- Inkoust noodler's - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Inkoust noodler's

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Re: Inkoust noodler's

Příspěvekod Petr.T.M. » 23 říj 2017 11:38

graphophilus píše:To by mě docela zajímalo, jak to dopadlo s ostatními inkousty ze společné objednávky. Jestli ti, co neodpovídají, ho stačili vypsat, nebo jim zatuhl taky. Docela mě to překvapuje, to jako vůbec nic nevyteče a je úplně tvrdý, nebo houbovitý, nebo pružný?

Takové měkké blátíčko to je. V lahvičce to vytvořilo takovou jakoby blátivou hroudu. Taky to začlo divně zapáchat. A při otevření lahvičky se ozve tiché "tst". Teď jsem se na to kouknul a pořádně to protřepal a ono se to zase zhomogenizovalo do kapalna. Ale je to takové hodně husté. Mě to přijde, jakoby to "zkyslo" asi jako když zkysne mléko.
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Inkoust noodler's

Příspěvekod benzin » 31 pro 2017 11:26

Ahoj,

já mám ještě všechny Noodelry (asi sem si jich tehdy koupil nejvíc) z té objednávky. Nejvíc sem jich vypotřeboval rozlíváním po stole. Jeden hnědý noodler mi zatuhl. Tak sem do něho dolil vodu promíchal a píše dál. Dneska sem zrovna dopsal se zeleným a vymývám pero a uvažuju že natáhnu právě ten hnědý, nebo fialový.

Zkoušel sem si včera vodostálost. A z těch co mám, nejlíp drží zelený, fialový a hnědý. Oba modré (jak BBK, tak Midway) se rozpíjejí. Midway je dokonce srovnatelný s Parkerem co se voděodolnosti týče.

Jinak nejvíc mně na těch inkoustech štve to, že když se natáhnou do konvertoru obarví ho. Takže mám dvě pera ve kterých už nevidím kolik inkoustu je uvnitř, protože mají do konce jejich existence zabarvené balónky (mají napevno přidělaný takový mačkací gumový balónek do kterého se inkoust nasává). Takže dnes už Noodlery plním jenom do bombiček pomocí injekční stříkačky.

V zásadě mně nejvíc štve, že sem si neobjednal pořádný voděodolný světle modrý inkoust, protože nemám žádný inkoust vhodný k podepisování dokumentů.
benzin
 
Příspěvky: 40
Registrován: 13 zář 2013 07:56

Re: Inkoust noodler's

Příspěvekod Kaňka » 31 pro 2017 17:21

Zdravím. Nemáš voděodolný světle modrý inkoust?
Zastav se v papírnictví, a kup modrý dokumentní Koh-I-Noor. Barva požadavku odpovídá, voděodolnost je vynikající a odolnost vůči UV záření téměř absolutní. Každopádně tento inkoust vydrží více, než papír, na který budeš psát.
Kaňka
 
Příspěvky: 32
Registrován: 30 lis 2013 20:03

Re: Inkoust noodler's

Příspěvekod Petr.T.M. » 18 pro 2020 10:13

Přidám po letech jednu poznámku: Ve Watermanu Expert jsme měl natažený inkoust Noodler’s 54th Massachusetts. No a pero jsem někde založil, zapomněl a tím pádem s ním nepsal a inkoust zatuhl. To znamená totálně zalepené pero nerozpustnou hmotou. Vůbec se nedalo ani nic konvertorem do pera natáhnout. Odepsal jsem ho. No ale pak jsem jednou vzal do ruky kombinačky a podařilo se mi vytáhnout hrot s takovým tím vnitřním kanálkovým ustrojením - šlo to kupodivu celkem lehce. Po mechanickém opucování kartáčkem na zuby to vypadalo dost čistě. Po zasazení hrotu zpět ejhle - voda se natahovala v pohodě, inkoust též. Natáhl jsem dolkumentní De Atramentis dark blue. Píše. Teď už dám pozor a minimálně 1-2x týdně inkoust vypustím a pero propláchnu vodou a nechám vyschnout. Nicméně Noodler's fakt už ne.
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Inkoust noodler's

Příspěvekod graphophilus » 18 pro 2020 13:13

To se mi taky osvědčilo na některých perech vyjmout hrot a kanálky pročistit, ale chce to opatrně s kombinačkami, levného shaeffera na eurobombičky jsem zničil, ten systém s kapilárami byl moc měkký. Teď mám zajímavou zkušenost s černým KINm naplnil jsem ho do Cross Bailey a on v konvertoru drží jak přilepený. Pokud je bublina u pístu, všechno je v pořádku, píše mokře, s průtokem určitě není problém, ale když ho nosím hrotem vzhůru, bublina se přece jen časem dostane k hrotu, kde se drží a po nějaké době pero přestane pochopitelně psát. Potom stačí na něho zaklepat, aby inkoust sjel dolů. Se zeleným KIN a Kujaku Iroshizuku funguje naprosto bez problému. Inkoust určitě není hustý, spíš je to povrchové napětí. Nevím, jestli někdo pozoroval něco takového.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Inkoust noodler's

Příspěvekod Waterman » 19 pro 2020 09:26

Zdravím,
mohu se zeptat na spokojenost s tím dokumentní De Atramentis dark blue?
Děkuji za reference


Petr.T.M. píše:Přidám po letech jednu poznámku: Ve Watermanu Expert jsme měl natažený inkoust Noodler’s 54th Massachusetts. No a pero jsem někde založil, zapomněl a tím pádem s ním nepsal a inkoust zatuhl. To znamená totálně zalepené pero nerozpustnou hmotou. Vůbec se nedalo ani nic konvertorem do pera natáhnout. Odepsal jsem ho. No ale pak jsem jednou vzal do ruky kombinačky a podařilo se mi vytáhnout hrot s takovým tím vnitřním kanálkovým ustrojením - šlo to kupodivu celkem lehce. Po mechanickém opucování kartáčkem na zuby to vypadalo dost čistě. Po zasazení hrotu zpět ejhle - voda se natahovala v pohodě, inkoust též. Natáhl jsem dolkumentní De Atramentis dark blue. Píše. Teď už dám pozor a minimálně 1-2x týdně inkoust vypustím a pero propláchnu vodou a nechám vyschnout. Nicméně Noodler's fakt už ne.
Waterman
 
Příspěvky: 37
Registrován: 25 lis 2020 22:49

Re: Inkoust noodler's

Příspěvekod vojtahlad » 19 pro 2020 10:55

Petr.T.M. píše:Nicméně Noodler's fakt už ne.


Když necháte inkoust v peru zaschnout, inkoust za to nemůže ;)

Ale ve výsledku to mám se značkou Noodler's stejně. Noodler's 54th Massachusetts mě naprosto zklamal. Rozpíjí se jako blázen a barva je taková vyšisovaná, podstatně světlejší, než jsem čekal podle fotografií na webu. Apache Sunset na některých papírech zasychá věčně, až několik minut, Bad Blue Heron se také šíleně rozpíjí. Tři inkousty - tři problémy. Nemám ambice to zkoušet dál...
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Inkoust noodler's

Příspěvekod Petr.T.M. » 21 pro 2020 11:38

Waterman píše:Zdravím,
mohu se zeptat na spokojenost s tím dokumentní De Atramentis dark blue?
Děkuji za reference


Petr.T.M. píše:Přidám po letech jednu poznámku: Ve Watermanu Expert jsme měl natažený inkoust Noodler’s 54th Massachusetts. No a pero jsem někde založil, zapomněl a tím pádem s ním nepsal a inkoust zatuhl. To znamená totálně zalepené pero nerozpustnou hmotou. Vůbec se nedalo ani nic konvertorem do pera natáhnout. Odepsal jsem ho. No ale pak jsem jednou vzal do ruky kombinačky a podařilo se mi vytáhnout hrot s takovým tím vnitřním kanálkovým ustrojením - šlo to kupodivu celkem lehce. Po mechanickém opucování kartáčkem na zuby to vypadalo dost čistě. Po zasazení hrotu zpět ejhle - voda se natahovala v pohodě, inkoust též. Natáhl jsem dolkumentní De Atramentis dark blue. Píše. Teď už dám pozor a minimálně 1-2x týdně inkoust vypustím a pero propláchnu vodou a nechám vyschnout. Nicméně Noodler's fakt už ne.

No za mě dobrý. Sytost dostatečná, barva taková dost nevýrazně obyčejně šedo-černo-modrá. Drží dobře. Vodostálost v pohodě. S tekutostí problém není, tím Watermanem s hrotem F protéká v pohodě, možná spíš trošku více než méně. Na obyčejném papíru z normálního sešitu v pohodě, na starším vláknitějším savějším se trochu víc rozpíjel, ale to bylo spíše více tím papírem. Spíš bych ještě zkusil modrý dokumentní DeAtramentis - kvůli barvě. Ta černomodrá je taková obyč. Mám radši brilantnější jasnější modrou.
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Inkoust noodler's

Příspěvekod Petr.T.M. » 21 pro 2020 11:40

vojtahlad píše:
Petr.T.M. píše:Nicméně Noodler's fakt už ne.


Když necháte inkoust v peru zaschnout, inkoust za to nemůže ;)

Ale ve výsledku to mám se značkou Noodler's stejně. Noodler's 54th Massachusetts mě naprosto zklamal. Rozpíjí se jako blázen a barva je taková vyšisovaná, podstatně světlejší, než jsem čekal podle fotografií na webu. Apache Sunset na některých papírech zasychá věčně, až několik minut, Bad Blue Heron se také šíleně rozpíjí. Tři inkousty - tři problémy. Nemám ambice to zkoušet dál...

:) To je mi jasný, že primárně inkoust za to nemůže, ale obyčejný by se dal vypláchnot vodou. Tahle mrcha když zaschne, tak je to fakt totální lepidlo. Jinak taky myslím, že chce-li kdo voděodolný a světloodolný inkoust, je lepší buď klasický dokumentní od některé firmy (český koh-i-noor prý taky dobrý), nebo pak dražší pigmentový. Sailor Sei-boku super. Ale holt daň za stálost je to pravidelné vyplachování pera aby inkoust nezaschl.
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Inkoust noodler's

Příspěvekod vojtahlad » 22 pro 2020 12:34

Cenově dostupné pigmentové jsou Rohrer & Klingner SketchINK (http://blog.ipenstore.com/2017/11/rohrer-klingner-sketchink.html?m=0). Ve vodě se ani nehnou. Stojí kolem 10 Euro za lahvičku 50 ml, ale nevím o tom, že by je někdo prodával u nás.

U pigmentových inkoustů je časté proplachování nutnost. Nechat je v peru zaschnout by byl nejspíš ještě větší průšvih než u toho Noodler's.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

PředchozíDalší

Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků