- Jakou barvu inkoustů používáte? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Jakou barvu inkoustů používáte?

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Jakou barvu inkoustu používáte nejčastěji? (top 3 barvy)

Modrá/modro-černá
54
39%
Černá
26
19%
Červená
16
12%
Zelená
20
15%
Hnědá
7
5%
Fialová
14
10%
 
Celkem hlasů : 137

Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod Exteron » 01 lis 2013 21:09

Napadlo mě udělat malé zmapování našich inkoustových preferencí. Volil jsem základní barevné spektrum(resp. to co mám doma :D) Pokud nějaká barva chybí, tak jí přidejte. Já osobně požívám hlavně modrou/modročernou, černou a hnědou :) A co vy?
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod Felix_Leptosol » 01 lis 2013 21:32

Osobně používám nejčastěji zelenou (střídám kolem pěti odstínů..), ale často také modrou, rudou, červenou, hnědou, do oranžova/barvy mědi, několik barev mezi modrou, zelenou, šedou (přesně ty barvy pojmenovat nedokážu), čas od času dojde na černou či fialovou..
Felix_Leptosol
 
Příspěvky: 4
Registrován: 22 říj 2013 18:59

Re: Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod ypres_bass » 02 lis 2013 21:01

konkrétně: Pelikan 4001 Purple, Pelikan 4001 Black, Kohinor Zelený
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Re: Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod Exteron » 03 lis 2013 13:42

Tak tedy konkrétně teď používám zbytky od Noodler's modrá: n. Bad belted blue/parker blue; hnědá: n. Beaver/ Sheaffer brown; černá: n. heart of darkness.
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 03 lis 2013 14:09

Momentálně jedu na fialovém Diamine, který jako jediný z inkoustů co mám vydrží i vodní nehody :) A co si budeme povídat, 2 děti (rok a 3 roky) to je příležitostí k nehodám :)
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod kerad » 03 lis 2013 14:52

Pouzivam hlavne modrou ale taky i cernou. Mam je rad. Mam taky trosku namichane barvy, jak modrou z turkusovou, zelenou z hnedou a posledno jsem pinkovou zmichal z cernou. Mam ještě lachwićku do kterej zlivam všechny pozustalosti s lachvicek nebo s per které uz ne pouzivam. Ale to v praxe je nejaky svetlo cerny :) .
kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław

Re: Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod Josef.Pope » 05 lis 2013 19:44

K támatu mé používané barvy:

Obrázek

Nejpoužívanější je Royal Blue, Prussian Blue, Raw Sienna a Woodland Green.
Josef.Pope
 
Příspěvky: 50
Registrován: 30 říj 2012 23:26
Bydliště: Brno

Re: Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod Marty » 23 lis 2013 16:38

Já píšu nejvíce tyrkysovou - jednou jsem k Vánocům dostal Waterman bleu mers du sud a úplně se do ní zamiloval :) Když celá lahvička došla, dokoupil jsem Diamine Marine, a to je ještě vyšperkovanější specialitka :)
Obrázek

Píšu tím opravdu denně už několik let a pořád se mi ta barva neomrzela.
Doplňuji to dalšími barvičkami, poslední dobou mám vždy v jednom peru sebou Diamine Coral - na fotkách co jsem vygooglil to vypadá pokaždé jinak, ale je to taková zajímavá červenooranžová. Tady to mi přijde celkem věrné.
NEW: Pilot 78G Teal F • Jinhao 650 Rosewood 18K GP M
Vtg: Montblanc Model 22 • Parker Jotter ball Čs.Filharmonie
Daily: Lamy AL-star F • Parker Vector SS F • Parker Vector Black Resin M • Cross Tech3 Black
Inks: Diamine & Waterman
Marty
 
Příspěvky: 9
Registrován: 23 lis 2013 12:18

Re: Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod dadlu » 30 lis 2013 12:41

V současnosti inkousty holandského prodejce pen P.W.Akkerman (Den Haag), vydané k příležitosti oslavy 100let od založení. Konkrétně Shoking Blue, Laan van Nieuw Oost-Indigo, China town Red. Úžasné inkousty v nádherných 150ml lahvičkách typ Jif-Waterman.
dadlu
 
Příspěvky: 4
Registrován: 29 lis 2013 12:17

Re: Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod ToFF » 07 pro 2013 10:20

dadlu,
jak si se k ním dostal, objednával si přes jejich shop http://www.vulpennen.nl/?
ToFF
 
Příspěvky: 60
Registrován: 07 dub 2013 10:45

Další

Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků