- Inkousty Toucan - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Inkousty Toucan

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Inkousty Toucan

Příspěvekod vojtahlad » 25 zář 2016 16:23

V La Couronne du Comte zařadili do nabídky australské inkousty Toucan (https://www.lacouronneducomte.nl/webstore/main/tintex-toucan-fountain-bottle-colours-p-7997.html) a zvědavost mi nedala. Celkem je k dispozici patnáct barev, pro začátek jsem šel do tří jasných - Bridght Blue, Bright Green a Sienna.

Obrázek

Lahvička je dost neobvyklá, vzdáleně mi připomněla modelářské barvy Humbrol. Je válcová, se šroubovacím víčkem přes celou šířku. Není to nijak zvlášť pohledné, zato praktické. Hodí se také výrazná barevná nálepka s odstínem a názvem inkoustu, která zabírá celé víčko. V krabici je díky ní hned najdu. Příjemná je i cena, 30 ml stojí 5 Eur, čili jsme cca na ceně inkoustů Pelikan 4001 nebo Diamine. Pokusil jsem se je porovnat s pár kousky od Diamine, které jsou z těch mých nejpodobnější.

Obrázek

Bright Blue je azurový. V téhle barvě mám Aqua Blue a ASA Blue, Toucan je někde mezi nimi. Možná by lépe odpovídal Diamine Havasu, který ale nemám k dispozici. Bright Green docela dobře odpovídá Diamine Meadow. Toucan je o fous světlejší a více do žluta, ale rozdíl je opravdu homeopatický. Sienna je středně tmavá červenohnědá. Diamine Burnt Sienna má hodně podobný odstín, ale je o něco řidší.

Celkově mi inkousty Toucan (přinejmenším ty vyzkoušené) připadají hodně syté. Barvivem se rozhodně nešetřilo. Také zanechávají v porovnání s Diamine o chlup užší stopu (všechny ukázky jsou psané jedním perem, namáčeným v jednotlivých inkoustech). Na první pohled se mi dost zamlouvají a až se příště rozhoupu k nějaké další objednávce, asi jich přihodím ještě pár. Na Fountain Pen Network jspou k mání recenze na všechny barvy.

Obrázek Obrázek Obrázek

A abych nezapomněl, dají se míchat: https://plus.google.com/106412540540844358827/posts/U88smxBxr8B
Naposledy upravil vojtahlad dne 26 dub 2018 22:01, celkově upraveno 1
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Inkousty Toucan

Příspěvekod pet84rik » 25 zář 2016 17:40

pekná červená
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Inkousty Toucan

Příspěvekod tritrek » 25 zář 2016 19:15

Tá modrá je presne taká azúrová, ktorá má o trošku viac tmavosti a hodí sa aj do každodenného používania (nie že by som azúrové nemal v EDC, ale predsa sa s tým nemôžem podpísať :D)
A zelená je podobná s indickou ghat green (čo sa mi nepodarilo objednať z IN) takže do toho možno pôjdem. Popr. keby ti to nesadlo tak ti môžem pomôcť :D
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko


Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků