- Rozčarování z inkoustů Noodler's - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Rozčarování z inkoustů Noodler's

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Rozčarování z inkoustů Noodler's

Příspěvekod vojtahlad » 06 dub 2018 20:13

Po delší době okukování a čtení pochvalných komentářů jsem se konečně rozhoupal k pořízení nějakých inkoustů Noodler's. A musím říct, že výsledkem jsem dost zklamaný.

Pořídil jsem dva neprůstřelné - Bad Blue Heron a 54th Massachusetts. Prvním překvapením bylo, že jejich barvy jsou si mnohem podobnější, než jsem si podle recenzí myslel. Také chování je velmi podobné - tečou z pera jako šílené, vpíjejí se do papíru a velmi rychle schnou. Problém představuje to vpíjení - čára je silnější než normálně, je chlupatá a inkoust se propíjí na druhou stranu papíru. Tohle dělají na všech mých papírech, včetně Rhodia. Jedině Midori celkem odolal - inkousty sice prosákly i na jeho druhou stranu, ale jen decentně a čáry nemají chlupaté okraje.

Z obyčejných jsem vyzkoušel Apache Sunset. Stínuje skutečně velmi výrazně a vypadá moc dobře. Jenže neschne. Vůbec. Po deseti minutách jsou místa se silnější vrstvičkou inkoustu stále mokrá. Nic ani vzdáleně podobného jsem nezažil.

Sečteno a podtrženo: Ty inkousty jsou sice zajímavé, ale v praktickém životě nepoužitelné.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Rozčarování z inkoustů Noodler's

Příspěvekod hovnocuc » 07 dub 2018 19:53

Já mám zkušenost jenom s Noodler's black, který je taky neprůstřelný a ten se choval slušně. Ale vím, že The Pen Habit alias Matt Armstrong taky nějak Noodler's nemusí.
hovnocuc
 
Příspěvky: 14
Registrován: 08 úno 2018 21:40


Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků