- Noodler's - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Noodler's

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Re: Noodler's

Příspěvekod tlacenka » 11 dub 2013 20:20

Je budto black
A nebo ta polar black - rozdil je v tom, ze ta polar je navic lubrikovana a pise i ve velkem mrazu.
http://www.gouletpens.com/Noodlers_Pola ... n19201.htm
Oboji je buletproof/eternal
tlacenka
 
Příspěvky: 20
Registrován: 19 úno 2013 14:03

Re: Noodler's

Příspěvekod Golfista » 20 dub 2013 09:40

Ke dnešnímu dni mám šst vzorků a tři lahvičky inkoustů. U všech uvádějí bulletproof, ale mě nepřipadá ani dostatečně voděodolný. Napsaný text, vložený do skleničky s vodou, začne se okamžitě uvolňovat barvivo. Po namočení přez noc, je text výrazně světlejší, (cca o 50%) je ale dobře čitelný. Myslel a doufal jsem, že to bude jako u K-I-N dokumentního inkoustu. Ten se ani nehne...
Golfista
 
Příspěvky: 95
Registrován: 18 pro 2012 20:53

Re: Noodler's

Příspěvekod Walter20 » 20 dub 2013 11:10

Které inkousty od Noodler´s konkrétně máš?

P. S. Já používám jejich "Black", jenž je výrobcem označovaný jako "bulletproof" i "eternal" zároveň (v podstatě to je - dle poznámky na webových stránkách Noodler´s - jejich jediný inkoust, který oba zmíněné pojmy nese přímo i na etiketě; dle tabulky B. Gouleta, která vznikla na základě vlastního testování, jich takových však existuje mnohem více, tedy i když to v popisu nedeklaruje přímo výrobce). Za sebe můžu říct, že Noodler´s Black je skutečně vodě odolný. Co jsem zkoušel (viz mé dřívější ukázky z testu), ani několikeré přetření štětcem v alkoholu se zaschlým textem jakkoliv nehnulo (porovnával jsem i s dokumentním od Koh-I-Nooru). Je ale důležité, aby inkoust na papíru dostatečně zaschnul a měl (respektive látky v něm obsažené) dostatečný prostor reagovat / navázat se na celulózu obsaženou v papíru. Mimo jiné - pokud dojde k fyzickému poničení papíru (přímo rozmočení / patrný rozpad struktury apod.), těžko očekávat, že bude text nadále stejně dobře čitelný. Pro zajímavost jsem teď nechal zapsaný (a den zaschlý) text inkoustem Noodler´s Black na 80g papíru z Rhodia DotPad No 16 pod tekoucí horkou vodou po dobu cca 1-2 minut (omlouvám se za foto ze staršího mobilu):

Obrázek
Stav papíru a zapsaného textu čerstvě po proceduře horkou tekoucí vodou

Obrázek
Stav papíru a zapsaného textu čerstvě po proceduře horkou tekoucí vodou

Obrázek
Stav téhož papíru a zapsaného textu chvíli po vysušení od vody

Obrázek
Stav téhož papíru a zapsaného textu chvíli po vysušení od vody
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Noodler's

Příspěvekod Golfista » 20 dub 2013 12:29

Perfektně odolný vodě je Noodler's #41 Brown, Noodler's X-Feather. Tyhle dva mám odzkoušené několika pokusy. Zbývá ještě jeden. Něco napsat a nechat to rok venku na sluníčku a vetru. Kolega v práci takto testoval spoustu kuličkových, plnících a dokumentních per. Obstálo jenom jedno. Prý bez známek změn na barvě a sytosti to zvládl dokumentní K-I-N.
Golfista
 
Příspěvky: 95
Registrován: 18 pro 2012 20:53

Re: Noodler's

Příspěvekod Walter20 » 20 dub 2013 13:00

Golfista [dnes, 09:40] píše:Ke dnešnímu dni mám šst vzorků a tři lahvičky inkoustů. U všech uvádějí bulletproof, ale mě nepřipadá ani dostatečně voděodolný. Napsaný text, vložený do skleničky s vodou, začne se okamžitě uvolňovat barvivo. Po namočení přez noc, je text výrazně světlejší, (cca o 50%) je ale dobře čitelný. Myslel a doufal jsem, že to bude jako u K-I-N dokumentního inkoustu. Ten se ani nehne...

Golfista [dnes, 13:29] píše:Perfektně odolný vodě je Noodler's #41 Brown, Noodler's X-Feather. Tyhle dva mám odzkoušené několika pokusy. Zbývá ještě jeden. Něco napsat a nechat to rok venku na sluníčku a vetru. Kolega v práci takto testoval spoustu kuličkových, plnících a dokumentních per. Obstálo jenom jedno. Prý bez známek změn na barvě a sytosti to zvládl dokumentní K-I-N.


Tož kurňa, který "bulletproof" inkoust není dostatečně voděodolný? To mě zajímá! :D
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Noodler's

Příspěvekod Golfista » 20 dub 2013 21:44

Bad Belted Kingfisher
Fox
Hunter

Tyhle mám doma a vodě zrovna moc neodolávají. Na nic jiného jsem je nezkoušel.
Golfista
 
Příspěvky: 95
Registrován: 18 pro 2012 20:53

Re: Noodler's

Příspěvekod Walter20 » 20 dub 2013 22:27

Jasné, díky za info.

P. S. Teď jsem se výběrem díval na recenze Bad Belted Kingfisher na fountainpennetwork.com, a také jsem narazil na zkušenost podobnou Tvé (tedy že zapsaný text reaguje na vodu odloučením části barviva, ve výsledku je ale písmo stále velmi dobře čitelné).
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Noodler's

Příspěvekod Golfista » 20 dub 2013 22:54

Třeba tahle hnědá: Noodler's #41 Brown, je opravdu bulletproof. Voda s ní ani nehnula.
Golfista
 
Příspěvky: 95
Registrován: 18 pro 2012 20:53

Re: Noodler's

Příspěvekod maxowu » 21 dub 2013 19:55

Prodejce v Anglii, ale nabízí jenom určité druhy v omezeném množství.

Mohl bys prosím dát tip kde inkousty Noodler's nakupuješ?
Já vím jen o zámořském gouletpens a to by celníci brutálně prodražili... :cry:
Jsem uchvácen Noodler's Turquoise, ale ze zámoří projde jen vzorek.Z anglie by to bylo OK.
Díky!!!
maxowu
 
Příspěvky: 56
Registrován: 25 dub 2011 12:01
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Noodler's

Příspěvekod ypres_bass » 21 dub 2013 20:49

pokud rychle dáte dohromady hromadnou objednávku, tak mi půjde z UK velký balík a není problém tam cokoliv přidat*

* je to virtuální adresa ve skladu v Londýně
- je tam jenom poplatek 1.8GBP za přijetí do skladu a přiřazení do mé zásilky + pak podíl na dopravě - já tam už mám 8 přeposlaných nákupů.
- není problém tam přidat cokoli i mimo pera a inkousty.
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků