- Nástupce po Parker Quink - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Nástupce po Parker Quink

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Nástupce po Parker Quink

Příspěvekod jnm » 08 říj 2012 22:46

Zdravím všechny na tomto fóru!

Došel mi lahvičkový Parker Quink Blue inkoust a rád bych se poohlédl po jeho nástupci. Mám pár v zásadě základních Parkerů (Frontiery i Vectory, hroty velikosti F i M), ve kterých kombinuju bombičky Quink Blue se dvěma konvertory (standard i de luxe). Rád bych ale kromě Quinku zkusil i něco jiného, jen jako laik netuším, co by mým těm perům mohlo vyhovovat nejvíc. Poradíte mi? Moje požadavky na inkoust by byly asi takovéto:

- modrá barva
- dobře klouzavý
- pokud možno co nejméně rozmazatelný (rukou, prsty, vodou atd.)
- zároveň ale neschnoucí nadměrně rychle v (po)otevřeném peru (ani jedno z mých per nemá šroubovací víčko)
- samozřejmě neničící pero jako takové (ani ucpáváním kapilár, ani rozleptáváním hrotu)

Cena pro mě není úplně rozhodující kritérium, když jí bude odpovídat kvalita (samozřejmě ale za lahvičku nemusím dát víc, než co stojí pero :) ).

Do jaké míry je pro moje pera možné použít inkousty Waterman, Sailor, Visconty, Montegrappa, Pelican, Montblanc atd. atd.? V papírnictví mi řekli, že značka inkoustu by spíš měla odpovídat značce pera, ale počítám, že to byl spíš odhad než kvalifikovaný názor. Každopádně budu vděčný za jakoukoliv radu (včetně odkazu na možnost nákupu). Předem díky! :)
jnm
 
Příspěvky: 27
Registrován: 08 říj 2012 14:17

Re: Nástupce po Parker Quink

Příspěvekod Nefrita » 11 říj 2012 16:43

Mám inkoust zn. Pelikan, Parker, Waterman, Diamine, Sailor. Jsem velmi spokojena se Sailorem (Epinard - špenátově zelená), mám ho v plnicím peru zn. Pelikan. Předtím jsem v něm měla inkoust téže značky. Po naplnění inkoustem zn. Sailor byla změna klouzavosti hrotu citelná. Na přání posílám odkaz http://www.penshop.cz/DetailPage.asp?DPG=12966
Nefrita
 
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2012 14:06

Re: Nástupce po Parker Quink

Příspěvekod jnm » 11 říj 2012 17:01

Díky moc za doporučení :) Chápu to správně, že "citelná změna klouzavosti hrotu" byla ve prospěch Sailora, tj. že se zlepšila (pero líp klouzalo), že jo? V perech Parker s tím inkoustem náhodou zkušenost nemáš?

Já bych určitě kupoval modrý inkoust, spíše radši tmavší než světlejší, takže to určitě zvážím. Ani ta cena není nijak přemrštěná. Mimochodem, co si mám představit pod slovy "Lahvička 50 ml se zásobníkem usnadňujícím plnění"? K tý lahvičce patří ještě nějakej zásobník?
jnm
 
Příspěvky: 27
Registrován: 08 říj 2012 14:17

Re: Nástupce po Parker Quink

Příspěvekod Nefrita » 11 říj 2012 20:18

Chápu to správně, že "citelná změna klouzavosti hrotu" byla ve prospěch Sailora, tj. že se zlepšila (pero líp klouzalo), že jo? V perech Parker s tím inkoustem náhodou zkušenost nemáš?

Ano, je to dobře pochopeno. V perech Parker jsem měla bombičky zn. Parker. Nyní tato plnicí pera nepoužívám.

Posílám odkaz s náhledy na krabičku - je to zajímavým systém :-) http://www.jetpens.com/Sailor-Fountain- ... ck/pd/4852
Nefrita
 
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2012 14:06

Re: Nástupce po Parker Quink

Příspěvekod jnm » 11 říj 2012 21:33

Zajímavé :) Díky moc za tip, který určitě zvážím! Dalším se samozřejmě nebráním :)
jnm
 
Příspěvky: 27
Registrován: 08 říj 2012 14:17

Re: Nástupce po Parker Quink

Příspěvekod kerad » 11 říj 2012 22:12

Pouzivam inkousty Parkera modry a modrocerny. Mi one vychovuji nejlip a cena je podle me dobra odpovidajici kvalite. Ale cetl jsem, że po nekolita letech barev castecne mizi, zvlast modra. Doporucji se modrocerne Pelikan, Lamy, nebo modry Visconti.

Pouzivam vic inkoustu; a to Deltu, Lamy, Scheaffer, Pelikan. Visconteho jeste bohuzel ne mam.
kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław

Re: Nástupce po Parker Quink

Příspěvekod jnm » 11 říj 2012 22:37

A máš s některým z těchto inkoustů zkušenost v perech parker? Mě právě zajímá to, který inkoust (kromě Parker Quink) by se s nimi snášel nejlíp.
jnm
 
Příspěvky: 27
Registrován: 08 říj 2012 14:17

Re: Nástupce po Parker Quink

Příspěvekod kerad » 12 říj 2012 18:26

Daval jsem Scheaffera modrocerny a bylo to dobre. Ale je on trosku hustsi i tece pomalej. U jinych per prerusoval na okamzik psani.

Tet u P. Sonneta mam modrou Deltu a pise vyborne.

Jine inkousty jsem v Parkerach nezkousil. Muzu Pelikana modreho za nekolika dnu.
kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław

Re: Nástupce po Parker Quink

Příspěvekod Josef.Pope » 30 říj 2012 23:54

Doporučil bych i inkousty Diamine. Mají širkou škálu barev, dají se míchat a mají i různé možnosti balení (bombičky, velké či malé lahvičky). Já osobně mám Raw Sienna, President Blue, Prussian Blue a Royal Blue (ten mi ale rychle v peru zasychá).
Josef.Pope
 
Příspěvky: 50
Registrován: 30 říj 2012 23:26
Bydliště: Brno

Re: Nástupce po Parker Quink

Příspěvekod jnm » 31 říj 2012 00:04

Josef.Pope píše:Doporučil bych i inkousty Diamine. Mají širkou škálu barev, dají se míchat a mají i různé možnosti balení (bombičky, velké či malé lahvičky). Já osobně mám Raw Sienna, President Blue, Prussian Blue a Royal Blue (ten mi ale rychle v peru zasychá).


Díky za tip. Ta informace o rychlém zasychání je pro mě docela podstatná, protože občas perem nepíšu každodenně a tohle proto docela hrozí. Můžu to tedy chápat i tak, že ostatní Diaminy nemají takové tendence zasychat?
jnm
 
Příspěvky: 27
Registrován: 08 říj 2012 14:17

Další

Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků