- Nástupce po Parker Quink - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Nástupce po Parker Quink

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Re: Nástupce po Parker Quink

Příspěvekod Josef.Pope » 31 říj 2012 11:05

U ostatních problém se zasycháním nemám. Raw Sienna mám v peru asi 3 týdny a vždy otevřu a píšu. Záleží ale také na velikosti hrotu. Mám zkušenost, že u menšího hrotu (F) je zasychání rychlejší.
Josef.Pope
 
Příspěvky: 50
Registrován: 30 říj 2012 23:26
Bydliště: Brno

Re: Nástupce po Parker Quink

Příspěvekod jnm » 31 říj 2012 11:41

Josef.Pope píše:U ostatních problém se zasycháním nemám. Raw Sienna mám v peru asi 3 týdny a vždy otevřu a píšu. Záleží ale také na velikosti hrotu. Mám zkušenost, že u menšího hrotu (F) je zasychání rychlejší.


Já jsem taky vypozoroval, že dost podstatný je papír, na který píšu. Bohužel nejčastěji dopisuju tabulky nebo si čmárám do textu na papíru z laserové tiskárny a tam mi, nevím proč, pera zlobí poměrně často :( Když je ale chci "rozepsat" někde mimo, třeba na nějakém bloku, píšou krásně. Budu to muset ještě nějak doladit :)
jnm
 
Příspěvky: 27
Registrován: 08 říj 2012 14:17

Re: Nástupce po Parker Quink

Příspěvekod Josef.Pope » 31 říj 2012 14:30

Doporučil bych více per. Na lepší psaní, na podpisy a pak pera na každodenní psaní. Já používám i čínská pera z aukra a na každodenní psaní mi naprosto vyhovují.

Je pravda, že obecně praní na papír z tiskárny se píše poněkud špatně. No toto mám kuličkové pero Parker I.M.
Josef.Pope
 
Příspěvky: 50
Registrován: 30 říj 2012 23:26
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků