- Má zkušenost s inkousty Diamine - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Má zkušenost s inkousty Diamine

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Re: Má zkušenost s inkousty Diamine

Příspěvekod tomkeb » 06 led 2013 11:03

Mediterranean Blue – barva hodně odpovídá názvu, což nejlíp vyjádří obrázek níže (vizte barvu moře). Žádné problémy s propíjením ani rozpíjením. Velmi pěkná barva, ovšem, na oficiální použití je to podle mě až moc odvážný odstín modré.
Obrázek

Kelly Green – úžasná zelená, jelikož to není ta typická, běžná zelenotyrkysová, spíš vypadá vyloženě čerstvě, přírodně, jako svěží jarní trávník. Při psaní má trochu živější, žlutější odstín který rychle ztmavne a zezelená. Dost velký neduh však je srážení inkoustu na hrotu…
Obrázek
Naposledy upravil tomkeb dne 23 led 2013 11:37, celkově upraveno 1
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Má zkušenost s inkousty Diamine

Příspěvekod simakp1 » 22 led 2013 11:11

Mám zkušenost s inkoustem DIAMINE BLUE/BLACK PETROL NEW: jedná se o inkoust, který pomáhal míchat český PENSHOP a využil k tomu své bohaté zkušenosti s inkousty. Inkoust se povedl, výrazně tmavě modrý s výrazným nádechem tmavé zelené - originální barva.
Jinak ovšem má inkoust typické vlastnosti této značky, která není mou oblíbenou: nepříliš dobře kryje, barvy nejsou úplně syté jako u jiných značkových inkoustů. Rozmazává se také, a to i když je zaschlý. Ne sice moc, ale přece. To je klíčové místo v problematice inkoustů: ty, které výborně kryjí, se často rádi po zaschnutí mažou. To je příklad inkoustu LAMY, který je po všech stránky výtečný, krásně barevný, skvěle kryje, dobře teče, ale na papíře drží špatně. To je problém: když něco vepisujete do již hotového textu, můžete si napsané rozmazat svou vlastní rukou.
Tento problém by snad neměl mít nejdražší běžně dostupný inkoust na trhu: SAILOR. Také se mi dle referencí dobře jevil inkoust NOODLER'S, ale ten je třeba objednat z Ameriky. To časem udělám a ozvu se se svou zkušeností.[/size]
simakp1
 
Příspěvky: 13
Registrován: 19 led 2013 19:43

Re: Má zkušenost s inkousty Diamine

Příspěvekod Walter20 » 23 led 2013 00:40

simakp1 píše:... Jinak ovšem má inkoust typické vlastnosti této značky, která není mou oblíbenou: nepříliš dobře kryje, barvy nejsou úplně syté jako u jiných značkových inkoustů. Rozmazává se také, a to i když je zaschlý. Ne sice moc, ale přece. To je klíčové místo v problematice inkoustů: ty, které výborně kryjí, se často rádi po zaschnutí mažou. To je příklad inkoustu LAMY, který je po všech stránky výtečný, krásně barevný, skvěle kryje, dobře teče, ale na papíře drží špatně. To je problém: když něco vepisujete do již hotového textu, můžete si napsané rozmazat svou vlastní rukou...[/size][/color]


Ad sytost inkoustů Diamine versus konkurence: Diamine má celou řadu (desítky) inkoustů, každý je trochu (někdy i zásadně) v mnoha ohledech jiný - tedy mj. i výslednou sytostí (a tak to má v podstatě většina konkurence - Parker, Pelikan, Montblanc, Waterman, Noodler's ad., bavíme-li se o standardních vodě neodolných inkoustech - vynechejme různé "dokumentní" aj., či přímo pigmentové zmíněné značky Sailor nebo Platinum). Už ani nezmiňuji, že svou roli tady sehrává také typ užívaného pera (a způsob jeho plnění, kvalita a vlastnosti hrotu - materiál, konstrukce, síla, osazení apod.), papír, se kterým je konkrétní inkoust používaný, nakonec i podklad samotného papíru atd. To je na dlouhou diskuzi.

Ad "typické vlastnosti této značky": Co je vlastně "typickou" (charakteristickou) vlastností této značky? Skutečně výše zmíněné připomínky? :) Nelze je ale stejně tak dobře vztáhnout i na mnohé inkousty jiných výrobců? Kupříkladu od Diamine odstín Majestic Blue. Sytá barva, krytí výborné. Ovšem nechává vyšší vrstvu, delší dobu schne, rád se rozmaže i po zaschnutí (viz už "vyšší vrstva"). Že by se po zaschnutí rozmazával zrovna "Blue Black Petrol" (viz např. levnější Parker Reflex, Frontier, I.M. s hroty F a M), to mi přijde zajímavé (pokud nemyslíš rozmazání díky vlhké ruce apod.). Tento odstín používám denně několik měsíců, podobnou zkušenost jsem nezaznamenal, vlastně mne překvapuje. :)
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Má zkušenost s inkousty Diamine

Příspěvekod janamarie » 23 led 2013 10:22

Zkouším dnes Diamine Mediterannean blue. Rychle zasychá, dobrá skluznost. Barva navodí trochu tepla do do zimních měsíců.Obrázek
janamarie
 
Příspěvky: 2
Registrován: 22 led 2013 09:52

Re: Má zkušenost s inkousty Diamine

Příspěvekod Paracelso » 23 led 2013 23:28

Moc hezkej odstín! Nemáš vlastní zkušenost s voděodolností u Mediterannean ?? Četl jsem o něm nějaký rewiev, kde vodní test moc nedopadl...
Paracelso
 
Příspěvky: 15
Registrován: 14 led 2013 22:09
Bydliště: Prague

Re: Má zkušenost s inkousty Diamine

Příspěvekod tomkeb » 24 led 2013 00:21

Obrázek řekne víc než tisíc slov:
Obrázek
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Má zkušenost s inkousty Diamine

Příspěvekod Paracelso » 24 led 2013 10:49

Děkuju za vzorek! To opravdu mluví za vše. :D

Ta barva je taková příjemně svěží, jen bych se vzhledem k její světlosti a průsvitnosti bál, že bude po čase vybledávat, což ??
Paracelso
 
Příspěvky: 15
Registrován: 14 led 2013 22:09
Bydliště: Prague

Re: Má zkušenost s inkousty Diamine

Příspěvekod tomkeb » 24 led 2013 12:11

Doteď jsem žádné blednutí u napsaného nezaznamenal, ale poprvé jsem tím inkoustem psal teprve před pár týdny…
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Má zkušenost s inkousty Diamine

Příspěvekod Josef.Pope » 08 úno 2013 18:40

Také přispěji svým příspěvkem co se týče inkoustů Diamine. Zde jsou odstíny se kterými píši.

Bohužel se mi nedaří obrázek vložit, tak později. Jen pro info. Na obrázku je porovnání těchto odstínů:
Diamine Prussian Blue
Diamine Royal Blue
Diamine Presidential Blue
Diamine Raw Sienna
Naposledy upravil Josef.Pope dne 21 úno 2013 09:58, celkově upraveno 2
Josef.Pope
 
Příspěvky: 50
Registrován: 30 říj 2012 23:26
Bydliště: Brno

Re: Má zkušenost s inkousty Diamine

Příspěvekod ondra.palas » 13 úno 2013 18:51

Dnes jsem si všiml dost výrazného zblednutí inkoustu Diamine Ultra Green. Zapisuju si na stránky v zápisníku v řádcích pod sebe jednotlivé body (hesla) k déletrvajícím pracovním zakázkám nebo osobním zájmům. Ty nejstarší jsou oproti novějším výrazně světlejší a text je jakoby bez textury. Stáří těch nejstarších zápisků je maximálně půl roku. Vím, že klasické inkousty Diamine nejsou světlostálé, ale tohle mě dost zarazilo. Navíc, když text je v zápisníku a jeho stránky otevírám na světlo boží vždycky jen na chvilku.

Asi se začnu porozhlížet po trvanlivějších inkoustech.
ondra.palas
 
Příspěvky: 42
Registrován: 07 zář 2012 13:47
Bydliště: Dačice

PředchozíDalší

Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků