- Jakou barvu inkoustů používáte? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Jakou barvu inkoustů používáte?

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Jakou barvu inkoustu používáte nejčastěji? (top 3 barvy)

Modrá/modro-černá
54
39%
Černá
26
19%
Červená
16
12%
Zelená
20
15%
Hnědá
7
5%
Fialová
14
10%
 
Celkem hlasů : 137

Re: Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod Exteron » 07 pro 2013 10:31

dadlu píše:V současnosti inkousty holandského prodejce pen P.W.Akkerman (Den Haag), vydané k příležitosti oslavy 100let od založení. Konkrétně Shoking Blue, Laan van Nieuw Oost-Indigo, China town Red. Úžasné inkousty v nádherných 150ml lahvičkách typ Jif-Waterman.


Nešlo by udělat nějakou tu "review" na tyto inkousty? :)
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod dadlu » 09 pro 2013 21:10

to ToFF,
Momentálně žiju v Holandsku, takže nakupuju přímo v prodejně u Akkermana v Haagu. Pokud máš o nějaký zájem, mužů dovézt a předat v Praze, v ČR budu kolem Vánoc. Samozřejmě jdou objednat online na vulpennen.nl, ale to se vyplatí objednat 3 a více kvůli poštovnému.
dadlu
 
Příspěvky: 4
Registrován: 29 lis 2013 12:17

Re: Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod dadlu » 09 pro 2013 21:12

Exteron píše:
dadlu píše:V současnosti inkousty holandského prodejce pen P.W.Akkerman (Den Haag), vydané k příležitosti oslavy 100let od založení. Konkrétně Shoking Blue, Laan van Nieuw Oost-Indigo, China town Red. Úžasné inkousty v nádherných 150ml lahvičkách typ Jif-Waterman.


Nešlo by udělat nějakou tu "review" na tyto inkousty? :)
dadlu
 
Příspěvky: 4
Registrován: 29 lis 2013 12:17

Re: Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod dadlu » 09 pro 2013 21:14

Pokusím se najít si trochu času na review :)
dadlu
 
Příspěvky: 4
Registrován: 29 lis 2013 12:17

Re: Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod Juraj1 » 19 led 2014 02:28

Jako maly prcek jsem dostal od stryce Parker Penman Sapphire. To byl DOKONALY inkoust. Uz mam jenom zbytecek na par naplneni a to si strezim jako oko v hlave. Dale pouzivam Diamine Sapphire/Majestic Blue, nejcasteji smichane v pomeru 1:1, pak to je hodne podobne prave jiz zminovanemu Penmanovi. Dale mam Parker Quink Blue a Blue Black. Tyto inkousty moc nevyuzivam. Prestoze voni nadherne, tak jsou huste a v kombinaci s nekterymi mymi pery spatne pisi. Pera vynechavaji, rychle zasychaji. Jako posledni chci zminit inkoust Pelikan Edelstein Sapphire blue, ktery je velice svetly a hodi se k velice vlhkym perum. Jinak v kombinaci s Diamine Majestic blue je nadherny 8-)
Juraj1
 
Příspěvky: 20
Registrován: 25 úno 2012 13:21


Re: Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod 3022 » 04 říj 2015 17:06

Jedna z veci ktere se mi na plnicich perech libi je moznost vybrat si vlastni inkoust... a pripadne si ho i namichat. Osobne zatim ponejvice experimentuji s ruznymi kombinacemi inkoustu KIM - z cerne, svetle modre, zelene a cervene se da namichat spousta barev.

Osobne jsem nucen oodlisovat "sluzebni" psani a psani "jen" pro sebe.

Do normalnich dokumentu casto temer povinne, musim psat modrou... preferoval pak bych tmavsi syte odstiny, neco co je nejcasteji oznacovane jako pulnoci modr (definice se casto docela lisi). Kdyz ale treba doplnuji vlastni, z pocitace tistene dokumenty, tak do nich veci dopisuji cernou, aby si to udrzelo takovy ten puvodni oficielni raz.

Pri psani pro sebe mi jde o to "citelnost" a o "pohodlnost" a prijemnost pro oko. Modrou povazuju za spis tradici, vychazejici snad spis z puvodniho slozeni ci vyroby inkoustu - ikdyz nektere odstiny modre mohou byt zajimave, preferoval bych jine barvy. Puvodne jsem predpokladal, ze cerna vytvori nejlepsi kontrast pro cteni, ale kupodivu to pusobi "tvrde" a zda se mi to docela nepohodlne pro oko. Z tech barev co jsem zkousel zatim preferuju bud tmave zelenou, nebo neco mezi tmave fialovou a purpurovou (v HTML kodu neco mezi barvami DarkOrchid, MediumVioletRed a DarkMagenta)... pro zjednoduseni by se mozna dalo rict, ze neco jako hodne syte ruda nebo syte zelena je pro me to prave, ale presto ten odstin nevystihuje.

~ tyto dve barvy se mi zatim zdaji nejlepsi... nekde jsem ale videl text napsany tmave hnedou a kupidivu vypadal dost zajimave a prijemne. Tak treba hnedou vyzkousim priste.
3022
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 zář 2015 10:20

Re: Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod Vlcacka » 23 úno 2016 08:39

Mám každé pero naplněné jinou barvou a snažím se je poctivě střídat. Hlavně při psaní dopisů.

Aktuální stav u per, které opravdu používám je takový:

Imperial - Diamine Claret
Centropen 10010 - Montblanc Winter Glow
Centropen 10012 - Diamine Jet Black
Centropen 10014 - S.B.R.E. Brown by Diamine
Centropen 10016 - Montblanc Leo Tolstoy
Centropen 4164 - Diamine Imperial Purple

Lamy Vista - Diamine Autumn Oak
FranklinCovey Freemont - Diamine Sapphire Blue (bombičky)
Pilot 78G - Diamine Jet Black
Sheaffer VFM - Pelikan Brilliant Green (bombičky)
Baoer 388 - Diamine Claret

Nejoblíbenější mám modré - Leo Tolstoy a Sapphire Blue, nadšená jsem ale i z Diamine Autumn Oak, protože má překrásné stínování.
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod tritrek » 23 úno 2016 10:29

Vlcacka píše:Mám každé pero naplněné jinou barvou a snažím se je poctivě střídat. Hlavně při psaní dopisů.

Aktuální stav u per, které opravdu používám je takový:

Imperial - Diamine Claret
Centropen 10010 - Montblanc Winter Glow
Centropen 10012 - Diamine Jet Black
Centropen 10014 - S.B.R.E. Brown by Diamine
Centropen 10016 - Montblanc Leo Tolstoy
Centropen 4164 - Diamine Imperial Purple

Lamy Vista - Diamine Autumn Oak
FranklinCovey Freemont - Diamine Sapphire Blue (bombičky)
Pilot 78G - Diamine Jet Black
Sheaffer VFM - Pelikan Brilliant Green (bombičky)
Baoer 388 - Diamine Claret

Nejoblíbenější mám modré - Leo Tolstoy a Sapphire Blue, nadšená jsem ale i z Diamine Autumn Oak, protože má překrásné stínování.

Môžem sa spýtať na Diamine Jet Black? Naozaj je "černočerná"? Hľadám totiž ozajstnú čiernu, zatiaľ som skúšal KIN, Pilot a Shaeffer, tieto idú s tenšími hrotmi do siva...
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod Vlcacka » 23 úno 2016 10:56

Myslím, že bádáme nad stejnou věcí. A ne, není, prostě jsem se světlejším kličkám nevyhnula. U Centropenu se širším hrotem je to markantnější než u Pilotu s japonským hrotem F (tedy spíš evropským EF). Co jsem zde četla názory, černý jak bota by měl být třeba Sailor nebo Private Reserve, ale ten v ČR dostupný není.
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

PředchozíDalší

Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků