- Ty pera jsou pěkně vybíravá !!! - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Ty pera jsou pěkně vybíravá !!!

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Re: Ty pera jsou pěkně vybíravá !!!

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 03 bře 2013 22:02

Sonet SS s hrotem F mám také a zasychání tak jak je popsáno neregistruji... Dnes jsem omylem udělal test s nezavřeným perem a po dokončení telefonátu jsem se musel snažit cca půl minuty (telefonoval jsem přes 20 minut a teplota v místě kde leží pero se standardně pohybuje nad 26°C (je to nad prostorem, kde si běží počítač takže teplíčko tam je :) ))

Momentálně dopisuji bombičku Modročerný Parker Quink, ale obdobné chování mám vyzkoušeno i s Blue Quink "permanentní". Se zasycháním jsem zápasil po dobu co jsem ladil hrot aby stopa byla jemná a plynulá na první dotek pera k papíru... Pokud máš cestu do Prahy mohu nabídnout naplnění konvertoru nebo bombičky aby se vyloučil / potvrdil inkoust :)
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Ty pera jsou pěkně vybíravá !!!

Příspěvekod tomkeb » 03 bře 2013 23:34

Zelený Koh-I-Noor už se podle mě nevyrábí, nebo ho aspoň nemají na stránkách v katalogu. Dřív byl určitě na pultech kromě černé, modré a červené ještě fialový a zelený, ale možná to bylo ještě pod značkou Gama (jednu lahvičku fialového inkoustu Gama jsem nedávno našel v hloubi šuplíku)…
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Ty pera jsou pěkně vybíravá !!!

Příspěvekod ypres_bass » 04 bře 2013 11:31

tak jsem vytáhl konvertor a napichl ho do jiného pera - stejný problém
injekčně jsem naplnil prázdnou bombičku jiným (dokumnetním) inkoustem, rozepsal a odložil do kelímku, večer napíšu jak to dopadlo
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Re: Ty pera jsou pěkně vybíravá !!!

Příspěvekod Walter20 » 04 bře 2013 13:07

ypres_bass píše: Myslíte že zelený Kohinor bude moc velký sajrajt? Nejsem si jist jestli ho dělají, ale myslím že jsem ho v regále viděl (jestli to nebyla tuš)...


Jestli se zelený Koh-I-Noor pro plnící pera ještě vyrábí, to nevím, aktuálně jsem ani odpověď nehledal, ale v obchodní síti je lehce dostupný (např. v UH je běžně k mání).
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Ty pera jsou pěkně vybíravá !!!

Příspěvekod ypres_bass » 04 bře 2013 22:16

ypres_bass píše:tak jsem vytáhl konvertor a napichl ho do jiného pera - stejný problém
injekčně jsem naplnil prázdnou bombičku jiným (dokumnetním) inkoustem, rozepsal a odložil do kelímku, večer napíšu jak to dopadlo
na první nasazení jede jakoby nic. takže to bylo v náplni...
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Předchozí

Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 11 návštevníků