- Čínský inkoust HERO - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Čínský inkoust HERO

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Čínský inkoust HERO

Příspěvekod trige » 10 zář 2013 18:08

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s tímto inkoustem? Na eBay je 60ml za cca 150 Kč i s dopravou http://www.ebay.com/itm/HERO-for-Founta ... 53f64c3bcc
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Čínský inkoust HERO

Příspěvekod Pavel Kotrla » 17 zář 2013 18:22

Přibližně před patnácti lety jsem vypsal dvě lahvičky (tehdy ještě uváděli 59ml) tohoto inkoustu (odstín Blue-Black) a byl jsem s ním spokojený. V žádném peru žádné problémy. Nevím jak teď, ale tehdy podle nápisu obsahoval antioxidant a antikorozní složku. (Souběžně jsem tehdy psal i Pelikanem 4001, který mi zplesnivěl.) Hero jsem tehdy kupoval v Česku a cena byla snad deset korun. Ale od té doby jsem na něj v papírnictvích nenarazil. Klidně bych koupil znovu.
Pavel Kotrla
 
Příspěvky: 40
Registrován: 03 kvě 2013 19:39
Bydliště: Bystřička

Re: Čínský inkoust HERO

Příspěvekod trige » 17 zář 2013 18:35

Děkuji, používám několik čínských per a mám k nim větší důvěr, než např. k Parkerům, ty téměř nepoužívám, totéž jsem tipoval i u inkoustu, již jsem jej objednal, čekám na něj, potom dám nějaké hodnocení.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Čínský inkoust HERO

Příspěvekod Exteron » 17 zář 2013 20:20

Docela by mě zajímala recenze na ten to inkoust :) Já osobně jsem neměl tak velkou důvěru v čínská pera, ale můj Baoer 388 je poměrně dobrý a (zatím) spolehlivý. Nicméně s inkousty se držím při zdi :D
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: Čínský inkoust HERO

Příspěvekod Kaňka » 30 lis 2013 22:41

Jelikož očekávám nějaká inkoustová pera z číny, začal jsem se zajímat o čínské inkousty HERO. Také pamatuji doby, kdy se u nás prodávaly v papírnictví za pár šupů.

Tak jsem se zajímal o možnosti jejich získání:
1) z Číny přes EBAY.com - s poštovným minimálně 150,- za kus
2) z ČR z AUKRA za 299,- plus poštovné. To mne dožralo,

a tak jsem hledal na netu trochu důsledněji. A ejhle - v českých papírnictvích a e-shopech ani ťuk, ale zato se potvrdilo, že poláci jsou národ obchodníků (překupníků, je-li libo). Takže jsem zjistil, že na polských e-shopech inkousty HERO nejsou vůbec žádnou neznámou.

Takže jsem intenzivně gůůůůůůglil a připravil se na výlet do CIESZYNA (pro čechy polský Těšín). A tak když jsem měl cestu kolem, do Polska jsem vyrazil. Jak jsem uspěl?

Dopředu jsem si vytipoval pět papírnictví (Sklep papierniczy) z nichž tři již neexistovaly a další dvě jiná jsem našel. Čínské inkousty HERO (polsky ATRAMENTY HERO) měli VE VŠECH ČTYŘECH navštívených papírnictvích. Ne ve všech měli právě dostupné různé barvy, ale vedli toto zboží. Takže jsem na zkoušku zakoupil:

- inkoust HERO washable blue (polsky atrament HERO niebeski)
- inkoust HERO blue-black (polsky atrament HERO granatowy)
- inkoust HERO black (polsky atrament HERO czarny)
V červené barvě, kterou si z minulosti pamatuji, bohužel v Polsku zřejmě není k dostání.

Ale tím nejlepším byla cena - pohybovala se od 3,2 do 4 PLN - cca do 25,- kč za kus.

Obrázek
Doma při průzkumu jsem zjistil, že JSOU TO ONY, tak jak si je pamatuji - stejný papírový přebal, stejná sklenička, stejná vůně (mně opravdu tyto inkousty voní).

A jak píšou? Tady máte malý náhled - pro porovnání s českým KOH-I-NOORem. Obvykle zkouším inkousty "zahustit - zintenzivnit barevný odstín", a tak jsem tyto zahuštěné použil taky.
Obrázek

A tady je další vzorek barev. Vše bylo psáno zkušebním perem TESCO za 12,- kč, jen poslední řádek je napsaný nově došlým laciným čínským perem Pirre Paul's F 101. To má docela mokrou stopu, takže barva je ještě tmavší, velmi temně modrá, skoro černá.
Obrázek

Na papíru inkoust zasychá rychle. V peru jsem ani u "na 200 procent zahuštěného" nezaznamenal po pěti minutách po otevření žádné problémy se zasycháním - pero psalo ihned.

Takže kdo tyto inkousty chce levně vyzkoušet - nechejte si je dovézt z Polska.
Naposledy upravil Kaňka dne 10 pro 2013 20:46, celkově upraveno 1
Kaňka
 
Příspěvky: 32
Registrován: 30 lis 2013 20:03

Re: Čínský inkoust HERO

Příspěvekod trige » 30 lis 2013 22:46

Prosím tě, co je zahušťování inkoustu a jak probíhá? Jak se např. zahušťuje na 200%? Díky r
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Čínský inkoust HERO

Příspěvekod Kaňka » 30 lis 2013 23:23

Není to nic složitého. Pro sebe originální inkoust z lahvičky označuji jako 100 procentní.

Takže dejme tomu mám 60 gramů inkoustu. Naleju ho do ploché misky (ať se rychleji odpařuje) a šup s ním na topení. ;) Když se odpaří tolik vody, že má zbylý inkoust 30 gramů, sliju ho zpět do lahvičky a je to pro mne 200 procentní inkoust - ztratil polovinu svého objemu odpařením vody.

Podobné ztemnění inkoustů můžeš vidět např. u per, která se málo používají. Po naplnění pera má inkoust jinou barvu, než když s ním budeš psát po měsíci nebo dvou - také se část vody odpaří.

Není to žádná věda, ale s inkousty za 300,- kč to asi nikdo úmyslně zkoušet nebude, ikdyž už i u těch jsem četl, že je někdo nechá pootevřené, ať trochu ztmavnou. U levných inkoustů je to zajímavá hra a pokud ještě začneš míchat jednotlivé barvy, můžeš si sám vyrobit odstín , který se ti líbí.
Obrázek

Například jsem psal směsí 3 díly KOH-I-NOOR modrý + 1 díl KOH-I-NOOR zelený, to celé zahuštěné na 200 procent (odpařena polovina vody). Teď se mi docela líbí modro-černý HERO zahuštěný na 200 procent - tady je porovnání těchto dvou na recyklovaném papíru v obyčejném sešitu:
Obrázek
Naposledy upravil Kaňka dne 11 pro 2013 19:52, celkově upraveno 1
Kaňka
 
Příspěvky: 32
Registrován: 30 lis 2013 20:03

Re: Čínský inkoust HERO

Příspěvekod ToFF » 01 pro 2013 12:47

fajn hrátky.
ToFF
 
Příspěvky: 60
Registrován: 07 dub 2013 10:45

Re: Čínský inkoust HERO

Příspěvekod trige » 01 pro 2013 14:58

Já myslel, že vlivem vzduchu dochází k nějaké nežádoucí oxidaci, či co :-)
Do Polska se stavím a děkuji za tip.
r
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Čínský inkoust HERO

Příspěvekod všd » 10 kvě 2017 01:03

Zkoušel jsem tento inkoust koupit v papírnictví v Polsku v Kladsku a podařilo se mi to ve třetím kde měli posledních šest kusů (po dvou modrý, tmavomodrý a černý). Nevím, zda se jeho dostupnost zhoršila, protože se celkově méně píše perem (viděl jsem tam ještě levnější polský inkoust a dražší Diamine a Pilot), nebo protože je jeho cena vyšší, než polských inkoustů (5,90 zł, tedy asi 40 Kč) a blíží se k ceně západních značek (Diamine, pravda menší balení, za 9,90 zł), nebo zda jde o regionální rozdíl oproti Těšínu.

Každopádně, říkali mi, že už dlouho je tímto inkoustem nezavezli a divili se, že jej tak moc chci a že v ČR není k dostání.
všd
 
Příspěvky: 5
Registrován: 27 dub 2017 01:32

Další

Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků