- Vaše oblíbená modrá? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Vaše oblíbená modrá?

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Vaše oblíbená modrá?

Příspěvekod vojtahlad » 07 bře 2015 10:00

Který modrý inkoust máte nejraději?

Já jsem si poslední dobou oblíbil Diamine Asa Blue. Je to taková tmavá tyrkysová barva. Na fotkách na webu vypadá pokaždé jinak, asi nejvěrnější mi připadá na psaných vzorcích tady: http://www.fountainpennetwork.com/forum/index.php/topic/164348-diamine-a-s-a-blue/
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Vaše oblíbená modrá?

Příspěvekod trige » 07 bře 2015 11:36

Hledal jsem podobný modro-zelený odstín (někdo jej tady nazval jako "viktoriánský), koupil jsem Iroshizuku ku-jaku, je tedy více do zelena, ale také mne uspokojil a momentálně jej používám výhradně (mám ještě tradiční modré, Pilot, Pelikan, Parker, ovšem není to ono :-(
Tento Diamine je velmi povedený, více modrý než Ku-Jaku. Gratuluji k výběru :-)
Co se týče barev, těšil jsem se na dva nové odstíny NOODLER'S Apache Sunset a NOODLER'S BLACK SWAN IN AUSTRALIAN ROSES, ovšem nějak se nepodařilo dokončit objednávku, což mne mrzí. Líbilo se mi v recenzích popsané "vysoké stínování". No škoda, snad se to ještě podaří objednat.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Vaše oblíbená modrá?

Příspěvekod ondra.j » 21 bře 2015 12:59

Krásně modrou barvu má třeba Diamine Sargasso Blue. Je o dost tmavší než ASA Blue, ale vypadá krásně v perech s F/EF hroty.
ondra.j
 
Příspěvky: 21
Registrován: 03 pro 2012 18:51

Re: Vaše oblíbená modrá?

Příspěvekod vojtahlad » 23 bře 2015 23:48

Na Sargasso Sea mám spadeno, beru to jako povzbuzení, abych se rozhoupal. Kromě něj mě láká ještě modrý Visconti - v recenzích vypadá, že má takovou jásavou modrou.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Vaše oblíbená modrá?

Příspěvekod Vlcacka » 26 srp 2015 14:01

Diamine Sapphire Blue těsně následovaná Diamine Bilberry. Nemám ráda ty studené tyrkysové modré, spíš ty do borůvkova. :-)
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Vaše oblíbená modrá?

Příspěvekod vojtahlad » 26 srp 2015 23:42

Já jsem Sapphire Blue dostal jako dárek k peru a moc mě nezaujal. Není na něm nic špatného, ale ta modrá mi připadá úplně tuctová a zaměnitelná.

Bilberry jsem reálně neviděl a z fotografií na webu jsem docela zmaten. Podle některých vypadá na tmavě modrou s fialovým nádechem, podle jiných jako ryzí fialová.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Vaše oblíbená modrá?

Příspěvekod Kipe » 17 zář 2015 17:29

Noodler's Liberty's Elysium. A protože modrá patří k modré, tak jsem jím nakrmil svůj Cross ATX Translucent Blue
Waterman Hémisphere Essential Stainless Steel GT (F) | Waterman Hémisphere Essential Stainless Steel CT (F)
Kipe
 
Příspěvky: 1
Registrován: 28 úno 2015 12:41

Re: Vaše oblíbená modrá?

Příspěvekod Margrethe » 19 zář 2015 12:48

Nedávno jsem si koupila Diamine Billberry, doufala jsem, že to bude tmavě modrá s nádechem do fialova a ono je to víc fialové, než jsem čekala...tak teď hledám něco obdobně tmavého, ale víc do modra; přemýšlím o Diamine Sapphire Blue nebo Sargasso Sea, případně Regency Blue.
Sailor Lecoule Rose Quartz MF
Faber Castell Essentio Aluminium Rose F
Faber Castell Loom Piano Plum F
Pilot Metropolitan Middle Range Red + Turquoise
Parker Urban Fashion Cool Magenta F
Lamy Safari Neon Coral 1,5mm
Sheaffer 100 Gloss Purple F
Margrethe
 
Příspěvky: 8
Registrován: 14 zář 2015 14:57

Re: Vaše oblíbená modrá?

Příspěvekod vojtahlad » 20 zář 2015 17:15

Pokud sháníte tmavě modrou, Sapphire Blue nebude ta správná volba. Je středně modrá, zhruba srovnatelná s modrým Parkerem Quink nebo Pelikanem 4001 (odstín je trochu jiný, ale tmavost podobná). Sargasso Sea je o poznání tmavší, ta by se Vám mohla líbit. Regency Blue jsem naživo neviděl, soudě podle fotografií na webu bude nejtmavší z těch tří, v podstatě modročerná. Nejtmavší z modrých, které mám, je Diamine Denim. Je modročerná, ovšem nakročená směrem do zelena, což nemusí každému sedět.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Vaše oblíbená modrá?

Příspěvekod 3022 » 23 zář 2015 00:18

Vlastne jediny ktery zatim do per pouzivam (nepocitam-li par predchozich bombicek my.pen a no-name) je obycejny modry Koh-i-noor v male plastove "sklenicce", takovy ten "skolni", levny, asi za 15-20 Kc. Pokud cloveku nevadi, ze je trochu svetlejsi (takova vodovkovita barva - zprvu mi docela vadilo, ale pak jsem to nejak akceptoval, zvykl si na to a ted se mi to dokonce libi, muzu rict, ze je to "jemne" a pritom velmi dobre citelne); pokud nevadi, ze se neda pocitat s nejakou zasadni vodo- ci svetlo-stalosti (pro vetsinove pouziti dostatecne - proste jen nevystavovat primemu slunci a vode), pak je to myslim skvely inkoust. Dostupny, rychle schnouci na papire, snadno smytelny z rukou, a velmi odolny vuci zacpavani pera.

Vcelku bych souhlasil s mnoha docela pozitivnimi nazory zminenymi zde: viewtopic.php?f=31&t=132

Koupil jsem ze zvedavosti i zeleny, cerny a cerveny inkoust stejneho vyrobce, nekdy ozkousim. Pokud zustanu u modre, pak az ten maly levny Koh-i-noor spotrebuji (coz asi nejakou chvily potrva), chtel bych zkusit neco jako Diamine Royal Blue.
3022
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 zář 2015 10:20

Další

Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků