- Sailor Sei Boku - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Sailor Sei Boku

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Sailor Sei Boku

Příspěvekod Petr.T.M. » 30 bře 2013 19:23

Zainvestoval jsem a jsme výsostně spokojen.
Malý, ale trošku delší test voděodolnosti - napsáno na obyč linkovaný papír ze starého sešitu, minutu necháno zaschnout a asi pět hodin máčeno ve vodě. Ono to fakt funguje - drží. Ještě to zkusím nechat přes noc do zítřka.
Tak i dvacetihodinové máčení to přestálo s úspěchem - inkoust drží.
:idea: Teď co s tím udělá třeba taková citronová šťáva?
Taky vydržel. Zkusím usušit a pak zapatlat mastnotou. Uvidíme.... To bylo aby.......
:shock: Olivový olej - nic, drží. Zkouším umýt mýdlem, opakovaně. Drží. Už se začíná trhat papír.
Závěr: Trvanlivost inkoustu Sailor Sei-Boku Bule-Black je vyšší, než trvanlivost obyčejného papíru ze starého linkovaného sešitu.
Naposledy upravil Petr.T.M. dne 01 dub 2013 15:21, celkově upraveno 4
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Sailor Sei Boku

Příspěvekod Nefrita » 30 bře 2013 22:01

Petr.T.M. píše:Zainvestoval jsem a jsme výsostně spokojen.

Mám inkousty Sailor - Epinard a Apricot (nejsou dokumentní) a rovněž maximální spokojenost. Sailor Sei-Boku bude dalším přírustkem.
Nefrita
 
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2012 14:06

Re: Sailor Sei Boku

Příspěvekod Golfista » 31 bře 2013 02:36

Koukám na jejich nabídku. Mají překrásné odstíny.
Golfista
 
Příspěvky: 95
Registrován: 18 pro 2012 20:53

Re: Sailor Sei Boku

Příspěvekod Golfista » 02 dub 2013 01:43

Nefrita píše:Mám inkousty Sailor - Epinard a Apricot (nejsou dokumentní) a rovněž maximální spokojenost. Sailor Sei-Boku bude dalším přírustkem.

Můžeš prosím vyzkoušet voděodolnost i když odolné nejsou? Děkuji.
Golfista
 
Příspěvky: 95
Registrován: 18 pro 2012 20:53

Re: Sailor Sei Boku

Příspěvekod Petr.T.M. » 16 dub 2013 11:16

Jak čistit pero od tohoto inkoustu? :?:
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Sailor Sei Boku

Příspěvekod tomkeb » 16 dub 2013 15:33

Možná by pomohlo nějaké nepolární (organické) rozpouštědlo… ethanol, aceton…
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Sailor Sei Boku

Příspěvekod Petr.T.M. » 16 dub 2013 19:20

tomkeb píše:Možná by pomohlo nějaké nepolární (organické) rozpouštědlo… ethanol, aceton…

Aceton určitě NE !!! :!: S tím mám své zkušenosti !! Leptá plast !! Možná ne všechny plasty, ale řadu z nich ano. To znamená, že plastové části pera zcela zničí. Zkusil jsem, zažil jsem !!! Navíc obě jmenovaná rozpouštědla jsou polární, dokonce bych se nebál říci, že patří k těm nejpolárnějším.
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Sailor Sei Boku

Příspěvekod tomkeb » 16 dub 2013 19:55

Omlouvám se, to zmínění acetonu nebyl pokus o záškodnické zničení pera. Ano, rozpouštědla co jsem zmínil jsou do určité míry polární, ovšem nedosahují polarity vody, kterážto je nejpolárnějším z „běžných“ rozpouštědel. Tedy jsem použil prostou úvahu, že když to nejde rozpustit rozpouštědlem polárním, půjde to méně polárním (jako např. u lihového fixu), nebo to nepůjde vůbec. Líh pořád zůstává myslím celkem přijatelnou možností.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Sailor Sei Boku

Příspěvekod Petr.T.M. » 17 dub 2013 10:16

Ten líh by snad vadit neměl. Ještě mě napadl isopropanol. Ale to bych se nejdříve musel podívat jak je to s jeho schopností "rozpouštět" plasty a jaké a jak moc a tak dále. Jen tak pasblind bych to rozhodně nezkoušel. Ale nakonec jsem zůstal u té vody, po opětovném naplnění inkoustem píše zcela bez problému. Ale spíš se zamýšlím, jaký to má smysl , vyplachovat pero od voděodolného inkoustu vodou? :?: Říká se, že pigmentové inkousty víc zanášejí, že je potřeba pero častěji čistit, aby nedošlo k úplnému zanesení a ucpání. Ale má to smysl vodou???

P.S. Tak jsem to teď vyzkoušel - text napsaný na běžném papíru z kopírky a ethanol, iso-propanol ani aceton s tím prakticky nehly.
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Sailor Sei Boku

Příspěvekod Golfista » 20 dub 2013 11:46

Překrásný odstín: http://www.gouletpens.com/Sailor_Jentle ... 00-273.htm
Asi ho brzo objednám.
Golfista
 
Příspěvky: 95
Registrován: 18 pro 2012 20:53

Další

Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků