- Noodler's - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Noodler's

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Re: Noodler's

Příspěvekod ToFF » 08 lis 2013 13:43

Tak jsem provedl test, bohužel scan na kopírce nedokáže podchytit rozdíl mezi recyklovaným papírem mající nádech slonové kosti a bílým papírem pro tiskárny. Odstín inkoustu tak ujíždí a ve skutečnosti je víc "zelený"
Obrázek
ToFF
 
Příspěvky: 60
Registrován: 07 dub 2013 10:45

Re: Noodler's

Příspěvekod ruzas » 15 pro 2013 14:23

Zdravím všechny peromilce, ;)

před pár týdny jsem se mezi vás také zařadil s perem Parker Jotter stainles steel CT, píši prozatím přiloženou bombičkou parker, a chtěl bych začít trochu experimentovat s inkoustem. Pročetl jsem zdejší forum a padli mi do oka inkousty Noodler´s. A tímto bych Vás chtěl poprosit, kdo máte doma inkousty Noodler´s odstínu Bad Belted Kingfisher, Prime of the Commons Blue/Black Ink, popřípadě jiné odstíny z waterproof edice, jestli by jste mi byli schopní zaslat vzorek toho inkoustu, popřípadě dát vědět kde bych vzorek mohl sehnat. Přece jen koupit si celou lahvičku a pak ji nechat někde stát díky tomu, že mi inkoust nebude líbit je myslím si zbytečné.

Děkuji všem za radu a pomoc.
ruzas
 
Příspěvky: 6
Registrován: 12 pro 2013 22:13

Re: Noodler's

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 15 pro 2013 16:32

Tady se něco málo řeší kolem noodlers :)
http://www.penforum.cz/viewtopic.php?f=43&t=265

Myslím, že tento týden budou inkousty uvolněny z celnice.... více viz odkaz
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Noodler's

Příspěvekod jakub.s » 20 led 2015 17:27

Kdyby měl náhodou někdo touhu a potřebu po Noodler's inkoustech, tak aktuálně je Polar Ink v nabídce na Massdropu (takové to skupinové nakupování)
https://www.massdrop.com/buy/noodlers-polar-ink-4-5
Cena je lepší než u Goulet Pens a poštovné do ČR jen 13 dolarů, zádrhel je v tom, že jde o velká balení a jen balíček černého, modrého a hnědého inkoustu. Plusem jsou ta tři pera, co k tomu automaticky dostanete:-)

Zatím jsem na Massdropu nic nekupoval, takže nemám zkušenost, ale plních per tam pár mají a třeba by se to nekomu moho hodit, jako další obchod...
jakub.s
 
Příspěvky: 75
Registrován: 30 čer 2014 12:17
Bydliště: Letná

Re: Noodler's

Příspěvekod Exteron » 21 led 2015 08:40

To je zajímavá nabídka :) Má tu někdo zkušenost s polar serií od Noodler's? Zájímalo by mě hlavně jak je na tom se "srstnatěním" (Feathering) a propíjením (Bleedthrough) na levnějším papíře. HoD mi dochází a potřebuji něco na zápisky z přednášek...
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: Noodler's

Příspěvekod waldir » 21 led 2015 16:29

Exteron píše:To je zajímavá nabídka :) Má tu někdo zkušenost s polar serií od Noodler's? Zájímalo by mě hlavně jak je na tom se "srstnatěním" (Feathering) a propíjením (Bleedthrough) na levnějším papíře. HoD mi dochází a potřebuji něco na zápisky z přednášek...

omlouvam se, jsem-li prilis offtopic, ale...:

Pokud nemas specificky duvod pro Noodlery, tak zkus nejaky iron-gall (?dubenkovy?) inkoust. Na presne stejne ucely pouzivam diamini registars - nerozpiji/nepropiji ani na velmi savem papiru, vodeodolny, po zaschnuti a par dennim cekani produkuje velmi desaturovanou modrou - vpodstate sedou az cernou v zavislosti na vrstve (resp. mokrosti). Akorat nezarucuju, co to udela s hrotem - zas tak dlouho ho nemam, abych zhoubne ucinky mohl pozorovat ci vyloucit.
waldir
 
Příspěvky: 37
Registrován: 20 říj 2014 20:23

Předchozí

Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků