notesy, záznamníky a papíry vůbec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník