- Inkousty Montblanc (standard i limitky) - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Inkousty Montblanc (standard i limitky)

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Inkousty Montblanc (standard i limitky)

Příspěvekod Toams » 09 lis 2016 22:37

Zdravim damy a panove,
jak to mate s inkousty od Bile hory? Nazory, zkusenosti, recenze a doporuceni?

Royal Blue je moje nejoblibenejsi standardni modr, oproti 4001 nebo Kin saturovanejsi, s dobrou lubrikaci a s jemnym fialovym podtonem jako bonus.

Po oprave zkorodovaneho pistu ve 146, jsem nechal v butiku naplnit Toffe Brown, pro me prijemna hneda, stejne kvality jako Royal Blue, barvu bych uvital kapanek vic do teplejsich tonu, ale jinak fajn a jeden z mych inkoustu na wish-listu.

No a jeste v krabicce LE Golden Yellow, docela neobvykla barva (v mem portfoliu prevlada modra a zelenomodra), recenze fajn, i kdyz se vyskytl v nekterych seriich problem s organickym "bordelem" uvnitr, muj flakon je zatim cisty.

Cenove bohuzel standard na urovni premiovych rad jinych vyrobcu (Edelstein, Iroshizuku, GvFB ...) nebo i temer 2x tolik za WE, LE (v cene Chromatics) ... bohuzel nedavno probehlo zdrazeni inkoustu o 10%
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Inkousty Montblanc (standard i limitky)

Příspěvekod tritrek » 10 lis 2016 11:10

Od MB mam jedine Midnight Blue, je to moj oblubeny Blue-Black atrament....
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Inkousty Montblanc (standard i limitky)

Příspěvekod vojtahlad » 10 lis 2016 11:50

Mám jen Royal Blue a nic moc se mnou nedělá. Když jsem jej v obchodě zkoušel, zdál se mi hodně sytý, ale při praktickém používání mi ten rozdíl nepřipadá významný. Je celkem fajn, ale touhu nakupovat další inkousty od MB ve mně nevyvolal.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Inkousty Montblanc (standard i limitky)

Příspěvekod pet84rik » 10 lis 2016 12:39

Mam Irish Green, je to super, ale Sailor Storia Balloon ho predstihol v oblubenosti.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Inkousty Montblanc (standard i limitky)

Příspěvekod Vlcacka » 14 lis 2016 09:13

Winter Glow je moje hodně oblíbená červená, Leo Tolstoy je důstojně tmavomodrý, moc bych si přála získat další červenou, Wildu Shakespeara. :-) Měla jsem tu čest i s Irish Green, parádní zelená a Burgundy Red mám v bombičkách do MB Classic - vínová k vínové velmi hezky pasuje. Takže ano, mám je ráda všechny, nemám jich pravda tolik jako Diamine a jednou bych chtěla zkusit Permanent Black.
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Inkousty Montblanc (standard i limitky)

Příspěvekod pet84rik » 14 lis 2016 14:02

A ten permanent z dôvodu permanentnosti alebo farby? Mám teraz v 1911 bombičku Sailor (čiernu dokumentnú) a skúsenosť je super, pero nezasychá, píše super hladko. Nie je to totálne čierna ako napr. nedokumentný Waldmann, ale kvality má inde.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Inkousty Montblanc (standard i limitky)

Příspěvekod Vlcacka » 14 lis 2016 14:41

Myslela jsem právě kvůli černotě. :-)
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Inkousty Montblanc (standard i limitky)

Příspěvekod Toams » 14 lis 2016 21:04

Vilda Sejkspiru by mal byt coskoro naskladneny v prazskom butiku. Momentalne z limitiek len Tolstoj, tusim BMW a velku kopu JFK (na FPN ju par ludi zhana ... podnikatelsky plan? :D)
Inak honbu za cierno-ciernym atramentom som nikdy nechapal, atrament ma taku fajn vlastnost, ze "tienuje" (shading), takze raz je linka svetlejsia, raz tmavsia/sytejsia, co tak nejak pri total ciernom odpada ... alebo to zle vidim? :)
Naposledy upravil Toams dne 15 lis 2016 12:45, celkově upraveno 1
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Inkousty Montblanc (standard i limitky)

Příspěvekod tritrek » 15 lis 2016 12:25

No, a vy tam v Prahe ste na tom ešte super, v Bratislave zrušili jediný obchod, kde držali MB veci... takže... asi tak...
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Inkousty Montblanc (standard i limitky)

Příspěvekod Toams » 15 lis 2016 12:44

Myslis Sheron? Prevzal to Watch de Luxe.
Mimochodom nedavno mali akciu, 60% na nejake perecka, o vysledku budem informovat buduci tyzden :)
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Další

Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků