- Má zkušenost s inkousty Diamine - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Má zkušenost s inkousty Diamine

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Re: Má zkušenost s inkousty Diamine

Příspěvekod tomkeb » 18 dub 2013 21:24

Po dlouhém vybírání hnědé jsem zvolil Saddle Brown a dobře jsem udělal. Jsem z ní opravdu nadšený a myslím, že se pomalu stává mojí osobní barvou… je svébytná, ale přitom nebije do očí, takže mám odvahu ji použít i na oficiální věci, při letmém pohledu může připomínat prostě černou. Co se týká vlastností, nemůžu Saddle Brown nic vytknout, hlavně mě těší, že na rozdíl od dalších mnou vlastněných inkoustů Diamine nekrystalizuje na hrotu, ba dokonce vydrží velmi dlouho nezasychat když nechám pero otevřené. Barvu docela vystihuje název, sedlo bych si možná představoval trochu víc sytější, přesto bych si ji dovolil označit za takovou koňskou, přírodní. Když jsem odložil modrou a začal psát hnědě, i méně všímaví lidé kolem se začali divit, že píšu perem. :lol:

Zde malá ukázka psaná Pilotem Metropolitan <F>, který jsem před pár dny vychvaloval v příslušné podsekci:
Obrázek

A přidávám ještě ten samý text, jeho pravá strana strávila pár desítek sekund pod tekoucí vodou. Část barvy se smyla, ale část zůstala "uchycena" na papíře, bez problémů čitelná:
Obrázek
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Má zkušenost s inkousty Diamine

Příspěvekod Walter20 » 13 kvě 2013 00:52

Diamine Majestic Blue: Jedná se o sytý tmavě modrý inkoust s výrazným stínováním, místy s překryvem do leskle červeného odstínu (na běžném textu jasně patrný jen při bočním pohledu). Tekutost tohoto inkoustu je solidní, doba schnutí zapsaného textu závisí od použitého papíru; v případě více savějšího si počkáte přibližně 10 sekund (typicky levné papíry do kopírky, diáře Moleskine apod.), u hladšího papíru s nižší schopností absorpce trvá zaschnutí i v řádu několika desítek sekund (např. Rhodia DotPad No. 16, Clairefontaine Collegeblock), přičemž musíte počítat i s tím, že Majestic Blue zde zanechává vyšší vrstvu. Tím je i později náchylnější k rozmazání (především pokud máte vlhké ruce). Odolnost proti vodě a jiným tekutinám je slabá, viz už můj dřívější test:

viewtopic.php?f=31&t=44&start=10#p921

Pokud pero (Jinhao 159, Parker I. M., TWSBI 540) napuštěné tímto inkoustem odložíte bez víčka na víc jak tři až pět minut, hrot zaschne. Ovšem Majestic Blue docela rychle zaschne i v uzavřeném peru, které nemá skutečně dobře těsnící vršek. Následné čištění (vymývání) pak není žádná slast, v pravdě se docela zapotíte. :)


Stručné hodnocení v několika bodech:

+ Sytá barva
+ Hezké stínování
+ Netradiční (a originální) červený lesk v překryvu
+ Solidní tekutost
+ Velmi dobrá cena

- Delší čas potřebný k zaschnutí na hladkém papíru
- Vyšší vrstva
- Nízká odolnost proti vodě
- Hůře se čistí z pera

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

P. S. V případě užití papíru Moleskine dochází k znatelnému osrstění textu (viz detail výše), které u ostatních komentovaných papírů nezaznamenáte. Dobrou volbou není ani kombinace Diamine Majestic Blue s papírem Moleskine s ohledem na propíjení.

P. S. 2. V ukázce č. 1 mám samozřejmě chybu v názvu papíru, nejedná se o Clairefountaine, ale o Clairefontaine.
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Má zkušenost s inkousty Diamine

Příspěvekod Josef.Pope » 15 črc 2013 19:56

Zdravím všechny,
po delší rozvaze jsem se rozhodl otestovat i poněkud netradiční barvy inkoustu a tradičně jsem vybral červenou a zelenou. Modrá a hnědá v mém repertoáru již je a ty jsem jen trochu rozšířil. Nejdříve jsem prošel různé weby, abych zjistil jak odstíny vypadají. Bohužel těžká rada, protože stejné odstíny do dosti liší a je proto poněkud těžké vybrat tu "svou" barvu. Tak jsem se rozhodl, že nejlepší bude osobní zkušenost a vybral jsem web a barvy u kterých jsem předpokládal největší shodu a které se mi líbily.

Co se týče věrnosti barev, tak asi nejlépe mi vyšel
http://www.gouletpens.com

A nyní barvy, které jsem vybral. Jen na doplnění, pero má hrot B.

Obrázek

Otázkou je, který inkoust ted vybrat. U modrých jsou favorité Sapphire Blue a Prussian Blue.
Josef.Pope
 
Příspěvky: 50
Registrován: 30 říj 2012 23:26
Bydliště: Brno

Re: Má zkušenost s inkousty Diamine

Příspěvekod Walter20 » 16 črc 2013 08:02

Prussian Blue je pro oko velmi hezký odstín modré (uklidňující, přispívá k dobré čitelnosti), zvlášť ve spojení s širším hrotem (ale to se už opakuji...). Některé se mi víc líbily v jiných perech (viz Tvá předešlá ukázka dvě strany zpět: Royal Blue + Parker I. M. s hrotem M, Presidential Blue + Parker Frontier s hrotem M).
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Má zkušenost s inkousty Diamine

Příspěvekod zmizik » 13 zář 2013 08:07

zkoušel sem můj nový diamine
http://www.zmizik.com/upload/inkoust.jpg
zmizik
 
Příspěvky: 7
Registrován: 22 bře 2013 19:06

Re: Má zkušenost s inkousty Diamine

Příspěvekod Tapeta » 04 čer 2014 10:17

Ahoj,
omlouvám se, že vstupuji do debaty, ale mám prosbu. Nemohli byste mi poradit, měla by existovat firma na českoněmeckých hranicích, která vyrábí inkousty. Nevíte o ní někdo něco? Byla bych vděčná za jakoukoliv radu.

Do této diskuze jsme vstoupila, protože je zde hodně lidí.

Děkuji a ještě jednou se omlouvám, že dotaz není k tématu.
Tapeta
 
Příspěvky: 10
Registrován: 28 čer 2013 13:17

Re: Má zkušenost s inkousty Diamine

Příspěvekod slavaondra » 04 čer 2014 21:04

Ahoj,
jedinou firmu jež znám je ta, která má ofi. sídlo v Č. Budějovicích -> Koh-i-noor, ten inkousty do foutain pen vyrábí jen asi v 6 odstínech.
slavaondra
 
Příspěvky: 64
Registrován: 18 bře 2014 19:13

Re: Má zkušenost s inkousty Diamine

Příspěvekod Dr.Watson » 11 led 2015 15:17

Ahoj všem, mám prosbu o poradu - na stránkách PenShopu se dalo vykliknout přehled všech barev inkoustu - nemohu to najít.
Píši "všech" protože tam byly na jedné nebo dvou stránkách všechny barevné "okruhy" (červené, modré inkousty) pohromadě. Vím, že to nějak šlo ale asi rok jsem to nehledal a teď nevím, jakým způsobem jsem se na to srovnání barev dostal.
Díky.
Dr.Watson
 
Příspěvky: 48
Registrován: 24 led 2014 11:22

Re: Má zkušenost s inkousty Diamine

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 11 led 2015 15:27

Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Má zkušenost s inkousty Diamine

Příspěvekod Nefrita » 11 led 2015 17:19

Dr.Watson píše:Ahoj všem, mám prosbu o poradu - na stránkách PenShopu se dalo vykliknout přehled všech barev inkoustu - nemohu to najít.
Píši "všech" protože tam byly na jedné nebo dvou stránkách všechny barevné "okruhy" (červené, modré inkousty) pohromadě. Vím, že to nějak šlo ale asi rok jsem to nehledal a teď nevím, jakým způsobem jsem se na to srovnání barev dostal.
Díky.


Je třeba vybrat si určitou barvu např.: http://www.penshop.cz/modre-a-tyrkysove ... ty/c-1724/

a pak se zobrazí srovnání barev

http://www.penshop.cz/be-inkoust-v-lahv ... /dp-10021/

http://www.penshop.cz/br-inkoust-v-lahv ... /dp-13086/
Nefrita
 
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2012 14:06

PředchozíDalší

Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků