- Inkoust Parker - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Inkoust Parker

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Inkoust Parker

Příspěvekod Firzen » 25 kvě 2011 22:54

Před nedávnem jsem se stal šťastným majitelem nového Parkeru. Rozhodl jsem se, že budu používat originální inkoust. Netušil jsem vůbec, jak bude inkoust vypadat. Po rozbalení balíčku jsem byl opravdu mile překvapen; myslím, že lahvičky s inkoustem této značky mají zkrátka svůj půvab.

Inkoust zasychá rychle a má velmi pěkný sytě modrý odstín (jinou barvu zatím nemám). Na žádném papíře se mi ještě inkoust nerozpíjel, dokonce i když pero nechám "stát" na jednom místě na papíře, tak se nic neděje - to už ale možná bude zásluhou pera. Na některých papírech inkoust trochu vynechává - ale ne tak strašně jako některé propisky, pouze je to taková tečkovaná stopa. V takových případech ale stačí psát trochu pomaleji.

Moje varianta by měla údajně být nevypratelná modrá. Což o to, z rukou jde smýt skutečně velmi špatně, ale bohužel na papíře se i přesto rozmaže. Příště tedy koupím vypratelnou, protože výsledek na papíře je stejný a jde to snadno smýt z kůže.

Obrázek
Lahvička s inkoustem

Obrázek
Text napsaný inkoustem Parker

Obrázek
Rozmazání nasliněným prstem
Firzen
 
Příspěvky: 8
Registrován: 20 kvě 2011 16:06
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Inkoust Parker

Příspěvekod maxowu » 27 kvě 2011 19:33

Musím říct, že vše co Firzen napsal je naprostá pravda.
Mám stejnou zkušenost-Parker Quink-modrý "permanentní" je jemný a krásně, sytě modrý inkoust, který ovšem nemá nic s permanentním společného.
Je zmizíkovatelný a například seznam nákupu se jen pouhou vlhkostí prsů úplně rozpatlá a máte modré prsty. :(
Ale kvůli té modré ho občas používám.
PS: lahvička se mi taky líbí.
maxowu
 
Příspěvky: 56
Registrován: 25 dub 2011 12:01
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Inkoust Parker

Příspěvekod vyrbl » 28 črc 2011 09:26

Zajímavý je popisek v penshop.cz (http://www.penshop.cz/DetailPage.asp?DPG=4641):
Modrý a vypratelný modrý inkoust je standardne zmizíkovatelný.


Tak mě to přivádí na myšlenku, že v podání Parker vypratelný inkoust znamená, že když si ho nacákám na košili, po praní nezbude ni fleku. Normální inkoust, který sice není voděodolný (maže se), po praní fleky nechá.

Inkoust, který by měl vydržet vše (tedy i to máznutí mokrým prstem nebo mrholení (to mě mimochodem bere, když si čtu svoje poznámky třeba s adresou a mrholí mi do nich - to jsou zápisky hned veselejší :D ) se jmenuje "dokumentní" (např. http://www.penshop.cz/DetailPage.asp?DPG=10038).
Parker Frontier SS GT, P. Vector SS GT, P. Jotter Special Blue
Obchůdek: Krásné psaní a věcičky ... ITBlog ... URL1
vyrbl
 
Příspěvky: 39
Registrován: 20 črc 2011 08:20

Re: Inkoust Parker

Příspěvekod maxowu » 29 črc 2011 20:29

No ten dokumentní opravdu vydrží, ale jeho podstatným handicapem je jeho chemická agresivita-prostě leptá hrot. :cry:
maxowu
 
Příspěvky: 56
Registrován: 25 dub 2011 12:01
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Inkoust Parker

Příspěvekod jersey.se » 07 bře 2012 00:00

Maxowu napsal: " ...seznam nákupu se jen pouhou vlhkostí prsů úplně rozpatlá..."

Vlhkostí prsů se rozpatlá nejen seznam :lol:
jersey.se
 
Příspěvky: 20
Registrován: 19 kvě 2011 15:35

Re: Inkoust Parker

Příspěvekod vyrbl » 09 bře 2012 08:51

maxowu píše:seznam nákupu se jen pouhou vlhkostí prsů úplně rozpatlá a máte modré prsty


Tak jsem si až do teď myslel, že jsem jediný blázen, co chodí na nákupy s lístečkem napsaným plnicím perem. Tak založíme klub rozmazaných nákupních lístečků. :lol:
Parker Frontier SS GT, P. Vector SS GT, P. Jotter Special Blue
Obchůdek: Krásné psaní a věcičky ... ITBlog ... URL1
vyrbl
 
Příspěvky: 39
Registrován: 20 črc 2011 08:20

Re: Inkoust Parker

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 05 bře 2013 21:41

U inkoustu Parker mi není úplně jasný co od kterého očekávat
Vypratelný bych chápal jako méně odolný, ale co permanentní? Jak jej charakterizovat? Jaká bude stálost zápisu, je vhodný i na významnější zápisy, který mají vydržet pár desítek let?
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Inkoust Parker

Příspěvekod Golfista » 05 bře 2013 22:52

Mám inkoust Prker Quink, černý.
Zkoušel jsem nějaké druhy kaligrafického písma a použil jsem kaligrafické pero. Psal krásně, černá nemá žádný nádech jiné barvy. Jenom zasychání je zdlouhavé. Normální text napsaný tenkou čárou, zaschne celkem rychle, ale pokud se slije nějaké bříško, nebo část písmene, tak zasychá příšerně dlouho. Na něco čekám už přes 5 minut a je to stále mokré.
To samé napsané dokumentním K-I-N je suchý okamžitě.
Golfista
 
Příspěvky: 95
Registrován: 18 pro 2012 20:53

Re: Inkoust Parker

Příspěvekod Petr.T.M. » 18 bře 2013 19:29

Mám dva Parkery Vector, oba s hrotem F. V jednom inkoust Parker modrý, v druhém Parker zelený. V obou konvertory. Modrý inkoust po cca pěti-sedmi dnech nepsaní mírně zaschl. Nezabral ani po pár tazích. Jen tak jaksi cosi nějakou stopu ale dohromady kdenictunic. Zelený po zhruba stejné době nepsaní zabral na první tah. To jen tak na okraj jakýsi postřeh s inkousty Parker.
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Inkoust Parker

Příspěvekod ondra.palas » 19 bře 2013 07:58

Zajímavá "vlastnost" inkoustu...nebo pera? Jestli to přischnutí nezpůsobuje nějaká nedokonalost v těstnosti pera/konvertoru?

Já mám 3 pera, kterými píšu opravdu hodně výjimečně (Cross Aventura + PR Midnight Blues, Lamy Logo + Sheaffer Turqoise, Waterman Hémispere + Waterman Violet), když některé z nich vytáhnu třeba po dvou i více týdnech, všechna píšou okamžitě bez zaváhání.
ondra.palas
 
Příspěvky: 42
Registrován: 07 zář 2012 13:47
Bydliště: Dačice

Další

Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků